+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül alırken aklıma gelen vesveseler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. angmar55
  Üye
  Reklam

  Cevap: Gusül alırken aklıma gelen vesveseler

  Reklam  Cevap: Gusül alırken aklıma gelen vesveseler isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Gusül alırken aklıma gelen vesveseler
  Önce vesveseyi şu şekilde verdi idrarımı yapmıştım ben almaya başlamadan önce alırkende bi damla idrar geldi ilkini öle verdi başaramadı umursamamıstım 2.yi küfüre çevirdi bu sefer umursamadım 3.de görüntüler geldi önüme ister istemes gene umursamadım ama 4.de inşallah kabul olmaz dedirtti ama ben genede almaya devam edip bitirmiştim işlemleri ondan sonra oldu işte ama sağolun hepiniz yorumlarınız ve yardımlarınız için.Dinden soğutmaya çalışıyor ama böle yaptıkça beni dinime dahada çok bağlıyor böle yaptıkça şeytandan dahada nefret ediyorum o kadarda akıllı değil bu şeytan.

 2. husameddin
  Emekli

  Cevap: Gusül alırken aklıma gelen vesveseler


  Reklam


  hanefi mezhebine gore gusulun farzi 3 tür agzi yikamak burunu yikamak vucudu kompile yikamak niyet getirmekte sünnettir bende safiyim genel olarak hem hanifinin hemde safinin hemde diyer mesheblerin yapabilecegi bir gusul önerdim sünneti yapmak kotu mu olur ?

 3. bygantar
  Üye
  malt1 kardeşim sanırım bana hitaben diyosun ; hangi mezhebe göre cvp verdiğim açıkça ortada şu mezhep diye belirtmiyorum. ama senin böyle aşağılayıcı tavrın ise inan hoş değil ben hiç bi mesajımda niyet farzdır diye y azmadım yazmışsam alıntı yap ve ekle !!! farzlarını ise açıklayıcı bir şekilde internettede bulduğum bir kaynaktan yazmaya çalıştım maksat arkadaşın sıkıtısına yardımcı olabilmek bir fatva hükmü getirmek değil fetva vermek benim haddimde değil şunuda aklından çıakrtmazsan iyi edersin hiç bir kimse Hiç bir kimsenin cümleleriyle yola çıkmamalı aklınıda yer etmeli ama o kişiyi kendisnin araştırmasına vesile olmalı benim amacım derdim budur. Lütfen baltalıyıcı olmayalım yapıcı olalım kalp gönül kırmanın kimseye bir faydası yok !!! daha iyisini biliyosan sen ekle sen yaz bilmediğiiz yerleri sendne tamamlayalım. BAK BİLGİM DAYHİLİNDE HANEFİ MEZHEBİNE GÖRE YAZIYORUM GUSLÜN FARZI 3 TÜR AĞIZA 3 KERE GIRTALAĞA KADAR HATTA BİR MİKTAR SU YUTMAK EFDALDİR. BURNA 3 KERE SU GENİZE KADAR SON OLARAKTA NOKTA KADAR DAHİ KURU YER KALMAYACAK ŞEKİLDE BEDENİ YIKAMAKTIR. ABDEST ALMAK SAĞ TARAFTAN BAŞLAMAK NİYET SÜNNETTİR. AMA FARZ HÜKMÜ VERMEDEN BUNLARIDA YAPMASININ İYİ OLACAĞINDNA BAHSETTİM SEN ANLAYAMADIYSAN BENİM YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY YOK
  SELAMUNALEYKUM

 4. husameddin
  Emekli
  o sana yazmiyor bana yaziyor..

 5. angmar55
  Üye
  Kavga etmenize gerek yok
  Farz olan bir keredir bir kere ağza bir kere buruna sonrada tüm vücutu yıkamak yeter 3 kere yapmak sünent oluyor ben sünnetlerini yapmıyorum ne zmaan sünnetlerini yapmaya kalksam vesvese oluyor o yüzden yapmıyorum
  Suyu genize kadarda çekmek gerekmiyor buruna çekerkende yanması gerekmiyor avucuna ne kadar su gelirse onunla alırsın ALLAH kabul eder ben çok vesveseye kapılan bir insandım ama artık yendim vesveselerimi forumda her zaman yardımıma koştular her zaman sağolsunlar bu şekilde yendim.
  Aklımdan geçenleride umursamıyorum artık bugünde rüyalanmıştım abdest almam gerekti idrarımı yaptım falan filan herşeyi yaptım girdim aldım 3 dakikada şeytanın vesvese vermesine fırsat vermedim veremedide içimde rahat.

 6. husameddin
  Emekli
  peygamberin sünnetini yapmamak olurmu canim ona yaklasmak icin onun sünnetlerine sarilmamiz lazim neyse sen ondan korkuyorsan yapmadin gusül süneti yerini isini bitirince 10 salavat getirirsin ha mecburi bir is degil 10 salavat getirmek hc bir yerde yazmiyor ben acigini kapatman icin diyorum )

 7. berkehan
  Emekli
  Aklına böyle şeyler geldiği zaman euzubillahimineşeytanirracım bismillah irrahman irrahim de çık.anlattığın şekilde gusül aldığında guslünün sıhhatinde hiçbir eksiklik yoktur.Boşuna böyle şeyleri düşünme.Boşver gitsin.

 8. angmar55
  Üye
  Yok gelsede umursamıyorum zaten şeytandandır diyip geçiyorum sadece bazen duştan çıktıktan ve giyindikten sonra bazen unuttuğum yerler olabiliyor veya yıkamışımdır şeytan vesvese veriyor yıkamadın diye bi tek o oluyor işte onuda sonradan o yeri yıkıyorum başka vesvese olmuyor

 9. fanihayat
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Guslünü abdestini farzlarına dikkat ederek ve Allah'a sığınarak al ve gerisini düşünme. Aynen namaz kıldığın zaman da acaba kabul oldu mu diye düşünme. Biz amellerimi ihlas ile yapalım sonra Allah'a tevekkül edelim.

  Artık kim zerre ağırlığınca hayır işlerse, onu görür. (Zelzele Suresi, 7)
  Artık kim zerre ağırlığınca bir şer (kötülük) işlerse, onu görür. (Zelzele Suresi, 8)

 10. fanihayat
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Şaşırmamak için önce Eûzu besmele çek ve ne abdestte nede gusülde acele etme.

 11. fanihayat
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Kardeşim, abdestimiz, namazımız veya diğer amellerimizin kabul olup olmadığını bizler elbette bilemeyiz ancak farzlara riayet eder adabına uygun bir şekilde yerine getirdikten sonra görevimizi yerine getirmiş oluruz kabul oldu mu olmadı mı vesvesesine kendimizi kaptırmamalıyız.

  Önemli olan kalben hazır olamak Euzû Besmele'yi söylemek ve acele etmemek.

 12. Misafir

  Reklam


  gusul abdestı alırken aklıma rüyadaki kötü şeyler geliyor

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
abdest alırken başka şeyler düşünmek,  gusül abdesti alırken kötü şeyler düşünmek,  gusül abdestinin nefse zor gelmesi,  gusul abdest alirken aklima birsey geliyor,  gusül abdesti alırken kötü şeyle ,  gusül abdesti alırken bir şeyler düşünmek