+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Neden Hiç Birimiz Mükemmel Değiliz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. denclis
  Devamlı Üye
  Reklam

  Neden Hiç Birimiz Mükemmel Değiliz?

  Reklam

  Neden Hiç Birimiz Mükemmel Değiliz? Mumsema İnsan,aciz bir varlık olduğu için mi mükemmel değildir?Yoksa herkes aciz değil midir?Neden hiç kimse Hz Muhammed gibi mükemmel olamıyor?''Günümüz şart ve olanakları buna elverişli değil'' gibi bir gerçek yüzünden mi mükemmel olamıyoruz yoksa bu arkasına sığındıklarımız sadece birer bahane mi?

  Şahsen ben,nefsim karşısında genelde yenik düşüyorum.Kendime nefsime yenik düşmememi sağlayacak olanak ve koşulları sağlasam da yine kazanan nefsim oluyor.

  Bir insanın nefsine yenik düşmesi ve mükemmel olamaması içinde bulunduğumuz namüsait imkan ve şeraitin elverişsizliğinden mi kaynaklanıyor yoksa bu namüsait şerait ve imkanlar mükemmel ve doğru bir insan olmamızı engellemez mi?

  Yada
  bir insanın mükemmel olabilmesi imkansızmıdır?

  Böyle bir konu açmamın nedeni mükemmel olmak istemem,ama her defasında olamamam ve nefsime yenik düşmemdir.Bunu sorgulamaktan ve kendi mi sıkmaktan bıktığımı hissediyorum.
 2. Kerem_Uzlu
  Üye

  Cevap: Neden Hiç Birimiz Mükemmel Değiliz?


  Reklam


  kardeşim, Allah insanı mükemmel yaratmamıştır, peygamberler bile yanılmışlardır, önemli olan hatada ısrar etmemektir, ayette mealen "eğer siz hiç hata yapmasaydınız, sizi helak eder, yerinize hata edebilen bir tür yaratırdım" buyuruyor Rabbimiz. Dolayısıyla elimizden geldiğince hatalardan kaçınalım, yaptığımız hatalar için hem kendimiz hem birbirimiz için bağışlanma dileyelim inşallah.
  selam ile

 3. denclis
  Devamlı Üye
  Teşekkürler kardeşim.

+ Yorum Gönder