+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sihir içeren oyun oynamak günah mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. fenom
  Üye
  Reklam

  Sihir içeren oyun oynamak günah mı ?

  Reklam

  Sihir içeren oyun oynamak günah mı ? Mumsema Selamun Aleyküm şimdi sihirle uğraşmak gibi şeyler büyük günahlardanmış öyle duydum şimdi şunları yapmak ta günah oluyor mu ?

  1) Sihir içeren (mesela bir dinazoru yönlendirmek büyücüler gibi şeyleri yönlendirmek hayaletlerden kaçmak yada en basit örneğiyle Half Life tarzı oyunlar gibi) oyunları oynamak günahmı ?
  2) Sihir içeren filmleri izlemek ( Merlin Danny Phantom Spiderman gibi) günahmı ?
  3)İlüzyonistlik yapmak (el çabukluğuyla topu kaybediyormuş gibi görünmek) günahmı ?
  4) Arkadaşlar arasında şaka amaçlı aa ben bu topu kaybettim gibi şeyler yapmak günah mı ?

 2. fenom
  Üye

  Cevap: Sihir içeren oyun oynamak günah mı ?


  Reklam


  Cevap yokmu ? Benim için çok öönemli bu konu çünkü günahsa oynamıyacağım ama günah değilse oynayacağım lütfen çok önemli bu arada ben oynadığım oyuna oyun olarak bakıyorum diziye ise dizi olarakm bakıyorum

 3. bahadır emin
  Devamlı Üye
  oyun oynaş zamanı değil. 3 . dünya savaşı çıktı çıkacak.

 4. fenom
  Üye
  Aynen değil :D ama olsun canım sıkılıyo şöle Counter Strike Half Life oynamak istiyorum ama günah mı bilmiyorum

 5. bahadır emin
  Devamlı Üye
  kardeş dünyada her gün katledilen onlarca yüzlerce müslüman varken counter strike oynamak vicdana sığar mı bence sığmaz.

 6. fenom
  Üye
  Counter Strike değil mesela bi zeka oyunuda olur işte yönlendirdiğimiz karakter elleriyle küpleri felan yönetiyor yani sihir içerikli çok seviyom o oyunu yani oyunun içinde sihir var oynamam günah olurmu? tabi bende çok üzülüyorum müslümanların katledilmesine ama Counter Strikeyi birilerini öldürmek amaçlı değil sadece online oynayarak başkalarının becerisiyle başkalarrıyla oynamak sohbet ortamı ne kadar iyi olduğumu göstermek için oynuyorum ama bazı oyunlarda sihir var yani sihir içerikli oyun oynamak günah mı ?

 7. ahsenah
  Devamlı Üye
  3)İlüzyonistlik yapmak (el çabukluğuyla topu kaybediyormuş gibi görünmek) günahmı ?

  Kardeş benim bildiğim bu el çabukluğu belki bir beceri olabilir ama insanları kandırmak olarak görüyorum hatta küçük çocuklar sihir olduğunu düşünebiliyor.Bana pek doğru gelmiyor.Tabi bu benim görüşüm.

  Peygamberimiz insanları helâk eden en büyük günahları sayarken Allah'a şirk koşmayı birinci, sihri de ikinci olarak sıralamıştır. (Buhârî, vasâyâ 23,tib 48, hudûd 44; Müslim iman144; Ebû Dâvûd vasâyâ10; Nesaî, vasâyâ 12.)

  Ayrıca o tarz oyunlar ve filmler insanın ruhunu kararttığını düşünüyorum o kadar alışıyor ki beyin o görüntülere( silahlar, yaralamalar, ölümler..) bir süre sonra gerçek hayatta bunları normal görmeye başlıyor.Zamanını boşa harcamamalısın böyle işlerle sana hiçbir faydası yok ve faydası olmayan tüm işlerden uzak durmalısın. Zeka oyunları ise daha farklı. Sonuçta beyin egzersizi kendini geliştirmeni sağlıyor..

 8. fenom
  Üye
  Allah senden razı olsun. yani demek istediğin şu ben böyle anladım ilizyonistlik günahtır. ama oyunda istediği kadar sihir olsun günah değil ama zamanı boşa harcama ruhu karartma gibi zararlı olduğu için oynanmamalıdır. Umarım doğru anlamışımdır.

 9. ahsenah
  Devamlı Üye
  Ben sana kesin günah yada değildir diyemem çünkü araştırdım ama kesin bir bilgi bulamadım.Bunlar sadece benim düşüncelerim sadece sana tavsiyem zamanını güzel işler için kullanman...Allah senden de razı olsun kardeş.

 10. bahadır emin
  Devamlı Üye
  "Illuminati : Türkiye Deşifre" you tube dan şu programı izleyelim.

 11. Misafir
  Sihir içeren oyun oynamak harammıdır kesin bir cevap verirseniz lütfen ..

 12. Misafir

  Reklam


  vaktini boşa harcama ne malum oyun oynarken ölmeyeceğin

+ Yorum Gönder
sihir içeren filmler,  sihirli oyunlar oynamak g