+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusülden 1-2 gün sonra yıkamayı unuttuğumuz yeri yıkasak gusül geçerli olur mu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusülden 1-2 gün sonra yıkamayı unuttuğumuz yeri yıkasak gusül geçerli olur mu ?

  Reklam

  Gusülden 1-2 gün sonra yıkamayı unuttuğumuz yeri yıkasak gusül geçerli olur mu ? Mumsema Arkadaşlar sorum şu; şimdi misal gusül abdesti alırken bir yerimizi yıkamayı unuttuk sonrasında bu unuttuğumuz yeri yıkayarak gusuülü tamamlayabiliyorduk. Burada hemfikiriz.

  Benim sorum şu ; mesala ben gusül abdesti alırken elimde birşey yapışmıştı bunu farketmedim ya da farkettim ama çıkarmam 1-2 günü aldı. İşte sorum burada geliyor 2 gün sonra yıkamayı unuttuğumuz ya da yıkayamadğımız yeri yıkasak gusülü geç de olsa tamamlamış olur muyuz ? Yoksa en baştan mı yıkanmak gerekir ? Merak ettim bunun sınırı vakit olarak var mıdır (sonradan yıkamanın) ?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Gusülden 1-2 gün sonra yıkamayı unuttuğumuz yeri yıkasak gusül geçerli olur mu ?


  Reklam


  Arkadaşlar sorum şu; şimdi misal gusül abdesti alırken bir yerimizi yıkamayı unuttuk sonrasında bu unuttuğumuz yeri yıkayarak gusuülü tamamlayabiliyorduk Burada hemfikiriz

  Benim sorum şu ; mesala ben gusül abdesti alırken elimde birşey yapışmıştı bunu farketmedim ya da farkettim ama çıkarmam 1-2 günü aldıİşte sorum burada geliyor 2 gün sonra yıkamayı unuttuğumuz ya da yıkayamadğımız yeri yıkasak gusülü geç de olsa tamamlamış olur muyuz ? Yoksa en baştan mı yıkanmak gerekir ? Merak ettim bunun sınırı vakit olarak var mıdır (sonradan yıkamanın) ?
  Gusül tamamlanmış olur ama namaz vakitlerini kaza etmelisin.

+ Yorum Gönder
gusulde eksik kalani sonra tamamlamak