+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hz Adem'in, Hz Musa'yı yenmesi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islamyolu
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Hz Adem'in, Hz Musa'yı yenmesi?

  Reklam



  Cevap: Hz Adem'in, Hz Musa'yı yenmesi? isimli konu Mumsema.com Cevap: Hz Adem'in, Hz Musa'yı yenmesi?
  Müslümanların Allah Resulünün getirdiği ilmi bırakıp
  müştak baba vb kişilerin menkıbeleri ile oyalayan senin gibi
  "ilmi deryaları" hakkında indiğini rivayet etmiş
  Buhari'nin yazdığı hadislerin okunmasına karşısın
  ama kendi yazdığın müştak baba adlı kişinin
  menkıbeleriyle ilgili kitabın okunması için
  daha kitabı çıkarmadan burda reklamını yapıyorsun
  sen ancak kendin gibileri kandırabilirsin
  Aklıma yeni geldi birde Müştak baba vardı doğru ya. unutmuştum Vallah. zaten diğer konularında Yaşar Nuri yi övmüştü. kimden beslendiği belli oluyor arkadaşın.

  sen daha yeni elifba öğrenirken ben bu içtihadları yapıyordum araştırıyordum.
  uçacan kardeşim biraz daha söylesen. içtihatı kim yapabilmişte günümüzde sen yapabilecen. içtihat yapman için Kuran-ı Kerimi ezbere bilecen , Hadisi şeriflerin hepsini ezbere bilecen. ravilerine kadar. daha çok şartları var. sen hadisi şerifleri bir kere inkar ediyorsun. hangi içtihattan söz ediyorsun.


  neyse bak Yunus kardeşim. bu ilimleri her kimden alıyorsan. çok yanlış alıyorsun. senin düşüncene sahip hiç bir ehli sünnet Alimi yoktur. @mir kardeşimin dedigi gibi 20 tane ayeti otomatikmen inkara gidiyorsun. Peygambere uymak , ne verdiyse bizlere almak bizim görevimiz değilmi. ya Allah al diyor. sen diyebilirsin yok ben kabul etmiyorum diye.

  Yunus bak kardeş gerçekten uyarıyoruz seni. yanlış yapıyorsun. hakarette etmiyoruz sana. Hadisler olmasa Namaz bile kılamayız ya. zekat veremeyiz. Din meselelerinden çok şey gider. Hac ibadetini nasıl yapacagın bellimi. kardeşim ayet getiriyorsun. o ayetleri bu konuya nasıl çevirebiliyorsun onada şaşıyorum. Ayete bakıyorum alakasız. sen mezhepleri kabul etmiyorsun. ama kıldıgın namazda onların içtihatıyla alınmadır. Hadisi şerifleri inkarı bırak , şuan kimlerden ne öğreniyorsanda bırak onları , biliyorum ilahiyatta çok değişik türler var. ben onların yanlışlarını çok şükür ayırt edecek azda olsa ilme sahibim. git imam Rabbani mektubatını oku , imam gazalinin kitaplarını oku , İmam suyuti yi oku. Ehli sünnet Alimlerimizden ilim alda kimden alırsan al. bir derdin olursa burada ehli sünnet arkadaşlar çoktur. mutlaka cevabını verir. yok ben içtihat yaparım dersende dahada , Şeytan bile gelir sana güler.


 2. süper melle
  Devamlı Üye

  Cevap: Hz Adem'in, Hz Musa'yı yenmesi?


  Reklam


  bak kardeşimYaşın kaç bilmiyorum ancak sen daha yeni elifba öğrenirken ben bu içtihadları yapıyordum araştırıyordum
  Merak ettim acaba senin yaşın kaç diye? Sanki 70 yaşındaki bir insan gibi konuşuyorsun.Oysaki bilgilerinde 23 yazıyor?!

 3. »чυϞυѕ«
  Emekli
  Merak ettim acaba senin yaşın kaç diye? Sanki 70 yaşındaki bir insan gibi konuşuyorsunOysaki bilgilerinde 23 yazıyor?!
  Doğrudur yaşım 23.Ama 8 yaşından beri din ile ilgilenirim.son 10 yıldırda dinin inceliklerini araştırıyorum.Dediğim gibi inanan inanır inanmayan da yol alır.

  Ayrıca Yaşar Nuri vs. ilede beslenmiyorum.Tamam okuduğum alanda üst hocalarım olabilirler ama onları sadece karşıdan karşıya ulaşmak için "köprü" olarak görüyorum.Hepsinin hem doğru hem yanlış yönleri mutlaka var.Bi yanlış yaptı diye adamın doğru söylediklerini bile çarptırmaya gerek yok.


  Konuya artık nokta koyalım bıktım okuyup cevap yazmaktan.Sizler benden daha ilimli daha bilgili adamlarsınız Hocalarımsınız.Siz yolunuzda devam edin ben yolumda.

 4. muvahhidim
  herşey O'nun için..!
  Konuya son olarak Kur'an-ı Kerim ışığında nokta koymak istiyorum artık yazılanlara asla cevap vermiyeceğim umarım sizlerde yazmazsınız ;


  Hadis söz demektir.Arapçada "Sahih" kelimesinden gelir ve aşağıdaki ayetlerde Sahih yani Hadis ile ilgili bahsedilmiştir ;

  Kimin hadisi (sözü) Allah’tan daha doğru olabilir?
  Nisa Suresi 87

  İnsanlardan öyleleri vardır ki, Allah yolundan bilgisizce saptırmak ve o yolu oyalanma aracı yapmak için hadis eğlencesi satın alırlar. İşte böylelerine rezil edici bir azap vardır.
  Lokman Suresi 6

  Ey inananlar, yemeğe çağrılmadan Peygamber’in evlerine girmeyiniz… Yemeği yiyince dağılın, bir hadise dalmayın. Böyle davranmanız Peygamber’i rahatsız eder.
  Ahzab Suresi 53

  Bu Kuran uydurulacak bir hadis (söz) değildir. Aksine o önündekini tasdikleyici, her şeyi detaylandıncıdır. İnanan bir topluluk için kılavuz ve rahmettir.
  Yusuf Suresi 111



  Sözümü şöyle bitirmek istiyorum ;

  Hadis yoktur diyebilirim.Fakat 600 bin hadisten içlerinde çok az sayıda doğru hadis vardır ki bunlar bulup doğrudur demeye ne kimsenin gücü nede kimsenin vakti yeter.
  Evet Kardeş;
  Kendini çok iyi anlatmışsın. Hiç alakası olmayan bu ayetleri vermenle seni anlamış oldum..!
  Konumuz; hadislerin kabulü ve reddi dir hatırlatayım. Sana tavsiyem ilmi konularda fazla ileri gitme dozunu kaçırmışsın fazlası sana zarar artık. kısacası saçmalıyorsun. Sen Türkiye'deki ilahiyatçıların ilmi noktada çok mu iyi olduğunu sanıyorsun,?! bunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Daha Arapça bilginiz ne sizin!! Neredeyse Arapça derslerin müfredattan kaldırılacağı bir ilahiyat sisteminde okuyorsunuz. Kardeş hatırlatayım ilmin kaynağı Arapça'dır.. iyisimi sen ictihadlarını kendine sakla ve asla dışarı yansıtma, en azından senin için, fazla vebal almamış olursun!!

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23