+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Camiyi ve namazı boykot Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hilalasilli
  Üye
  Reklam

  Camiyi ve namazı boykot

  Reklam

  Camiyi ve namazı boykot Mumsema Sual: Bir arkadaşa, niçin namaz kılmadığını sordum. (Hazret-i Ali camide namaz kılarken öldürüldüğü için, biz camiyi de namazı da boykot ettik) dedi. Bu boykotta bir mantık var mıdır?
  CEVAP
  Hazret-i Ali, evinde su içerken şehit edilseydi, eve girmeyecek ve su içmeyecek miydik? Nitekim mübarek oğlu Hazret-i Hasan evinde yemek yiyip su içerken, yemeğine zehir konarak şehit edilmiştir. Burada evin, yemeğin ve suyun suçu nedir? Ev, yemek ve su boykot edilir mi? Cami ve namazı boykot etmenin bundan farkı nedir?
  Kur'an-ı kerimde namaz bütün Müslümanlara emredildiği için Hazret-i Ali de, çocukları da namaz kılmıştır. Ehl-i beytten ve 12 imamdan, hiç namazı boykot eden var mıdır? Onun soyundan gelen seyyidlerden ve şeriflerden, namazı boykot eden var mıdır? Boykot edilmesi gerekseydi, önce, kendi çocukları ve torunları boykot ederdi. Hazret-i Ali'yi sevenin, onun sevdiği camiyi, namazı, orucu ve dinimizin diğer emirlerini sevmesi ve Hazret-i Fâtıma gibi örtünmesi lazımdır. Seven insan, sevdiğinin yolunda gider. Hazret-i Ali'nin severek yaptığı şeyleri yapmamak, onu sevmek midir, yoksa ona düşmanlık mıdır?(ALINTIDIR)


 2. Alenderon
  Üye

  Cevap: namazı boykot


  Reklam


  Yani bu mantık dışıdır öncelikle ki İslamlada alakası olmayan bir düşüncedir.
  bi insan namaz kılmamak için ancak bu kadar seviyesiz olur.
  Dua etsinki o arkadaş, hz.ali r.a abdesthanede falan ölmemiş.

 3. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Namazı boykot eden sözde aleviler aslında alevilerin arasına sızmış gizli kafirdirler.Bunlara "neden namaz kılmıyorsunuz?" dedildiğinde "BİZİM NAMAZIMIZI HZ.ALİ EDENDİMİZ EZELDE NAMAZIMIZ KILMIŞTIR.BU YÜZDEN BİZİM NAMAZ KILMAYA GEREK YOKTUR" derler.İşte bu kafirler aleviliğinde içine ederek böylelikle gerçek aleviliği tasfiye etmeye çalışıyorlar.Bunarı biraz daha konuşturacak olsanız kesinlikle kafir olduklarını hemen anlarsınız.Ben tecrübe etmişimdir.

+ Yorum Gönder