+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslamiyet dini putperest bir din diyorlar ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HAMMADUN
  Emekli
  Reklam

  Cevap: İslamiyet dini putperest bir din diyorlar ?

  Reklam  Cevap: İslamiyet dini putperest bir din diyorlar ? isimli konu Mumsema.com Cevap: İslamiyet dini putperest bir din diyorlar ?
  Allah indinde din islamdır.....

  Ademe gelen islam, kendilerine kitap verilen diğer din sahiplerinin dinleride islam ve bizim dinimizde islam.

  Adı şu olmuş, bu olmuş, o ismi takmışlar, bu ismi takmışlar, şöyle tahayyül etmişler, böyle tahayyül etmişler, mişler, mişler, mişler. Ancak gerçeği değiştirememişler.

  Allah İndinde Din İslamdır.

  Tüm semavi kitaplar asılları ile birlikte Kur'an-ı Kerimdedir ve Onu kollayan ve koruyanda Rab'bimizdir. Bizler ise bu hususda sadece yok hükmünde sayılabilecek kadar değersiz vasıtalarız.

  Her din doğduğunda çağı için muhteşem bir devrimin başlangıcıdır.

  Zira dinler, güçsüzlerin güçlülere başkaldırısıdır ki; Yayıldıkça güçlü olarak kendilerini farzedenlerin bir anda güçlerini kaybettiklerini ve daha da kaybedeceklerine olan inançlarının karşısındaki gücü aramaları ile başlar dinin yükselmesi.

  Zira o din diye ortaya atılanın, kendi güçlerinin sonu olduğunu farkeden mahvillerin hedef tahtasına o dini yaymakta olan lider ve o lidere tabi olanlar oturtulur. Hepsinde de ilk kurtuluş yolu hep öldürmekten geçer. Her ne yaparlarsa yapsınlar tüm oyunları bir Rahmet'le yerle bir olur. Bazen Rab'bi firavunun sarayında yetiştirilenlerle firavunları yok eder, bazende topal bir sivrisineğin duasına icabet ederde görevi ona verir.

  Sonra din anlayışlarla birlikte yavaş yavaş hurafelere kurban edilir. Bazen bid'atlerle birlikte dinde aşırıya gidilirde, Rahman'ın KULUM dediğini KÖLE gibi kullananlar çıkabilir. Sonra mescitler ve camiler öyle bir süslenir ki; Hristiyanların katedralleri ve kliseleri, yahudinin havrası o'nun yanında çok sönük kalır. Kâbe'ye ve ondaki sadeliğe bile iltifat edilmezde, İhtişamı eserde gösterip, dikkati ona celbederler. Sonra çıkar birileri camiye alternatif bir takım yerler icat eder. Sonra birileri başka birilerinin camilerine gitmez olur, daha sonra camilerde bir takım resimler belirmeye başlar. Sonra birileri mukatta ayetlerin peşine düşerlerde onları tevil cihetine giderler. Sonra bir din uydururlar kendilerine ve bu dinede İSLAM derler. Artık bir değil, binlerce islam'ımız olmuştur. Sonra o islamımızın veya islamlarımızın sahipleri bu defa islamı, islamlarla tartışmaya ancak yaşamamaya başlarlar. Daha sonra o islamların sahipleri, geride bıraktıklarınca çok ülvi makamlara getirilip, ondan bahsetmeden geçen zamanın boşa gitmiş zaman olacağı kanaatinden yola çıkarak, İlah'larına eş değer, yeni ilah'lar ihtas ederler kendilerine, Daha sonra bu ihtas edilen ilaha Allah ve Rasulü ikinci ve hatta üçüncü planda olacak derecede değer biçilir. Bu biçilen değerden çıkan ürünede İSLAM derler. O ürün İSLAM'a küçük, ihvana bol gelir bir zaman sonra.

  Sonrası Malum.... Bir takım resimler, sonraki nesil, bir takım heykeller, sonraki nesil, sonraki nesil, sonraki nesil derken, bir bakmışsınız biri diz çökmüş camide bir putun karşısında el kol hareketleriyle tapınıyor

  Peki bizim dinimizde böyle bişey olurmu....???? Denenir ancak olmaz. Zira Allahu Taala dinini kıyamete kadar koruyacaktır. Bizde o korunan dinin içerisinde İnşaAllah kendini kurtaranlardan oluruz.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 2. تقاضا
  öğrenmeye devam..

  Cevap: İslamiyet dini putperest bir din diyorlar ?


  Reklam


  Tamam ben yanlış konuştum. Ama hala tam olarak anlayamadım mevzuyu ben müslümanlığın Hz.Muhammed'e (s.a.v) geldiğini söyledim ilk kez olarak. Müslümanlığın aslında da tevhid var. Müslümanlık yani asıl inancın bir diğer ismi mi ?

 3. kibrit
  Devamlı Üye
  Müslümanlık İslamın en mükemmel şekli. İslam ise zamana ve mekana göre gelişmiş versiyonları ile müslümanlıkda mükemmelleşmiş olduğunu düşünüyorum. Hz. Ademin suhufları da İslam dı. Ama kardeş kardeşe evlilik vardı. Keza önceki versiyonlarında içki serbestti (Yanılmıyorsam sahabeler şarap içerken o ayet indi ve sahabeler şarabı attılar ve bir daha içmediler) Doğru mu bu dediklerim?

 4. HAMMADUN
  Emekli
  Müslümanlık diye bişey varmı o konuda bilgim yok.

  İSLAM var O bir din. Rab'bimin katında sahih olan tek din.

  MÜSLÜMAN var O bir iman ehli. Rab'bine ve Rasulüne inanan, Rab'bimin katında, teveccühle anılan ve ona Rab'bi katında değerler atfedilen.

  MÜSLÜMANLIK diye bişey varmı o hususda pek bişey bilmiyorum. Heralde MÜSLÜMAN'ların işlediği fillerin MÜSLÜMANLARA atfedilmesi gibi bişey olsa gerek. İSLAM'a atfedemeyenler MÜSLÜMANLAR üzerinden MÜSLÜMANLIK diye bişeye atfediyor olmalılar.....

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 5. islamyolu
  Emekli
  öyle bir baktımda. islamiyet müslümanlık hz Muhammed (Sallahu aleyhi ve sellem) ile geldi diyorlar. ve diğer Peygamberlere iftira atıyorlar. Kardeşim bütün peygamberler müslümandı. Din isminde değişiklik yok. Şeriatta bir takım değişiklikler olmuştur. Hz Musa nın şeriatında deve eti haram iken bizde Helal dir. vb diyelim. yahudilik veya hıristiyanlık sonradan uydurmadır. Ayette Allah açıkça diyor. İbrahim ne yahudi ne Hıristiyandı. kendini Allaha teslim etmiş Hanif bir müslümandı. diye. yani bütün peygamberler Müslümandı.

 6. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  anladım şimdi yanlış söylemişim ben yanlış bildiğimden eskiden ancak şimdi diyorum ki mesajlarımı silin çünkü yanlışa doğru doğruya yanlış deyip de küfre girmiş olabilirim (Allah korusun) Estağfirullah.

  Ama hala birşey yapılmadı. Ne olacak böyle ?

 7. HAMMADUN
  Emekli
  Ama hala birşey yapılmadı Ne olacak böyle ?
  öğrenmeye devam..

  Hep beraber öğreneceğiz İnşaAllah. Sonra her şey silinmiş olsa. Bu siteden istifade edecek diğer kardeşlerimizde bu silinmiş mevzular üzerinden ders sahibi yada ilim sahibi olabilirlermi.

 8. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Ondan değil , bilmeden eski bildiğim şeylere dayanarak yanlış şeyler söyledim ben bu hadislerden dolayı korkarım :

  (Bilmeden fetvâ verene, yerdeki ve gökteki melekler la'net ederler.) [İbni Lâl]

  (Ehli olmadan din kardeşine yanlış fetvâ veren, ona hâinlik etmiş olur.) [Ebû Dâvüd]

  (Cehennem zebânileri, günâh işleyen hâfızlara, puta tapanlardan daha çok azâb yapar. Çünkü bilerek yapılan günâh, bilmiyerek yapılan günâhtan daha kötüdür.) [Taberânî]

  (Ümmetim, kötü âlimler, câhil âbidler yüzünden helâk olur. Kötülerin en kötüsü kötü âlimlerdir. İyilerin en iyisi de iyi âlimlerdir.) [Dârimî]

  (Ümmetim, kötü din adamlarından çok zarar görecektir.) [Hâkim]

  (Sizin için Deccâl'dan daha çok, sapık imâmlardan korkuyorum.) [İ.Ahmed]

 9. islamyolu
  Emekli
  kardeşim sen tövbe etmişin yanlışını doğruya çevirmişin. öğrenincede itiraz etmemişin. Keşke herkes senin gibi yanlış bildiklerini ısrarla doğru kabul etmese. islam dininde bir insan öyle kolay kafir olmaz. Kafir damgasıda vurulmaz.

  mesela bir insana Şarap haramdır dese. oda derse nerden biliyorsun niye haram olsunki. ondan sonra sen Kur'an dan ayet getirsen. bak Allah haram etmiş desen. o insan hala inanmasa işte o zaman Kafir olur. çünkü ayeti inkar etmiş olur. Senin burada bilmedigin bir konu olmuş. Tabiki yanlış fetva vermişin. bu fetva işinden kaçman gerek kardeş. ben bir konuya cevap yazdıgım zaman. bildigim halde yine araştırırım. yanlış birşeyler söyleyip sorumluluk almayayım diye.

 10. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Allah razı olsun kardeşim. İçim ferahladı biraz olsun.

 11. @mir
  âb ü kil
  İnanc kardeş
  eğer sıkılmazsan şu iki linkte oldukça ayrıntılı bilgiler var:
  http://www.sosyalbil.selcuk.edu.tr/s...EE%20ZEHRA.pdf

  http://dergiler.ankara.edu.tr/dergil...1146/13442.pdf

  linkler kaldırılmadan tıkla ve sık kullanılanlara ekle

 12. Alenderon
  Üye

  Reklam


  Selamün Aleyküm
  Sevgili müslümanlar bu tür hurafe ve aldatmacalara bırakın takılmayı zaman ayırmak bile bizi gülünç duruma düşürüyor.Kafaların çabuk karışmasıda eksik din bilgisinden kaynaklanır.Binanın sağlamlığı temeline bağlıdır.İslamın temel bilgisi Kuranı kerimdedir ama daha bi sayfasını açmamış insanlar kafasına göre yorum yapar oldu.Buda ümmet içinde hurafevi düşüncelere yolaçtı bunun en güzel cevabı da yine kurandadır.Biri sana islam şöyle dindir böyle dindir dediğinde sanada besmeleyi çekip karşındakini delillerle bilgilendirmek düşer."Gevşeklik göstermeyin, üzüntüye kapılmayın. Eğer inanmışsanız, üstün gelecek olan sizsiniz." Ali-imran 139
  Allah ayaklarımızı yolunda sabit kılsın. Amin

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
islam putperest bir din mi