+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Faşist (ırkçı) olmak günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  metro44
  Üye
  Reklam

  Reklam  isimli yazı www.Mumsema.com
  Peki bu faşistlik mi oluyor?

  Faşistliğin tanımı nedir kardeşim?

  Benim bildiğim faşistlik diğer Milletleri sevmemek.

  Ancak ben Müslüsman kardeşlerimizi seviyorum. Fakat, senin dediğin gibi kafir oldukları için yabancıları pek sevmiyorum. ALLAH (c.c) 'a şükürler olsun ki Müslüman bir birey olarak Dünya'ya gelmiş, bu yüzden bu ümmetimi kafirlerin oyunu yüzünden kaybetmek istemiyorum, lütfen yardım et-edin!

  Kardeşim, ayrıca ben bu ırkçılıkla ilgili senin dediğin bilgileri tam bulamadım, benim yaptığım tek ırk anlayışı değil, yani ben faşist felan değilim. Cahil bir insanım ki heralde, hemen birinin dediğine kanıp kendime bu ''pis, iğrenç'' lakabı uygun görmüşüm. Benim yaptığım her ne kadar kötü olsa da galiba nefret duygusu, ancak kendi sorularımı, cevaplayarak kendimi tatmin etmem pekte uygun olmaz. Senin fikrin nedir lütfen söyler misin?

  Lütfen cevap lütfen...

 2. 14
  @mir
  âb ü kil

  Cevap: Faşist (ırkçı) olmak günah mıdır?


  Reklam


  Peki bu faşistlik mi oluyor?

  Faşistliğin tanımı nedir kardeşim?

  Benim bildiğim faşistlik diğer Milletleri sevmemek
  faşizmin tarifi önemli değil
  önemli olan tüm ...izmlerden uzak durmaktır
  zira hepsi küfürdür

  2-Bakara-132-İbrahim, bunu (ayni şey'i) oğullarına da tavsiye etdi. (Torunu) Ya'kûb da (öyle yapdi «Ey oğullarım, Allah sizin için (İslâm) dîni (ni) beğenib seçdi. O halde siz de (başka değil) ancak müslümanlar olarak can verin (dedi)».

  yani ben faşist felan değilim Cahil bir insanım ki heralde, hemen birinin dediğine kanıp kendime bu ''pis, iğrenç'' lakabı uygun görmüşüm
  "Bazen kalbimin perdelendiği olur. Bu yüzden ben Allah'a günde yüz defa istiğfâr ederim." (Müslim, Zikir, 41)

  Bak Resulullah bile sürekli tevbei istiğfarda bulunurmuş
  sen de tevbe et ve İslam uygun yaşa
  hata edebilirsin
  hata ettikçe samimi bir niyetle tevbe et yeter kardeşim

 3. 15
  Eşrefoğlu
  Emekli
  İslamiyet, ''biyolojik ırk'' vakasını kabul, fakat ''ırk üstünlüğünü'' reddeder...Yüce dinimiz İslama göre, insanların üstünlüğü ve şerefi, iskelet yapısına ile,kafatası ile, rengi ile ve kan grubu ile değil, Allah ve resulüne olan iman ve hizmeti ile tayin olunur ki buna dinimiz ''takva'' der. Bu husus Kur'an-ı Kerimde şöyle açıklanır; '' EY İNSANLAR, BİZ SİZLERİ, BİR ERKEK VE BİR KADINDAN YARATTIK VE BİRBİRİNİZ İLE TANIŞASINIZ DİYE SİZİ ŞUBELERE (ırklara kavimlere) VE KAVİMLERE AYIRDIK. ŞÜPHESİZKİ; ALLAH YANINDA EN ŞEREFLİNİZ, TAKVADA EN İLERİ OLANINIZDIR'' Hucurat/13

  Bu ayet hiç bir tevile yer bırakmaksızın, islamiyetin ırklar ve kavimler karşısındaki tavrını ortaya koymaktadır... üstünlük Allah ve Resulü yolunda gösterilecek ihlas ve hizmetle ifade edilir...yani takva..

  Buda şu manaya gelirki, hiç kimse kendi ırkını ''üstün'' ve ''aşağı'' ırk kompleksine

  kaptırmadan milli özelliklerine sahip çıkarak islamı yaşamalıdır...Başka milletlere ve ırklara düşman olmak süphesiz sapıklıktır..ama kendi ırkından ve milletinden utanıp ''yabancı ırklardan'' damızlık aramakta ayrı bir sapıklıktır...
  Alıntı;S.A.A

 4. 16
  metro44
  Üye
  Yani benim yapmam gereken, diğer ülkelere düşman olmadan hoşgörü içinde yaşamam. Ayrıca kendi milletimden utanmıyorum Allah (c.c) 'ıma şükürler olsun.

  Ancak onlar kafir oldukları için onlara sevgi ile yaklaşmamalıyım. İkilemde kaldım şimdi ne olacak?


  ------------------------

  ALLAH (cc) 'a şükürler olsun ki Müslüman bir birey olarak Dünya'ya gelmiş-im

  Yönetici kardeşler, lütfen 13 yorumumda yazan bu yere, -im ekini getirirseniz teşekkürler


  -------------------------

  Ayrıca bu konuda yazı yazan arkadaşlarımız, küfre düşmüş Müslümanların (bizim) tekrardan, imanını tazelediği yazılmış ne oluyor bu pek anlayamadım

  Not: Orda yazan duayı da 3 kere okudum Allah (cc) 'ım İnşallah kabul eder Allah (cc) 'ım inşallah bütün Müslümanların dualarını kabul eder İnşallah AMİN

  Küfre düşme ihtimali üzerine iman tazelemek ev imanın varlığından şüphe etmek - ve bu konuda vesveselerim


  ---------------------------

  Allah Rızası için cevap lütfen kardeşlerim.

  Ya kardeşlerim ne olur cevap ne olur

  Yukardaki yorumu yanlışlıkla yazdım silin lütfen, lütfen acele edin!

 5. 17
  mehdi alamet
  Üye
  ''hzyusufsa'', böyle ciddi itikadi meselelerde yanlış hüküm vermen çok tehlikeli.

  “Ey insanlar! Muhakkak ki biz, sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve sizi millet millet, kabile kabile yaptık ki, tanışıp kaynaşasınız. Allah katında en şerefliniz Ondan en çok korkanınızdır.”
  (Hucurat suresi, 13)

  Dinimiz, (Üstünlük takvâ iledir) buyururken, bunun aksini söylemek bir Müslümana yakışmaz.

  Buradan hareketle ve aşağıdaki hadis-i şerifler'de de bildirildiği üzere bir kimsenin kavmi umumi manada salih bir müslüman ise o zaman milliyetçilik ile övünebilir; fakat müslüman değilse övünemez. Türkiye laik bir ülke olması sebebiyle ve kafirlerle işbirliği yaptığından ötürü buradaki bir Türk milliyetçiyim diye övünürse küfre düşer. Parti bazında da bunun en bariz örneğini MHP teşkil eder. Ama bir kişi Osmanlı ecdadı ile övünürse müslüman oldukları için kafir olmaz. Tabi buradaki şart, Osmanlı'yı gelmiş geçmiş en soylu devlet diye zikretmemesi ve ısırıcı saltanat yönlerini inkar etmemesi kaydı iledir. Zira hiçbir kavim takva yönünden Resulullah Efendimiz (s.a.v.) dönemindeki Kureyş kabilesi kadar üstün olamaz vesselam.

 6. 18
  Misafir
  Faşizm tabiki günahdır çünkü arkadaşlar kurandada geçtiği gibi insanın insana üstünlüğü ancak takvadadır.Sen kendi ırkını diğer ırklardan üstün görürsen bu yanlış bir şey o adamla senin aranda takva dışında hiçbir fark yoktur .

 7. 19
  Misafir
  Hepiniz gerçekten bilmeden konuşuyorsunuz faşizm musollininin başlattığı bir akımdır. Irkçılık apayrıdır

 8. 20
  Misafir
  Selamünaleyküm hocam .Hocam ben ırkçıyım diyordum son iki senedir.örneğin arapları sevmiyorum diyordum tarihte bize karşı yanlış şeyler yaptıklarını okuduğum ve duyduğum ve aynı zamanda süreyelileride Çanakkale savaşı yıllarında bizlere ihanet ettiklerden dolayı.hocam böyle demek yani ben işte kürtlere karşıda aynı şekildeydim günümüzdeki olaylardan.Artık çok pişmanım ırkçıyım işte şu milleti sevmemek ırkçılıksa en büyük ırkçıyım tarzından bir şeyler dediğim için.Ne yapmam gerekir hocam ? Dinden çıkmış mıyımdır ? Lütfen yardımcı olun hocam

 9. 21
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Her milletten hainler ve zalimler olmuştur ve olmaktadır maalesef. Bir ırkı kuru kuruya savunmak kendi ırkımızda olsa bize hiç bir şey kazandırmaz. Ama insanın milletini sevmesi ve haklı yönlerini savunması ırkçılık değildir. Geçmişte bu yaptıkların için sadece tövbe et. Dinden çıkarmasa da büyük günahtır ve tövbe yeterlidir kardeşim.

 10. 22
  loser
  Üye
  Kürtleri, Romanları, Suriyelileri sevmemek ve onlardan nefret etmek fakat kendi ırkımı onlardan üstün görmemek günah mıdır peki?
  Not: Sadece meraktan soruyorum. Irkçı değilim

 11. 23
  arifselim
  Yönetici
  Bunları sevmemenin nedeni nedir? Herkesi aynı kefeye koymak asla doğru değildir. Bu ırktan olan kimselerin yaptıklarını Türklerden de yapan olabilir o zaman ne olacak. Bu bir ölçü değildir ve yanlıştır. Tüm bir ırkı sevmemek bir çeşit ırkçılıktır.

 12. 24
  loser
  Üye

  Reklam


  @arifselim
  Ben onlar hakkında nötrüm. Ne severim ne sevmem. Sadece bunları sevmeyip fakat onlardan üstün olduğunu da düşünmemenin hükmünü sormuştum. Yani sadece onları istememenin hükmü. Böyle arkadaşlarım var. Sokaklardaki dilencilerin, zorla dua satıp para koparmaya çalışanların, arabanın camlarına atlayıp silmeye çalışıp zorla para isteyip vermeyince de arabaya zarar verenlerin, bıçakla yol kesip para isteyenlerin genellikle onlar olduklarını düşünüyor da.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

ırkçılık kafirlikmj