+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dinimizde günahtan kurtulmanın kaç yolu vardır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kapsül
  Emekli
  Reklam

  Dinimizde günahtan kurtulmanın kaç yolu vardır ?

  Reklam

  Dinimizde günahtan kurtulmanın kaç yolu vardır ? Mumsema Arkadaşlar bende bu vesvese sorunu hiç bir zaman bitmiyo ne yapsam da ne etsemde aklıma hep kötü sözler geliyo dua okurken bile sınavdayken bile.Çok rahatsızım bu durumdan.Bir de günahlardan kurtulmanın günahları yok etmenin kaç yolu vardır dinimizde?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Dinimizde günahtan kurtulmanın kaç yolu vardır ?


  Reklam


  Arkadaşlar bende bu vesvese sorunu hiç bir zaman bitmiyo ne yapsam da ne etsemde aklıma hep kötü sözler geliyo dua okurken bile sınavdayken bileÇok rahatsızım bu durumdanBir de günahlardan kurtulmanın günahları yok etmenin kaç yolu vardır dinimizde?
  tek yolu var o da tevbe.
  bu da yeter zaten başka yola gerek yok.

 3. Kapsül
  Emekli
  Allah razı olsun peki kardeşim her günahın tövbesi aynı mıdır? Yani ne günahı işlersek işleyelim aynı şekilde mi tövbe edilir?

 4. imam
  Üye
  Allah razı olsun peki kardeşim her günahın tövbesi aynı mıdır? Yani ne günahı işlersek işleyelim aynı şekilde mi tövbe edilir?
  evet tevbe aynıdır.

  tevbenin kabulu için:
  1- yaptığına pişman olmak
  2- bir daha yapmayacağına söz vermek gerekir.

 5. Kapsül
  Emekli
  imam kardeşim peki tövbenin belli bir kuralı var mı? Ben bu şekilde tövbe ediyorum. pişmanlık duyuyorum Allahım bir günah işledim sen günahımı affet bidaha yapmıcam biliyorum ki dönüş sanadır. Daha sonra istiğfar ediyorum istiğfar duasını Estağfirullah el azim i okuyorum bu kadar şimdi bu yaptığım tebve istiğfar oldu dimi bir eksiklik var mı?

+ Yorum Gönder