+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden 4 rekatlık bır namaz 2 dk da kılınırmı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emniciba
  Hep Üye
  Reklam

  4 rekatlık bır namaz 2 dk da kılınırmı ?

  Reklam
 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: 4 rekatlık bır namaz 2 dk da kılınırmı ?


  Reklam


  Kılınır fakat o namazda huşunun olduğunu zannetmiyorum...

 3. bygantar
  Üye
  namazın en güzeli tane tane huşu içinde ayetleri süreleri okunaklı kelimeleri harfleri yutmadan kılınandır. 30 sn dede kılarsın istedikten sonra ama efdal olması için çaba göstermak lazım. bir an önce kılayımda çıksın aradan mantığı gütmek doru değil. Rabbim kabul etsin inşallah ama bazen öyle dek geliyorki banada; aynı anda tekbir aldığım mümin kardeşim ben daha sübhaneyi bitiriyorum yanımda ki kardeşim rükuya gidiyor. Belkide onun ki dir efdal olanı ama paygamber efendimizin tavsiyesinde Namaz; ruku da rukudan kalkınca ilk oturuşta ikinci oturuşta yavaş kılınan namaz olduğunu tavsiye ediyor. Rabbim her şeyin en iyisini bilir.

 4. bygantar
  Üye
  kısacası hızlı bir an evvel kılayıp işime gücüme bakayım mantığıu namazda hırsızlık gibi bilmek gerekir ve doğru değildir...

 5. peugeot_bor
  Devamlı Üye
  Arkadaşın namaz hırsızlığı yapyor. "İnsanların hırsızlıkta en ileri olanı, kendi nama­zından çalan kimsedir." (Ashâb tarafından): "Ey Al­lah'ın Resulü, kişi namazından nasıl hırsızlık ya­par?" denildi. Resulullah, "Rukûunu ve secdesini tam yapmaz. Bu namazdan çalmaktır. İnsanların en cimrisi de selâm (verip alma) da cimri davranandır" buyurdu (Müsned-i Ahmed b. Hanbel, c. 3, s. 70).

 6. musab
  Hadis Öğrencisi
  huşuyu bırak ben o namazın tadili erkana riayet edilerek kılındığına ihtimal vermiyorum.ben kendi içimden bazen diyorum bu nasıl namaz kılma .kılma daha iyi dediğim oluyor.

 7. emniciba
  Hep Üye
  huşuyu bırak ben o namazın
  tadili erkana riayet edilerek
  kılındığına ihtimal vermiyorum
  ben kendi içimden bazen
  diyorum bu nasıl namaz kılma
  kılma daha iyi dediğim oluyor
  Hızlı Cevap
  tadılı erkana uymamak sehıv sehıv secdesı gerektırıyor zaten kıratta yapılan anlam bozmak namazı bozmak demek Rahmana karsı saygısızlık gıbı algılanırmı ?

 8. musab
  Hadis Öğrencisi
  imam muhammede ve ebu hanifeye göre sehiv secdesi gerekiyor.ebu yusuf tadili erkanı rukun saydığı için tadili erkana uymadan kılınan namaz ebu yusufa göre fasiddir.yani geçersizdir.

+ Yorum Gönder
namaz hızlı kılınırmı