+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sevdim seni mabuduma ilahisinde şirk var mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kapsül
  Emekli
  Reklam

  Sevdim seni mabuduma ilahisinde şirk var mı ?

  Reklam

  Sevdim seni mabuduma ilahisinde şirk var mı ? Mumsema Sevgili arkadaşlar bu konu çok tartışılıyor bende hep aklımda ikilem yaşıyorum sizce SEVDİM SENİ MABUDUMA adlı ilahide şirk koşma yani Allaha ortak koşma yapılmış mı? İlahinin sözlerini söylüyorum işte şirk var diye iddia edilen ilahinin sözleri: MAHŞERDE NEBİLER BİLE SENDEN MEDET İSTER burada Nebiler yani kitap gönderilmemiş diğer peygamberler Hz.Muhammed(s.a.v) dan kendilerini kurtarması adına yardım istedikleri belirtiliyor.Bana bu biraz şirke kaçıyomuş gibime geldi .Kur'an ayetleri:Allah-u Zülcelâl şöyle buyurmuştur: “O gün kişi kardeşinden, annesinden, babasından, eşinden ve çocuklarından kaçar. O gün, onlardan her birinin kendine yetip artacak bir derdi vardır.” (Abese; 34-37)
  "De ki: "Benim size ne zarar vermeye ve ne de en büyük fayda olan hidâyete ulaştırmaya gücüm yeter.De ki: "Allah'ın cezasından beni hiçbir kimse kurtaramaz. Benim O'nun dışında sığınacak yerim de yoktur." (Cin; 21-22) bu ayetlerde de görüldüğü gib Allahtan başka hiç kimseden medet umulmaz cezayıda mükafatı da verecek olan sadece Allahtır yardım istenilecek olanda sadece Allahtır.Peygamberler sadece Allahın dinini yaymaya görevlendirilmiş peygamberlerdir.

 2. BEYAZ_gul
  yasam

  Cevap: Sevdim seni mabuduma ilahisinde şirk var mı ?


  Reklam


  Mahserde Peygamberimiz sefatci olacak Insallah .
  Elbette sirk degil hepimizin duasindada vardir.
  Sefat ya Resulallah.
  Peygamberimiz sefat edecegim diye bir suru hadisi vardir.
  Peygamberin yasakladigi seyleride yapmakta
  Gunahtir.Allah ona,o izni vermistir .
  Birinci yazdigin ayete Peygamberlere gecerli degildir cunki
  Peygamberler Cennetliktir.
  orada cehennem girmemek icin cocugunu bile tanimazlar
  Telas icinde cehennemi gidecegim nasil kurtulurum diye bir
  Caba,icinde olur Allah muhafaza o goruntuyu hayal ediyorum bazen gercekten cok korkunc.

  Dedigim gibi Peygamberimiz sefatci olacaktir.
  Hata ölmus olan cocuklarimiz annesi ve babasi icinde sefatci olacak Insallah.

  Vallah bu ilahiyi ben hep mirildanirim

 3. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  ezan okurken bazıları "Aziz Allah Şefaat ya Rasulullah" der dayım bunun yanlış olduğunu söyledi şefaati de Allah'tan istememiz gerekir çünkü Allah istemezse Peygamber efendimiz (s.a.v)'de şefaat edemez.

 4. silversoul
  Devamlı Üye
  Allah'ım sen peygamber efendimiz (sav) bana şefaatçi olarak getir. diye dua ediyorum ben

 5. yeşil sancak
  Devamlı Üye
  Hz. Ömer (ra) anlatıyor: Hz. Peygamber (a.s.m) şöyle buyurdu:
  "Âdem hata işlediği zaman. ‘Ya Rabbi! Muhammed’in hakkı için beni affetmeni istiyorum’ diye yalvardı. Allah ‘Ey Âdem! Kendisini daha yaratmamışken, sen Muhammed’i nereden öğrendin?’ diye sordu. Âdem: ‘Ya Rabbi! Sen beni elinle yaratıp ruhundan bana üflediğinde, başımı yukarıya kaldırdım. Arşın sütunlarında “La ilahe illellah, Muhammedurresulüllah” yazılı olduğunu gördüm ve bundan anladım ki, ismini kendi isminin yanında yazdığın kimse yarattıkların arasında sana en sevgili olandır.’ Bunun üzerine Allah şöyle buyurdu: ‘Ay Âdem, doğru söyledin; hiç şüphesiz Yarattıklarımdan bana en sevimli olan Odur. Onun hakkı için istediğinden ötürü seni bağışladım. Bilesin ki, eğer o olmasaydı, seni yaratmazdım.” (bk. Hâkim, Mustedrek, II/615; Suyuti, ed-Dürrü'l-Mensûr, 1/116. Yusuf Nebhanî, Hucetullahi ale’l-âlemin, s. 210).


  kapsül kardeş soruna cevap olur İnşaAllah.... ahiret korkusu Efendimiz asm. için değil bizler için...


 6. miroğlu
  Devamlı Üye
  MAHŞERDE NEBİLER BİLE SENDEN MEDET İSTER burada Nebiler yani kitap gönderilmemiş diğer peygamberler Hz.Muhammed(s.a.v) dan kendilerini kurtarması adına yardım istedikleri belirtiliyor.Bana bu biraz şirke kaçıyomuş gibime geldi
  Kapsül kardeş aynen katılıyorum
  Peygamlerin gühahları varsa bile bağışlandığı halde
  Peygamberler cennetlik olduğu halde
  Allah(cc) onlardan razı-Onlar Allah(cc) den razı olduğu halde
  neden
  Hz.Muhammed(s.a.v) den medet istesinler
  Eğer medet isteyeceklerse Allah(cc) den isterler

  Bazen radyoda filan bu ilahi çıkarsa kapatıyorum


 7. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  biz insanlar sadece Allah'tan medet umarız,yardım dileriz,ne istersek Allah'tan isteriz.

  ilahide mahşerde nebiler bile senden medet ister diyor.bunu bilgili kişiler cevaplandırsın.


 8. Kapsül
  Emekli
  tüm cevap verenlerden Allah razı olsun çok sağolun güzel kardeşlerim.Bende bu ilahiyi çok severim hep dinlerim harika bir ilahi ama bu sözde sanki bir şirk varmış gibime geldi o yüzden sordum bildiğiniz gibi şirk günahların günahı en büyük günahtır istemeden günaha girmeyiz inşallah Allah bütün kullarını şirk işlemekten korusun inşallah diğer günahlar affolur ama şirk günahının affolmadığını biliyoruz. Allah tüm müslüman aleminin günahlarını affetsin inşallah.Hayatta 2 şeyden gurur duyarım Türk ve Müslüman olduğumdan gurur duyuyorum

 9. BEYAZ_gul
  yasam
  Gurur seytandandir onur duy INSALLAH,
  Kardesim
  Ilahi bende severim
  Medet ummak derken sefat ummariz.
  Allah herseyin bilendir,bu ilahide sirk yok kardesim
  Insallah Peygamberimiz bizlerde sefatci olur.

 10. Kapsül
  Emekli
  gurur onu ne farkeder aynı kapıya çıkıyo ikiside Şirkten büyük günah yok ya bide gizlişirk yapılıyo ya o yüzden gizli şirk işlemekten çok korkuyorum güzel kardeşim

 11. yeşil sancak
  Devamlı Üye
  Peygamlerin gühahları varsa bile bağışlandığı halde
  miroğlu kardeş Peygamberlerin ismet sıfatı vardır...Günah işlemezler....

 12. islamyolu
  Emekli

  Reklam


  ezan okurken bazıları "Aziz Allah Şefaat ya Rasulullah" der dayım bunun yanlış olduğunu söyledi şefaati de Allah'tan istememiz gerekir çünkü Allah istemezse Peygamber efendimiz (s.a.v)'de şefaat edemez.
  Kardeş Şefaat in Lugat anlamı ne dir biliyormusunuz. Şefaat Aracı demektir. Allah Tövbe Haşa kime karşı aracı olacak. Allah şefaat etmez. Ancak Şefaat etme yetkisi verir. Ayetel kürside var. Benim iznim olmadan kim şefaat edebilir. diyor. Yani herşey Allahın izni ile. Dayın şu zamanın bidat ehli hocalarından bilgi almıştır. evet çok var bunları diyen. Ama Ezan okundugu zaman ben hep derim. Aziz Allah şefaat Ya Rasullullah.


+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
mabuduma ne demek,  sevdim seni mabuduma ne demek,  sevdim seni mabuduma anlamı