+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'a tanrı demek günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Zeor
  Devamlı Üye
  Reklam

  Allah'a tanrı demek günah mı?

  Reklam

  Allah'a tanrı demek günah mı? Mumsema Arkadaşlar birçok konu var fakat ben bir daha sormak istiyorum o konuları fazla anlamadım bana anlayabileceğim bir şekilde açıklar mısınız?He ayrıca birsürü şarkının içindede tanrı kelimesi geçiyor.Bu şarkıları dinlemek günah mıdır?Yabancı şarkılarda da god kelimesi yani tanrı demek diya biliyorum bu kelime geçiyor.Bu tür şarkıları dinlemek günah mıdır dinden çıkarır mı?

  Arkadaşlar konuma gün ortasında girmeye çalışıcam fakat bu sabah çıktıktan sonra büyük ihtimal akşam giricem lütfen herkes yorum yapsın akşam cevaplıyabilirim.Akşamda konuma zahmet edip bakarsanız beni mutlu edersiniz şimdiden teşekkürler.

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: Allah'a tanrı demek günah mı?


  Reklam


  kardeş kısaca Allah benim isimlerimle beni tesbih edin beni anın , bana dua edin vs Diyor. Tanrı diye bir ismi yoktur. ve demeside doğru degildir. Necip fazıl kısaküregin bir sözü vardı. Allah tanrının belasını versin diye. birde Tanrı sizi korusun , Allah bizi korur diyordu. kısaca bizim olmayan bir isimle bizi Hitap edenlere nasıl kızıyorsak. Allahın olmayan ismi ile Allaha çağrıda bulunmak ta doğru değildir. Günahtır kardeş.

 3. Muhammed
  الله اكبر
  Konu ile ilgili cevap için Tıklayın...

  Tanrı demek günah mı?

 4. ikindi
  Devamlı Üye
  Allah gibi güzel isim varken neden tanri diyelimki?

 5. Zeor
  Devamlı Üye
  Peki içinde Allah yerine tanrı kelimesi geçen filmleri izlersek veya şarkıları dinlersek hani bilmediğin bir şarkıyı dinliyorsun hoşuna gidiyor fakat içinde tanrı kelimesi geçiyor.Bu şarkıyı tekrar dinlersek günaha girer miyiz?

 6. MaxiMilyan
  SÜPER EDİTÖR
  Tanrı kelimesine Çoğul olarak kullanıla bildiği için kesinlikle Kullanılması Uygun değildir Allah tektir Tanrı tanrılar gibi kelimelre eşit kullanılamaz ve kullanılamaz.

 7. Zeor
  Devamlı Üye
  Arkadaşım tmm da bnm ikinci sorum şu '
  Peki içinde Allah yerine tanrı kelimesi geçen filmleri izlersek veya şarkıları dinlersek hani bilmediğin bir şarkıyı dinliyorsun hoşuna gidiyor fakat içinde tanrı kelimesi geçiyorBu şarkıyı tekrar dinlersek günaha girer miyiz?' bunun cevabını verebilecekler yorum atsın

 8. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Tanrı yok, "Allah" vardır.Allah'ı en güzel isimleriyle O'nu anmak en büyük şerefliktir.

 9. Kerem_Uzlu
  Üye
  tanrı arapça ilah kelimesinin türkçe karşılığıdır, Allah ın güzel isimlerindendir, ama ülkemizde olumsuz manalar verildiği için kirlenmiş bir kelimedir, o yüzden pek tercih edilmemesi daha hoş olur bence, ama şarkıda filmde geçti diye filmi izlememeye gerek yok bence, biz mübarek kitabımızı okuyarak Allah ı hakkıyla bilelim inşallah

 10. Zeor
  Devamlı Üye
  Yorumlarınız için teşekkür ederim

 11. Zeor
  Devamlı Üye
  Daha yorum atabilen sölesin lütfen şarkı ayıklıyorum arkadaşlar içinde tanrı kelimesi geçti diye dinden çıkar mıyım, büyük günahlara girer miyim?Bide bu şarkı sözlerini arada tekrar ediyorum yani tanrı kelimesi geçen sözleri, eşlik ediyorum kardeşim var evde oda söyler daha küçük anlatamıyorum sizce ne yapmalıyım?Şarkıları sileyim mi?

 12. تقاضا
  öğrenmeye devam..

  Reklam


  Şarkının seni etkilemesine bağlı eğer olumsuz etkiliyorsa sil gitsin.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
tanrı demek günah mı,  allaha tanrı demek günah mı,  tanrı demek günah mıdır,  tanri demek gunahmi,  tanri demek günahmı,  tanri demek günahmi,  tanrı demek günahmı