+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbe konusunda şüpheler. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yskk
  Üye
  Reklam

  Cevap: Tövbe konusunda şüpheler.

  Reklam  Cevap: Tövbe konusunda şüpheler. isimli konu Mumsema.com Cevap: Tövbe konusunda şüpheler.
  Zina etmediğin için tövben sağlamdır, ama masturbasyon için niye tövbe ettin,keşke etmeseydin . Zinadan korunmak için yapıyorsan belki mazur görülebilir.

 2. Ufkuaçık
  Devamlı Üye

  Cevap: Tövbe konusunda şüpheler.


  Reklam


  Maturbasyon için tövbe etmek edene sıkıntuı verir.Zir bekar bir erkek masturbasyonu tamamen kendisine yassaklayamaz.Yoksa zina etmey mecbur olursa hali ne olur acaba?DQedim ya gücünün yetmediği şeylerde Allah'tan yardım istenmelidir.Masturbasyon yapmayınca meninin içeride birikeceğinden dolayı devamlı bir şeklde akıntı halde dışarı çıkacağından gusül abdesti gerekir ki bu o kimseye sııkntı verir.En iyi yol, aşırı gitmemek şartıyla hafta da bir kere masturbasyonu yapmalıdır ki orta hali budur.

  Bu anlattıklarım sadece bekarlar içindir.Evli olanların masturbasyon yapmaları dinen sakıncalı olmaktadır.Bu da eşinin uzun zamandır ayrı olarak bir yerde kalmasından veya uzun süre hasta kalmasından dolayı belki yapabilir ama aşırısı da haramdır.


 3. Zeor
  Devamlı Üye
  Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim anladıklarımı söylüyorum yanlışım varsa düzeltiniz lütfen:''mastürbasyona da , göz zinasınada tövbe ettim lütfen beni affet Allah'ım'' dediğim halde Masturbasyon yaparsam sadece masturbasyona olan tövbem bozulur.Zinaya olan tövbem durur.Anladığım bu peki göz zinası yaparsam yani cinsel içerikli videolar izlersem yine zinaya olan tövbem durur, sadece göz zinasına olan tövbem mi bozulur?
  Lütfen yorum yapabilecek arkadaşlar lütfen yapsın.

 4. kibrit
  Devamlı Üye
  Zeor kardeşim kaç defa daha yazmamız gerekecek bilmiyorum? Zina ya tövbe edip işlememişsen neden zinaya olan tövben bozulsun? Üstteki mesajlarda açıklamalar var zaten

 5. Zeor
  Devamlı Üye
  Fakat tövbemi bi önceki yazdığım yorumumdaki gibi ettim ve bir soru daha sordum lütfen o yorumu okuyun yanlışın var şöyle şöyle diğer sorunun cevabıda şöyle şöyle veya yanlışın yok diğer sorunun cevabı şöyle şöyle deyip yorumlasanız benide mutlu edersiniz, teşekkürler.

 6. kibrit
  Devamlı Üye
  Arkadaşım git abdest al, istiğfar et Allaha. Yapmamaya çalış, çok zorlanırsan uyku tutmayacak şekle dönerse iş, sen bilirsin...

  Oruç ahdi ver bağımlılık yaparsa. Ne kadar az yaparsan o kadar iyi. 10-15 günde bire indirirsen savaşması daha kolay olur.

  Zina tövbeni etmişsin güzel bir şekilde. Gerisi Allaha kalmış. Masturbasyon yaptın diye, zina tövben bozulmaz yani bunu demeye çalışıyorum sana 2 gündür

  Allah kolaylık versin

 7. Zeor
  Devamlı Üye
  Teşekkür ederim.Peki göz zinası yaparsam yine zinaya olan tövbem bozulmaz mı?

 8. Zeor
  Devamlı Üye
  Yorum yapan yok mu? Yeni yorum yapan arkadaşlar için :Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim anladıklarımı söylüyorum yanlışım varsa düzeltiniz lütfen:''mastürbasyona da , göz zinasınada tövbe ettim lütfen beni affet Allah'ım'' dediğim halde Masturbasyon yaparsam sadece masturbasyona olan tövbem bozulur.Zinaya olan tövbem dururAnladığım bu peki göz zinası yaparsam yani cinsel içerikli videolar izlersem yine zinaya olan tövbem durur, sadece göz zinasına olan tövbem mi bozulur?
  Lütfen yorum yapabilecek arkadaşlar lütfen yapsın

 9. Zeor
  Devamlı Üye
  Yorum yapan yok mu arkadaşlar lütfen bir üstteki yoruma göre cevaplayın

 10. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Zeor

  Anladığım bu peki göz zinası yaparsam yani cinsel içerikli videolar izlersem yine zinaya olan tövbem durur, sadece göz zinasına olan tövbem mi bozulur?
  Lütfen yorum yapabilecek arkadaşlar lütfen yapsın
  Bak arkadaşım, sana defalarca arkadaşlar ve ben cevap verdik.Aynı yerindesin.Bir türlü tövbe ile ilgili mevzuyu akın almadı.Bu son olsun bir daha da ben şahsen daha da yazmayacağım.Dikkatli düşün ve kararını ver...

  Sorunun net cevabı şudur:Porno videolar izlersen sadece göz zinası için etmiş olduğun tövbeniz bozulur.

  Masturbasyon yaparsan, masturbasyon için tövben bozulmuş olur.

  Zina için tövbe etmiş isen bir daha yeniden zina edersen zinanın tövbesi bozulur.Kısacası neye tövbe ettin ise tekrar onun tövbesini yapmalısın...Kesin ve samimi bir şekilde tövbenden vazgeçmezsen sana büyük sevaplar verilir.

  Masturbasyon için tövbe etmemeni,ancak buna da aşırıya kaçmamını tavsiye ederim Zira şehvet galebe çalarsa masturbasyon için tövbeni bozman kaçınılmaz hale gelir.Bu yüzden masturbasyon için tövbe etmemeni ancak masturbasyon yapmaya mecbur kalırsan aşırı gitmemeyi tavsiye ederim.

  Meselenin özünü sana açık ve net bir şekilde anlattım.Bu konuya artık cevap vermeyeceğim. Çok özel bir durumun varsa burada anlatmaya utanıyorsan bana özel mesaj yazabilirsin orada sana cevap verebilirim...

  Anlaşılmayacak durum kalmamıştır.Allah'a emanet ol!..


 11. Zeor
  Devamlı Üye
  Teşekkür ederim

  ------------------


  Evet veya hayır yazman yeterli ufkuaçıkYorum yapabilecek başka arkadaşlarda konuyu okuyup yorum yapsın lütfen

  -------------------

  Özel mesaj kapatılmış galiba kalbini kırdıysam özür dilerim ufkuaçık kardeşim fakat içimden bi ses bana bunu yazmaya itiyor:Böyle tövbe etmeme rağmen(nasıl tövbe ettiğimi en son 3 mesajda yazdım)yinede durum senin son yorumundaki gibi midir?

 12. Ufkuaçık
  Devamlı Üye

  Reklam


  Son mesajımda herşeyi kısaca bildirdim.Artık konu bitmiştir.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
tövbe bozulur mu,  tövbe bozulurmu,  zinanın tövbesi bozulursa,  tovbe bozulu,  tövbe kaç defa bozulur