+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hz Adem (as)'den 2000 yıl önce cinler vardı ve ondan önce cinler imtihana tabiydi doğrumu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. asker1
  Emekli
  Reklam

  Hz Adem (as)'den 2000 yıl önce cinler vardı ve ondan önce cinler imtihana tabiydi doğrumu?

  Reklam

  Hz Adem (as)'den 2000 yıl önce cinler vardı ve ondan önce cinler imtihana tabiydi doğrumu? Mumsema sevgili kardeşlerim; ben cübbeli hocanın bir vazında adem peygamberden 2000 yıl önce cinler vardı ve ondan önce cinler imtihana tabiydi diyordu...bu nedemektir yani cinler daha önce dünyada ne iş yapıyorlardı neydi görevleri veya bu söylenen doğrumu

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: hz adem (as)


  Reklam


  evet doğrudur kardeş. İnsan oğlu yokken Adem Aleyhisselam daha yaratılmadan. Dünyada 2000 yıl Cinler yaşamıştır. Kuranda Allah yeryüzünde bir halife yaratacam dediginde , Melekler Demiyormu Bozgunculuk yapacak yani kan dökecek birilerinimi yaratacaksın diye Allah-u TeAla ya yani daha önce cinlerin bozgunculuk yaptıklarını melekler bildigi için Tecrübe ettigi için söylemişlerdir. yoksa Gaybı Allahtan başka kimse bilemez. Cinler o zamanlar baya pislikler yapmışlardır. İblis in önderliginde ve Melek orduları ile beraber Cinleri bozguna uğrattılar dağlara tepelere savurdular.

 3. asker1
  Emekli
  islamyolu kardeşim allah razı olsun... bu tür bilgilerin var olduğu kitapları veya kitabı nerden bulabilirim? bu fıkıh mıdır akaid midir?

 4. islamyolu
  Emekli
  Kardeş siyer Kitaplarında Bulunabilir. Adem Aleyhisselam ın yaratılışı. falan

  aşağıdaki videodada cübbeli Ahmet hocamız anlatmıştır.
  Bu konu hakkında Said Nurs-i Hz. şöyle buyuruyor
  Ben yeryüzünde kendime bir halife yaratacağım?(Bakara, 2/30) ayetindeki ?Halife? tabiri, dünyanın, insanların hayatına elverişli şartlara sahip olmazdan evvel yeryüzünde idrakli (düşünen) bir mahlukun bulunmuş olduğuna ve o mahlukun hayatına o zamandaki yerin evvelki vaziyetleri muvafık ve müsait bulunduğuna işarettir ?Halife? tabirinin bu manaya delaleti, hikmet gereğidir Amma meşhur olan manaya göre, o idrak sahibi mahluk, cinlerin bir nevi (çeşidi) imiş; yaptıkları fesattan dolayı insanlar ile değiştirilmişlerdir 5. musab
  Hadis Öğrencisi
  kardeş bu videoyu nerden buldun.cübbeliahmethoca.tv denmi

 6. islamyolu
  Emekli
  kardeş bu videoyu nerden buldun.cübbeliahmethoca.tv denmi
  kardeş oradanda Ulaşabilirsin bütün videolarına sohbetlerine. Youtube dende Arama yaptıgın zaman çıkar. Vimeo.com Adresinde daha çok vardır.

+ Yorum Gönder
2000 yil oncesi