+ Yorum Gönder
8. Sayfa BirinciBirinci ... 578
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gayri Müslim Erkekle Evlilik - Mustafa islamoğlunun verdiği bu fetvası hakkında ne düşünüyorsunuz??? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yeşil sancak
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Gayri Müslim Erkekle Evlilik - Mustafa islamoğlunun verdiği bu fetvası hakkında ne düşünüyorsunuz???

  Reklam  Cevap: Gayri Müslim Erkekle Evlilik - Mustafa islamoğlunun verdiği bu fetvası hakkında ne düşünüyorsunuz??? sekizinci sayfa yazısı mumsema.com Cevap: Gayri Müslim Erkekle Evlilik - Mustafa islamoğlunun verdiği bu fetvası hakkında ne düşünüyorsunuz???
  Hz. Ömer (ra) yağmur duasında Hz. Abbas'ı (Peygamberimizin amcası) vesile kılarak şöyle dua etti: "Allah'ım, biz Peygamber'in amcasını sana vesile kılıyoruz, bunun için bize yağmur yağdır” (Buhari).

 2. süper melle
  Devamlı Üye

  Cevap: Gayri Müslim Erkekle Evlilik - Mustafa islamoğlunun verdiği bu fetvası hakkında ne düşünüyorsunuz???


  Reklam


  Hz Ömer (ra) yağmur duasında Hz Abbas'ı (Peygamberimizin amcası) vesile kılarak şöyle dua etti: "Allah'ım, biz Peygamber'in amcasını sana vesile kılıyoruz, bunun için bize yağmur yağdır” (Buhari)
  Ama o zaman Hz. Abbas sağdı ve aralarında olduğu için vesile kıldılar.Siz ise bir ölüden medet umuyorsunuz..

 3. yeşil sancak
  Devamlı Üye
  Ama o zaman Hz. Abbas sağdı ve aralarında olduğu için vesile kıldılar.
  o zaman sağ bir insanı vesile edilebiliri kabul ediyorsun değilmi kardeşim...

 4. süper melle
  Devamlı Üye
  o zaman sağ bir insanı vesile edilebiliri kabul ediyorsun değilmi kardeşim
  kardeşim tabii ki vesile edilir.Allah-u Teala birinin duasına icabet edeceği kullarını vesile -aracı- kılar ki,biz yardımı filan kuldan geldiğini kabul etmeyiz.DUaya icabet eden Allah,yardım eden Allah,fakat insanlar vesile olurlar.Bu duanın neticesinde Allah'a hamd ve şükür ederiz,vesile olanı da vesile olduğu için teşekkür ederiz.Yani veren Allah'tır kulları değil..Vesile bu şekilde ise sağların vesilesine doğal olarak inanırız..

 5. islamyolu
  Emekli
  Ama o zaman Hz. Abbas sağdı ve aralarında olduğu için vesile kıldılar.Siz ise bir ölüden medet umuyorsunuz.
  kardeşim burada Hz Ömer (radıyallahu anh ) hz Abbas' ı araya koyması. Rasullullah (Sallahu Aleyhi ve sellem) den başkasınıda vesile yapmak için dir. yani Peygamberimizden başkası ile tevessülde yapılması caiz oldugunu göstermeye çalışmıştır.

  sizler Nasıl Hz Ömerin , hz Abbas ile Tevessülde bulunmasını kendi lehinize göre delil gösterirsiniz.

  Adem aleyhisselamın Rasullullah (Sallahu Aleyhi ve sellem ) ' araya koyarak yaptığı tevessülün rivayetini yapanda Hz Ömer değilmi

  bakın burada direk kendi lehinize karar verdiniz.

  Vesile bu şekilde ise sağların vesilesine doğal olarak inanırız.


  Süper melle ,100 lerce Hadisi şerif var ölüleride vesile kılacagımıza dahil. buyur tek bitanesini yazayım sana.

  Tirmizi de geçer bak efendimiz bizzat öğretmiştir. Ey Allahım senden istiyorum çünkü Yaradan sensin. rahmet Peygamberim Muhammed mustafa (Sallahu Aleyhi ve sellem ) hürmetine sana yöneliyorum. Araya peygamberimi koyuyorum. ondan sonra dönüyor bak Diyorki Ya Muhammed! bunu demesi Efendimizin yanında ile alakası yok , bunu uzaktan diyor , Rasullullahın yanındaki ile uzaktaki fark etmez. Çünkü Ruha hitaptır Ruhaniyette mekan yoktur. bak hadisin devamın Osman ibni umer olması lazımdı. Hz Osmanın yanına gidiyor geliyor hiç işini görmüyor. ondan sonra Rasullullahın bir hadisi aklına geliyor. (Bak Sahabenin tatbikatı Rasullullah öldügü halde o vefat etmiş demiyor. ama Ruhaniyeti duruyor )
  ondan sonra hemen diyor namazımı kıldım , Ya Muhammed dedim , ben Rabbime seni araya koyarakseni aracı yaparak Allaha yöneliyorum benim böyle böyle işim var bu işim görülsün diyor.. Ey Rabbim Rasullullahı benim hakkımda şefaatci yap , Aracılıgını kabul et.
  bu duayı ettim birde baktım hz Osman beni karşıladı hiç birşey yok. yanıma oturdu bir emrin varmı dedi , (Tirmizi )

  bu hadisi şerif uydurma değil . sağlam hadisi şeriftir. Rasullullah Hz osman Zamanında vefat etmişti. aradan kaç sene geçmiş . Ama sahabenin tatbikatını görüyormusunuz..

 6. @hmet
  Üye
  Gayri Müslim Erkekle Evlilik
  Mustafa İslamoğlu

  Gayri Müslim Erkekle Evlilik.png

+ Yorum Gönder
8. Sayfa BirinciBirinci ... 578