+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Takıntılarım,Vesvese Mi ? Lütfen Yardım Edin Arkadaşlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. husnu89
  Üye
  Reklam

  Takıntılarım,Vesvese Mi ? Lütfen Yardım Edin Arkadaşlar

  Reklam

  Takıntılarım,Vesvese Mi ? Lütfen Yardım Edin Arkadaşlar Mumsema Selâmün aleyküm arkadaşlar.Benim bir sorunum var.Herşeyde takıntı yapmaya başladım temizlik konusunda özellikle.Dün Cuma namazı için abdest aldım ve terliklerimi banyoda unutmuşum.Sonra giyindim namaza gidicem,banyodan terliklerimi alıcaktım.Annem de kirli çamaşırları makinaya yerleştiriyormuş.Anne terliklerimi giyicem bi dakka demeye kalmadan annem eğilip terlikleri alıp önüme koydu.Anneme tepki verdim biraz ne yaptın anne ya diye..Çünkü sabah 6 gibi rüyamda iltiham olmuştum ve kirli çamaşırların içerisindeydi iç çamaşırım.Herneyse anne ben giymem dedim kirli çamaşırları elledin sonra terliklerimi elledin ellerini içine sokarak birde önüme koydu.Kızdı bana sen resmen hastasın diye Giymedim terlikleri bende.Ama bugün ne işse yanlışlıkla yada bilinçaltı heralde giydim terlikleri,içime bir kurt düştü vesvese olsa gerek.Ne yapmam gerek arkadaşlar.Sizce hiç bişey olmamış gibi mi davranıyım.Gereksiz bi takıntı mı yapıyorum.Uzun uzun yazdım gerçi ama kusuruma bakmayın.Lütfen yardımınıza ihtiyacım var.


 2. tekturk
  Devamlı Üye

  Cevap: Takıntılarım,Vesvese Mi ? Lütfen Yardım Edin Arkadaşlar


  Reklam


  Bence annen cok hakli

 3. husnu89
  Üye
  tekturk arkadaşım , biraz daha bilgilendirirsen çok sevinirim.demek istediğini yüzeysel anladımda.Biraz açarak anlatırsan , içim daha fazla rahatlayabilir.

 4. husnu89
  Üye
  Arkadaşlar cevap veren yok mu acaba ? Yardımcı olacak ?

 5. Ensar
  لا اله ا لا ا لله
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Anneniz haram veya çok kötü şeylere dokunmamış ki.
  Bu kadar takıntılı olmayın. Yaptığınız işleri içinize sinecek bir şekilde ve şuurlu yapın. Sonra da Allah'a güvenin. Aklınıza olmadı mı acaba? türden sorular getirmemeye çalışın. Siz zaten o işi düzgün ve uygunca yapmışsınız.


 6. husnu89
  Üye
  Ensar arkadaşım bilgilendirdiğin için çok teşekkürler.İşte kafama takılan acaba annem benim iç çamaşırımı makinaya atarken eline bişey bulaşmışmıdır(sabaha karşı iltiham olmuştum ve iç çamaşırımda kirliler içindeydi )bulaştıysa terliğim pislenmişmidir gibisinden kafama takıldı çok.

 7. bahadır emin
  Devamlı Üye
  terliği yıkarsın o zaman. ayağına bulaştıysa ayağını yıkarsın.

 8. Kudüs
  Üye
  Ehehe gülümsedim.Benimde böyle takıntılarım var ayaklarımı saat başı yıkamak gibi.Bencede vesvese olabilir.Ama rahatla temizlik iyidir.Öyle sanıyorum

 9. tolga87
  Üye
  vesvese geliosa eğer şeytana inat vesvese verilen hususun tersi istikamatte gitmenin bediüzzaman said nursi tarafından tavsiye edildiğini okumuştum.

 10. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Değerli kardeşimiz Vesvese Sözlükte "fısıltı, hışırtı gibi gizli söz, fiskos, kuruntu, işkil" gibi anlamlara gelen vesvese, ıstılahta, şeytanın ilkâı, kötü bir işin yapılması, iyi bir işin terkedilmesi veya geciktirilmesi ya da eksik yapılması için insanı kışkırtması, aklını çelmesi, nefsin bayağı arzularına uymaya teşvik etmesi demektir.

  Vesveselerden kurtulmanın yolları görüntülü vide izle


 11. source67
  Üye
  vesvesedir bediüzzaman said nursi hoca bole vesveselere takınılmamasını gerektiğini yoqsa o vesvesenin şiddetle büyüyeceğini bildirmiştir vesveseye onem verirsen şişer vermessen söner bu söz yeter sana

+ Yorum Gönder