+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dediğim şeyden emin değilim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  Dediğim şeyden emin değilim

  Reklam

  Dediğim şeyden emin değilim Mumsema La ilahe illallah dedikten sonra hep vesvese geliyor şurayı doğru söyledimmi burayı yanlış mı dedim gibi 3 saniye önce dediğim şeyi doğru söyledi mmi diye şüpheye düşüyorum.sonra kendi kendime bu kez söylicem birdahada bunları düşünmicem diyorum.ama sonra yine geliyo bunlar acaba haşa ve haşa inkar mı ettim diyorum kendi kendime ne yapıcam ? şimdi vesvese diyeceksiniz ama benim durum çok farklı.haşa öyle birşey çıktıysa ağzımdan tövbe edilebilir mi?

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: dediğim şeyden emin değilim


  Reklam 3. HAMMADUN
  Emekli
  Biz LA İLAHE İLLALLAH dedikten sonra şurasını şöylemi söyledik, burasını böylemi söyledik falanla hiç mi hiç iştigal etmeyiz.

  Niyemi....???

  Çünkü biz ne zaman şöylemi, böylemiye girsek, hemen karşımızda Şeytan Aleyyullana'yı buluyoruz....

  Ahaaa diyor lanetullah.... Şurayı yalnış söyledin. Gelde gülme... Sanri Rahmet Pınarı....

  Yalnış söylemiş mişiz..... Sanane diyoruz. Ama diyor yalnış söyledin..... Sanane bire lanetullah, Yalnış söylemişsem, Rab'bim dilime değil, niyetime bakar, sen niyetimi okuyamazsın dilime bakarsın, Rab'bim niyetime göre ödül verirken, sen dilime göre ceza kesicilerdenmisin deyip birde dalga geçince.... Anında yok oluyor. İnsan zekasından pek hoşlanmazda zat-ı lenetli.

  Hülasa mslmn kardeşim, bir kaç kere dene. Eğer yok olmuyorsa ki; muhakkak uzaklaşır. Ha uzaklaşır da devamlı mı yok olur. Yok öyle bişey, ilk fırsatta geri döner bilmiş ol. Ama onun vermiş olduğu ivayı sakın ha nefsinle muhasebeye dönüştürme. Zira İnsanla ancak nefsi ile yaptığı muhasebeyle konuşup iva verme yeteneğine sahiptir. Nefsini bir müddet ertele, biz İnşaAllah daha sonra izah ederiz de, izah etmene de gerek yok nefs onu illaki bir kaç dakika içinde unutur. Bu arada Şeytan Aleyyullana ile arandaki kontağı kısa bir süreliğine kesmiş olursun. Denenmiş mi diye soracak olursan, biz deniyoruz çok işe yarıyor.... Hani alim falanmış ya, ne alimi ise artık, nefsinin kölesi lanetullah.

  Sen bakma ona, Niyetin halis, Akıbetin halis olur İnşaAllah. Rab'bin niyet ve amelinle değerlendirir İnşaAllah.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

+ Yorum Gönder