+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kabir Azabı ve Yasın Suresı 52 Ayet'inin Tefsiri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Kabir Azabı ve Yasın Suresı 52 Ayet'inin Tefsiri

  Reklam  Cevap: Kabir Azabı ve Yasın Suresı 52 Ayet'inin Tefsiri isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Kabir Azabı ve Yasın Suresı 52 Ayet'inin Tefsiri
  Bidat ehli mağlup olmaya mahkumdur! Din nakil ile anlaşılır! ALLAH (C.C.) aklımızı kullanmamızı söylüyor ama Peygamber Efendimiz'in (S.A.V.) kuranı/dini açıklayan (tamamlayan/detaylandıran) hadisleri inkar edipte değil, hadisler ışığında aklımızı kullanarak hakkı batıldan ayıralım diye...
  1400 yıldır ümmetin geneli ehl-i sünnet iken bu yoldan sırf bilgisizlikten ve kendi bilgisizliğimizin farkında olmadan ''1400 yıldır ümmet yanlış yoldaymış" deyip sapmak KİBİR'den başka ne olabilir?! Hadisleri reddedip ''Kur'an yeter'' anlayışı Kur'an-a zıt bir anlayıştır. Bunu yapanlar kendilerini Efendimiz (S.A.V.) yerine koymaya çalıştıklarının ya farkında değiller (kalplerindeki KİBİR hastalığından dolayı) yada bilerek milleti saptırmaya çalışıyorlar!

  CENAB-I ALLAH niyeti kötü olanlara fırsat vermesin, niyeti kötü olmayanlara hidayet nasip etsin. Bizleride SIRAT-I MÜSTAKİM'DEN AYIRMASIN.

 2. Misafir

  Cevap: Kabir Azabı ve Yasın Suresı 52 Ayet'inin Tefsiri


  Reklam


  Allah'ın adaletini insan adaletinden dahamı zayıf buluyorsunuz.Bugün insanlar bile mahkemeye çıkıp yargılanıp,suçlulukları kesinleşince cezalandırılıyorlar.Fatihada dediği gibi din günü hesapları sadece Allah soracaktır.İnsanlar bir araya gelip toplanıp sorgulanacaktır.O zaman suçlular cezalanacaktır.Bunun öncesinde kabirde bir sorgulama daha olacaksa bunu da siz yaparsınız artık.Allah'ın işine karışmak tamda budur işte.Hiç kimse suçluluğu Allah tarafından yargılanıp tescillenmeden suçlu değildir.İnsan öldüğünde fiş çekilmiştir ve elektrik artık yoktur.Çünkü beden olmadan hiç bir şey yoktur.Ne ruhlar,ne de hayaletler vardır.Bunlar hurafedir,insan üretimidir.İnsan anne karnında canlanır,algılar,koklar,duyar ve canlıdır.Can varsa ruh vardır.Bedende,hayati bir sistem iptal olunca enerji (ATP) üretimi biter ve hiç bir şey yoktur.Karanlık da değildir.Yoksunuz artık.Ancak farklı olarak bir ağacın meyvesinin çürüyüp gitmesi gibidir bu.Vücudun bir tohumu vardır ve Allah dilediği zaman ilk komutla(SÜRA üflenince) tohum filizlenip yaratılma tekrarlanacak.Bütün canlılar tekrar yaratılacaktır.(SÜRA tekrar üflenince)İnsanlar insanlar canlıdır ve anlamaya başlıyacak işte o zaman eyvah diyeceklerdir.İşte o zaman tekrar Allah'ın isteği ile herkes toplanıp hesapa çekilecektir.Ölüm ve tekrar dirilme zamanı herkes için aynıdır.Bin yıl önce ölende,bir saniye önce ölende aynı anda var olacaktır.Ölüm ve canlanma arası insan aklı için bir an bile olmayacaktır.Bütün canlılar için bir göz kırpması gibi olcaktır.Kimse kimseden önce yada sonra var olmayacaktır.Fakat Allah katında bu dirilme anlık değildir ve bir süreçtir.İnsan yokken tekrar canlanıp algılamaya ve anlamaya bedenin tamamen yaratılmasıyla başlayacaktır.Bedenle birlikte benlik oluşmuştur ve ruh işte budur.Ortalarda dolaşan bedensiz bir ruh yoktur.Bu bedenin uyumlu iletişimiyle beyinin algılaması ile alakalıdır.Beyine bilgi gitmiyorsa elektrik kesilmiştir.Hiç bir şekilde yoksunuz artık.

 3. Misafir
  bu ayeti bende okuyunca kabinde azap yok anladim . cunki rahat bir yerden uyandığı. hatta uyku hali gibi bir hal anladim. ogun uyanınca bu hal ne diye kalkiyon . ve diyonki bizi kim uyandirdi. kabinde azap yok anladim .

 4. Misafir
  Allah, (ölen) insanların ruhlarını öldüklerinde, ölmeyenlerinkini de uykularında alır. Ölümüne hükmettiklerinin ruhlarını tutar, diğerlerini belli bir süreye (ömürlerinin sonuna) kadar bırakır. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır. ZÜMER 42 HEsap gününün sahibi ALLAH TIR bir tane hesap günü vardır o da mahserdir.kabir azabı yoktur.ALLAH BİR SUCTAN ÖTÜRÜ İKİ KERE CEZA VERMEZ.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
kabir suresi meali,  yasin suresi 52. ayet tefsiri,  yasin 52,  kabir azabı ayetleri,  yasin 52 tefsir,  kabir azabı ayet,  kabir ayetleri