+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ben bir konu hakkında sinirlendim dersle alakalı ve vallahi hiç iyi yapamamışlar mı ne dedim ders örneği Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Reklam

  Ben bir konu hakkında sinirlendim dersle alakalı ve vallahi hiç iyi yapamamışlar mı ne dedim ders örneği

  Reklam

  Ben bir konu hakkında sinirlendim dersle alakalı ve vallahi hiç iyi yapamamışlar mı ne dedim ders örneği Mumsema Selamün Aleyküm ben bir konu hakkında sinirlendim dersle alakalı ve vallahi hiç iyi yapamamışlar mı ne dedim ders örneği falan günah mıdır?? Yemin etmiş oldum.. Yoksa bir tür esvese midir??

 2. imam
  Üye

  Cevap: ben bir konu hakkında sinirlendim dersle alakalı ve vallahi hiç iyi yapamamışlar mı ne dedim ders örneği


  Reklam


  Selamün Aleyküm ben bir konu hakkında sinirlendim dersle alakalı ve vallahi hiç iyi yapamamışlar mı ne dedim ders örneği falan günah mıdır?? Yemin etmiş oldum Yoksa bir tür esvese midir??
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Bu ettiğin yemin, Yemini Lağv dur.

 3. yeskaraa
  Devamlı Üye
  O ne demektir :'((

 4. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  O ne demektir :'((
  Buyur kardeş.

  Yemîn-i lağv;

  bir şeyin öyle olduğu zannedilerek veya ağız alışkanlığıyla yapılan yemîndir. Kişinin birini görmediği halde gördüğünü zannederek "vallahi gördüm" demesi böyledir. Ayrıca sözünü kuvvetlendirme niyeti bulunmaksızın, yemîn kastı olmaksızın yemîn sözlerini söylemek de yemîn-i lağv olarak kabul edilmiştir. Bu şekilde yapılan yeminden dolayı keffaret gerekmez. Kur'ân-ı Kerîm'de, kasıtsız olarak ağızdan çıkıveren yeminlerden dolayı sorumlu tutulmayacağı bildirilmiştir (Bakara, 2/225; Mâide, 5/89). Bununla birlikte, ağız alışkanlığıyla konuşurken ikide bir yemîn edenlerin bu alışkanlıklarından vaz geçmek için çalışmaları gerekir.


 5. yeskaraa
  Devamlı Üye
  ALLAH razı olsun.Kusura bakmayın ama bend ayanamayacağım. Ya bir soru sordum haşa kafir olmuş olabilirim diye konu açtım onu çok merak ediyorum kelime-iTevhid mi yapayım imansız ölürsem Allah korusun....

+ Yorum Gönder