+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oyunlarda bulunan İslam dışı unsurları kullanmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Zeor
  Devamlı Üye
  Reklam

  Oyunlarda bulunan İslam dışı unsurları kullanmak

  Reklam

  Oyunlarda bulunan İslam dışı unsurları kullanmak Mumsema Arkadaşlar lütfen sonuna kadar okuyun benim için çok önemli

  Arkadaşlar bn bir oyuna başladım.Bu oyunda cleric diye bir şey var ve hristiyanlığı temsel edio.Puanlarımızdan cleric'e verince oyundaki adamımıza bazı özellikler gelio ve bunları kullanıor.Oyunun edebiyat kısmında(internet sitesinde) cleric e rahipler fln dio tanrının gücünün ödünç alır yazıyor.Bunun gibi şeyler.Diğer bölümlerde cleric gibi örneğin bölümün ismi fire burdada kutsal tanrı ateşle tamamlanır filan yazıyor.Lighting bölümünde elektrik cennet ve cehenneme gider yazıyor.Force bölümünde tanrı aşamasına ulaşılır yazıyor.Okçu bölümünde artık yükseklerde gidilecek bir cennet yok yazıyor.Warlock bölümü var burdada nefret benim gücüm, lanet benim hayatımdır yazıyor.Bu gibi şeyler yazıyor bölümlerin açıklamalarında(internet sitesini zararı yoksa veririm isterseniz bi bakın)Ayrıca oyundaki karakterin ölünce bu bölümlerden cleric ve force yle onu düzeltebiliosun.Şimdi bn bunları oyunda kullanırsam günaha girer miyim?Oyunda kullanmaktan kastım bu bölümlere puan vericem ve karakterime bu özellikleri yükleyeceğim.Sizce ne yapmalıyım, oyunu bırakıyım mı?Eğer günah veya çok günahsa bırakıcam.Günah değilse oynıcam.

  Arkadaşlar konuyu bi daha açıyorum çünkü kimse cevap vermiyor lütfen bi cevap verin şu kardeşinize.Benim için çok önemli.Anlamadığınız bir şey olabilir sorun lütfen elimden geldiğince konuyu açıklamaya çalıştım lütfen.Tekrar ediyorum benim için önemi varve ''lütfen'' diyorum.

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Cevap: Ney günah?Ney günah değil?


  Reklam


  Kardeşim oyunun içeriğini tam anlamadım ama ahiret inancı ile ilgili ehli sünnet inancı dışındaki inançları benimseyen yada aktaran her türlü kişi,kitap,oyun vb. den kaçınmak gerekir. Bu özellikleri yapmanız günah olmayabilir ama bu fikri oyun sayesinde benimserseniz imanınız gider Allah muhafaza.

  Müslümanları filmleri,oyunları,kitapları, dergileri ile hep oyalıyorlar ve islam dışı düşünceleri empoze etmeye çalışıyorlar. Senin yaşın belki idrak etmek için müsait ama daha küçük yaşlarda bir çocuğun bu oyunu oynadığını düşünürsek durumun vehametinin ne derece olduğunu anlamış oluruz.


 3. Zeor
  Devamlı Üye
  Kardeşim öncelikle yorumun için teşekkür ederim.Ben oyuna sadece oyun gözüyle bakıyorum.Bu halde oyunu hıristiyan bi karakterle oynayabilir miyiz yukardaki yazdıklarımın üstüne bunu eklemek istiyorum çünkü müslüman karakter yok.Oyunun içeriğinde biraz karışık olabilir o yabancı yazdğım isimler sadece isim yani bölümün adı hani okçu olur savaşçı olur bunun gibi isimler.
  Yorumlarınızı bekliyorum ve tekrar teşekkür ediyorum.

 4. Zeor
  Devamlı Üye
  Lütfen yorumlarınızı bekliyorum forum kurallarını ihmal ettiğimö için özür dilerim fakat benim için çok önemli.

 5. pinhani
  Üye
  Kardesim korkarim senin oynadigin oyun hıristiyanlik ve farklıbir inanışın propogandası için yapılmış,bu tip pek çok oyun ve dizi var,günah bölümü için net birşey söyleyemeyeceğim ama kesinlikle oynama aklini kariştırma derim ben.

 6. Zeor
  Devamlı Üye
  Aklımı karıştırmak değilde eğlence için oynuyorum.Yorumun için teşekkür ederim.Yorumlarını bekliyorum.

 7. Zeor
  Devamlı Üye
  Lütfen yorumlarınızı bekliyorum

 8. Zeor
  Devamlı Üye
  Arkadaşlar lütfen bir cevabı olan yok mu benim için önemli bir şey

 9. Zeor
  Devamlı Üye
  : s yaptım yanlışlıkla o hareket çıktı

+ Yorum Gönder