+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Karma okul sapıklığı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kibrit
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Karma okul sapıklığı

  Reklam  Cevap: Karma okul sapıklığı isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Karma okul sapıklığı
  Ben burada daha çok hanımlar üzerinden duruyorum! Müsbet ilim öğrenmek kızlara farz mıdır? Fizik matematik kimya? Peki okula gitmeden bu eğitim alınamaz mı? Siz müfredatı bir önünüze koyun bakalım. 16 senelik eğitim, 7 senede verilebilir, bunun farkındasınız değil mi? Kaçımız ne okuduğumuzu hatırlıyor? Herkesi okullara doldurup ne amaçlanmaktadır. Eğitimin kalitesi nitelikte midir yoksa nicelikte midir? Bu eğitim sistemi ezbere dayalıdır! Az bir yüzde dışında kaç kişi kullanmaktadır bu bilgileri.

  Kadının çalışması normal mi? Cemaatçi kafaya göre normal. Kadın-erkek karma çalışmanın maksadı "düşmanımızdan geri kalmamak".

  Bu sistem yamalıdır. Ne kadar yamarsan yama düzelmez. İŞSİZLİK sorunu nasıl çözülür? Kadınlar evlerinde otursa işsizlik kalır mı? Hadi cevaplayın bunu? Her şeyi İslamileştirme(sahte) yerine İslamı her şeyimize adapte etsek problemimiz kalmayacak. Allah'ın emrini çiğnedikce iyiye gittiğimizi düşünüyoruz halbuki geriye gidiyoruz! Ahlak ne durumda? Din, diyanet ne durumda? Avrupa birliği ile s.dik yarışına girmişiz, benliğimizden feragat etmişiz! Sistemi değiştirmek için dişlini çarka sokmayacaksın. Yoksa o çarkla beraber dönmeye başlarız. İşte durum aynen böyle.

  Arkadaşım ben kendimi iyi ifade ettiğimi düşünüyorum. Eğitimin kalitesi, süresi, cinsi hepsi özenle hazırlanmış ve müslümanlara sunulmuştur.

  Biz bu düzende gittikçe Allah bizi düzlüğe çıkartmayacak, bu yükseliş gibi gözüken şey bir istidraçtır...

  Ne zaman ki Allah'ın kanunlarına uyup tağuta uymazsak o zaman yükseliriz. Erkeğin yeri kadının yeri bellidir. İkisini birbirine "bilinçli" karıştıranlar ve bunlara uyan müslümanlar hesabını vereceklerdir ve veriyorlarda...

 2. kadirnrwm
  Emekli

  Cevap: Karma okul sapıklığı


  Reklam


  Kocasi sakat olan bir kadin calismayipda ne yapacak kibrit.sen o kadina ve kocasina bakacakmisin.anasi babasi yasli olan biri bir kiz ona bakiyosa sen onu isinden cikirip bakacakmisin.kocasi ölmüs yada bosanmis bir kadina sen otur bacim ben bakarim decekmisin?sen issizlik sorununu kadinlri evde oturtupmu cözeceksin.bak kibrit benim anam 25 sene alinterinle calisti emekli oldu babama ve bize destek oldu anam gibi kadinlardan allah razi olsun.Cogu erkegin esi calismasa erkegin kazandigi para bu zamanda ne kiraya yeter ne bogazina.sen nerde yasiyosun be kardesim.senin mantik hangi mantik?Bir kadin neden matametikci cikmasin neden pilot cikmasin .Sen allahin yarattigi varligi 2.sinif muamale yapiyorsun.Kimi erkekler vardir kac kere dedim kizi yasinda kizlara bakarlar onlarin sucu yokta kadinin calismasi okumasimi sana karsi geliyo.bana kizma senin kafadan 100.000 kisi daha olsun bu vatan batar be.

 3. kadirnrwm
  Emekli
  Senin özentin sudi arabistan kirallgi galiba. ben sana sorarim o kirallikta adalet varmi kibrit.Adam kiralim diyor allahin yarattigi kul kendini kiral ilan ediyo ve Milyarlar dolarlari kendi ve akrabalarinin cebine indiriyor.Benim canim Peygamberim s.a.v ve onun halifelerinin hangisi vefat ederken dolu parasi varmis.Onlardan hangisi zengin vefat etmis.Peygamber efendimiz ve Halifeleri zenginligini dagitmamismi.Madem senin cok sevdigin O sudili kirallar neden hala kösklerde okadar karun kadar zenginlik icinde yasarlarda.O kadar paraciklari baska garip ülkelere yardim etmezler.

 4. kadirnrwm
  Emekli
  yokmu allah askina bu aksam yöneteci kibrit arkadasa iyi bir aciklama yapsin

 5. kibrit
  Devamlı Üye
  Klasik filmlerin beynimize soktuğu propagandalar... Peki bundan önce nasıldı? 200 sene evvel nasıldı? Devir değişti Allah rızkını vermeyecek mi artık? Kadının çalışması belli durumlarda olabilir. Mesela kocası yada babası çalışamayacak durumda ise. Çalıştığı ortam ise buna uygun olmalıdır. Mesela eskiden kadınlar halı dokurlarmış vs. vs.

  Bir erkek karısını sırf geçinemeyeceğim diye çalıştırıyorsa, ya da bu devirde zor, çift maaş daha iyidir diye çalıştırıyorsa, o erkek için diyeceğimi bu forumda diyemem... Allah rızkına kefil değil mi insanın? Tabi ama biz lükse alıştık, TV de gördüklerimize sahip olmalıyız, kredi çekip onu almalı ve bunu ancak çift maaş ile ödeyebiliriz.

  Arkadaşlar şunu anlamamız lazım; Her şey özenle düşünülmüş, özenle hazırlanmış.
  Allah'ın vaadi bu asırda şeytana tamamen imkan vermiş. Ve milyarlara kendi düzenini empoze etmiş. Allah'ın emri kesindir. Sorgulanamaz ve her durumda uygulanmak zorunluluğu vardır!

  Senin yönetim şeklini değiştirmiş, senin yaşayışını değiştirmiş, giyimini kuşamını değiştirmiş, düşüncelerinizi değiştirmiş, benliğinizi değiştirmiş. Gerçekleri gör ve uygulama koyul.

  Dikkat ettiniz mi, bana karşı sürdüğünüz fikirlerin hepsi, modern devrin size empoze ettiklerinin ta kendisi. Ben ayet söylüyorum siz ise nasıl geçinecek ya diyorsunuz. Devir böyle gerektiriyor diyorsunuz.

  Herhangi bir üniversiteye (istediğinizi seçin) beraber gidelim ve ortamı görelim. İnsan nasıl kıskanmadan kızını oraya gönderebilir. Kadın için en güzel yer evidir hiç mi duymadınız hadislerden alimlerden.

  Benim gibi 100.000 kişi daha olsun bu vatan batar mı? Vatan batmış zaten. Anlaşamadığımız konu burada. Siz yeni yaptığınız otoban ve maddi kalkınmayla vatanı kalkındırdığınızı düşünürken, biz ise vatanın günden güne eriyen ve bitik duruma gelmiş manevi durumunu görüyoruz.

  Siz Allah'ın kanunundan taviz verdikçe, daha da batacaktır. Ne acı ki Allah c.c bundan dolayı yer ile yeksan edecek dünyayı... Sodom gibi gomore gibi lut kavmi gibi semud kavmi gibi...

 6. kibrit
  Devamlı Üye
  Ahir zaman üzerine uzun zaman araştırma yaptım diyorum, Sen ise Suudi kralını sevdiğimi iddia ediyorsun Yahu müslüman abim benim, o siyonistlerin oraya nasıl yerleştiğinden haberin var mı senin? İsrailin kurulması için oynanan oyunun neticesi olarak o siyonist sevdalıları oradalar. Bakın benim görüşüm sizlere farklı gelebilir ve gelmesi de normaldir. Kendi kafanızdaki ön yargılarla bana suudi kralı sevdalısı, provakatör diyemezsiniz! Benim dediklerimi anlamak istiyorsanız son 150 senelik olayları kabataslak da olsa bilmeniz gerekir. Karma eğitim sistemini anlamak için hilafetin niye gittiğini anlamak gerekir. Alimlerin niye asıldığını anlamak gerekir. Bu öyle bir sistem ki bizi köle etmiş. Köle olduğunun farkında olmayanlar, deccalin bir tarafında bulunan ateşi, soğuk su sanıp dalmışlar da haberleri yok o ateşin içinde yananlardan... Sisteme karşı çıkanlar ateşler içinde ama inşallah bu ateş sudur!

  En son bir yerde duyduğum lafı aktarayım: "Bu sistem parmaklıkları gözükmeyen bir hapishane gibi."

  Bak hala nasıl yaparız nasıl ederiz derdindesiniz. Sistemden çıkmadıkça yapamazsınız maalesef.

 7. kibrit
  Devamlı Üye
  Mesela karşı konulmaz faiz sisteminin ve kağıt paranın (Allahu alem) nasıl eridiğini inşAllah bu sene ölmez isek müşahede edeceğiz. Neden çünkü batıl! Batıl ise yok olmaya mecburdur. Bakın bu sene Amerika ülkesine neler oluyor. Dolara neler oluyor. Finans sistemine neler oluyor. Tek tek batacaklar inşAllah.

 8. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Neyse daha söze gerek kalmadı.

 9. HAMMADUN
  Emekli
  Müslümanla Mümin aynı şeymidir kibrit.

 10. kibrit
  Devamlı Üye
  Neyse daha söze gerek kalmadı
  Kalamaz da zaten Hak belli batıl belli.

 11. kibrit
  Devamlı Üye
  Müslümanla Mümin aynı şeymidir kibrit
  Değildir tabi ki...

 12. HAMMADUN
  Emekli

  Reklam


  “Resulüm! Mümin kadınlara söyle gözlerini harama bakmaktan sakınsınlar, ırzlarını namuslarını korusunlar. Ziynet yerlerini açıp göstermesinler. Ancak bunlardan görünmesi zaruri olan (yüz ve eller) müstesnadır. Başörtülerini (göğüs ve boyunları görünmeyecek şekilde) yakalarının üstüne koyup örtsünler.” (Nur:31)

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
karma eğitim caiz mi