+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aklımdaki soru işareti Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Zeor
  Devamlı Üye
  Reklam

  Aklımdaki soru işareti

  Reklam

  Aklımdaki soru işareti Mumsema Özür dileyerek söylüyorum rüyalanmıştım fakat iç çamaşırımdan öte yani altımdaki eşofmana kadar ıslanmamıştı.Saat gece 2 ydi.Misafirlikte söyleyip yıkanamazdım.Sabah 7 de okula gitmek için giyindim.Okul kıyafetlerimde ordaydı.Fakat iç çamaşırımı değiştirmemiştim.Okuldan gelince eve gidip yıkandım,temizlendim.Fakat okula daha 4 gün daha gidicektim eve iç çamaşırımı değiştirmeden okul pantolunu giydim ve aynı okul pantolunu 4 gün daha giyecektim.Şimdi düşünüyorumda acaba misafirlikteki yorganlara o ıslaklık bulaşmış mıdır, eski iç çamaşırımdaki ıslaklık pantolana bulaşmış mıdır?Ordanda yeni iç çamaşırıma ve ordanda yeni giydiğim eşofmanlara.Pantolonumdan montumada bulaşmış olabilir.Eğer böyleyse çok şeyi yıkamam gerekicek.Çok su harcanıcak ve annem bana kızacak.
  Fakat düşünüyorumda o gece rüyalandığımda sadece iç çamaşırım ıslaktı eşofmanım bile ıslak değildi ve ben bu sebeble uykuma devam ettim şimdi hep o yorganları gidip yıkayasım geliyor.Acaba ne yapmalıyım?Bir kere evdede oldu fakat annem ıslaklık yoktu bişey olmaz o kadardan filan demişti.Bunu aklıma getirerek rahatlıyorum fakat sizlerin de fikirlerinizi almak istedim.Lütfen yardım edin.Yanlış bir şey söylediysem hepinizden özür dilerim.

 2. hakan aydın
  Devamlı Üye

  Cevap: Aklımdaki soru işareti


  Reklam


  okul dan geldikten sonra gusül kabul olur ama okdr beklemek çok günah tır okul eşyalrını gusül adlıktan sonra temizlemden giydin dimi heyer öyleyse gusül gerekmes

 3. Zeor
  Devamlı Üye
  gusül gerekmez fakat temizlemem gerekir miydi?

 4. Zeor
  Devamlı Üye
  arkadaşlar cevap veren yok mu?

 5. islamyolu
  Emekli
  kardeş Gusül abdestini aldıktan sonra iç çamaşırını değiştir yeter. yatağa zaten sinmemiş. Elbiselerinede Sinecegini sanmam. Sinersede o bölümü yıkasanda yeter. Fazla vesveseye kapılma.

+ Yorum Gönder