+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah namazını kıldım sonra kontrol yaptım sonuc pozititif Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emniciba
  Hep Üye
  Reklam

  Sabah namazını kıldım sonra kontrol yaptım sonuc pozititif

  Reklam

  Sabah namazını kıldım sonra kontrol yaptım sonuc pozititif Mumsema sabaha kalktım tuvalete gıttım sonra cıktım 10 hareket durdum sızan sîdigı sıvazlayıp aldım sonra abdert alıp nagazı kıldım sonra tekrar sıvazladım gene geldı benım ne yapmam lazım ozurlumuyum yoksa herkes benım yaptıgımı yapsa aynı sey mı olur

 2. hasipusta
  Devamlı Üye

  Reklam


  bu sadece sende degil bir cok insanda olan bir durum... sadece sivazladiginda tahrik edecek sekilde sivazlama, tuvalet ihtiyacini gördükten sonra az hareket et ve 5 dk bekle sonra bir daha kontrolunu yapip abdestini al....
  ayrica tuvalet temizligi ve sonradan yapilan temizliklere İstinca, İstibra, İstinka isimleri verilir..

  İstinca, lügatte, pisliklerden temizlenmeyi istemek demektir. Dinî ıstılahta ise, büyük ve küçük hâcetini yaptıktan sonra avret yerlerini temizlemek mânasına gelmektedir. Buna dilimizde, tahâretlenmek denilir. Bu temizlik, müekked sünnettir. İstinca'nın Allah indindeki kıymet ve ehemmiyetini göstermesi bakımından İbn-i Abbas ve Ebu Hüreyre'den gelen şu rivâyet dikkat çekicidir: "Kubalılar hakkında "Orada temizlenmeyi seven adamlar var" (et-Tevbe, 108) meâlindeki âyet-i kerîme nâzil olunca Resûl-i Ekrem (asm) onlara sordular: - Allah sizi neden övüyor? Onlar da bu suâle:- Biz def'-i hâcetten sonra su ile temizlenir, istinca yaparız, cevabını verdiler."

  » İstibra Nedir?


  Erkeklerin idrardan sonra, idrar sızıntısının tamamen kesilmesini beklemelerine istibra denir. Bunu yapmak vâcibdir. İdrar sızıntısı her insanda olur. Ancak bâzı kimselerde çabuk kesilir; bâzılarında ise, akıntı bir müddet daha devam eder. Herkes durumunu bilerek, abdest almadan önce, sızıntının kesilmesine çalışmalı, sonra abdest almalıdır.

  istinka

  İstinka, idrar yolunda idrar kalmadığına veya vücutta necaset kalmadığına kalbinin mutmain olması demektir.


  ilk mesai yazmakta san a nasip oldu

 3. emniciba
  Hep Üye
  yanı tuvaletten sonra haraket etmek akıntı devamınamı yol acıyor

+ Yorum Gönder