+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vird, zikir,hatme-i tehlil, Nefy u isbat nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Vird, zikir,hatme-i tehlil, Nefy u isbat nedir?

  Reklam  Cevap: Vird, zikir,hatme-i tehlil, Nefy u isbat nedir? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Vird, zikir,hatme-i tehlil, Nefy u isbat nedir?
  Hz Ali veche Efendimize bir müşrik gelir derki ! Siz sabah akşam ibadet ediyor oruç tutuyorsunuz,sizin dediğiniz ve inandiginiz gibi cennet ,cehennem yoksa boşuna yoruluyorsunuz der.
  HZ ALİ Efendimiz cevaben :Farzedelimki senin dediğin gibi hesap,cennet, cehennem yok biz yoruldugumuzla kalırız pekiiiii ya VARSA SİZİN haliniz nice olur der.

  Şimdi hatmede biz İhlas salavat okuduk,oturup kalbimizle ALLAH C.C ,günde en az yarım cüz KUR'AN,okuduk diye ALLAH C.C bizi CEMÂLULLAH seyrettirmezde cezamı verir diyosunuz yani,eğer evet bunu diyoruz derseniz bizde deriz ki BEN KULUMUN ZANNI ÜZEREYİM diyen SEVGİLİyi siz tanimiyorsun uz. Bizim tanıdığımız ALLAH C.C kuluna âşık tır kul maşuk, kemâlata erdiği zaman bunu tersi olacak insallah

 2. Misafir

  Yorum: Vird, zikir,hatme-i tehlil, Nefy u isbat nedir?


  Reklam


  Bize nasip oldu. Sapık selefilik yolundan menzil yolu ,Allahu teala ne kadar şükretsem azdır. İmanım milyon kat arttı. Yakinim arttı, istifade edemeyen rızkına baksın, haram giriyordur bedenine

 3. Misafir
  Ben doğru dürüst abdest almasını bilmezdim. Tövbe edip tâbi oldum himmetiyle şimdi namazlarımı aksatmamaya çalışıyorum, zikrim var, kalbim yumuşak, zihnim açık, vs. vs. Bunları tek başıma yapabilrdim Allah'ın izniyle ama bu kadar kolay yapamazdım. Gavs'ımın duasıyla Allah cc. Kolaylaştırdı ve şimdi çok mutluyum. Size tavsiyem geç kalmayın Allah için Allah'ın sevdiği kulu görmeye menzile gidin. Hayatınızdaki değişimleri farkedeceksiniz. Tabi sofi olup sonra dönenlerde var onlar hep vesvese içinde şüphe içinde olduklarında sağlam tutamadılar sarığı siz şüphesiz bir şekilde Allah'a cc. inanın peygambere s.a.v. e inanın ve Allah'ın dostlarının var olduklarına inanın onlardan birininde şeyh seyid Abdulbaki el hüseyni gavs hz. Olduğuna inanın öyle gidin menzile ondan sonra banada dua edin inşallah.

 4. Misafir
  S.a Rabbim Kendini Zikredenlerden Eylesin Sofilikten Kurtuldum Diye Sevinen Kardeşim Madem Dini Çok İyi Biliyosun Mezhep Imamini Birazcık Arastir Ufaktan Arastirsan Yeter. MURŞITI OLMAYANIN MÜRŞIDI SEYTANDIR Diyo gerisinin hesabını sen yap!

 5. Misafir
  Hz hind Resûlullah sav in Hira'da başına örtü alarak zikir çektiğini bu zikrin hafi yani kalp zikri olduğunu zikrediyor. Hafi zikre bidat demek kara cahilliktir sevr mağarasında ya ebu bekir korkma Allah bizimledir dilini damağına yapıştır ve kalben allah de.
  Buyurmuştur.

  Nakşibendiyye tarikatında zerre kadar bidat olmaz. Yeryüzünde bu kapıdan daha çok sünnete bağlı ikinci bir kapı yoktur

 6. Misafir
  Burada bu zikir tariflerinin bile iyi olmadiğini söylemek isterim bunlar mürşit ile mürid in arasinda na mahram olan şeylerdir. Utandim şimdi.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

nefy isbat nedir

nefy u isbat zikrinin belirtileri

nefsi ispat zikri nasıl çekilir

nefy u isbat nedir

hatme i tehlil

hatme i tehlil zikri

nefy u isbat zikri nasıl çekilir