+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül Abdestinde Besmele, Niyet ve Mekan Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Dide-i Giryan
  Üye
  Reklam

  Gusül Abdestinde Besmele, Niyet ve Mekan

  Reklam

  Gusül Abdestinde Besmele, Niyet ve Mekan Mumsema Selamün Aleyküm,
  Gusül abdestinin alındığı banyo, hamam vb. mekanların içinde besmele çekip niyet etmek konusunda bir takım kurallar var sanıyorum. Mesela, gusül abdesti alacağımız yer küçükse oraya girmeden önce besmele çekmeli ve niyet etmeli diye duymuştum. Fakat bu mekan büyükse, yani ebatları bir odaya tekabül edecek şekildeyse mesela, bu mekanın içinde de besmele çekip niyet edebiliyoruz sanırım. Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
  Selametle.


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusül Abdestinde Besmele, Niyet ve Mekan


  Reklam


  banyo ve hamamlarda gusülden önce besmele çekmek ve gusle niyet etmek sünnettir kardeşim. Büyüklüğü ve küçüklüğü farketmez. Ancak gusül alırken ihtiyatlı olmalı, banyo ve hamam büyük ise peştamal gibi bir şey ile göbekten dizlere kadar örtmelidir. Örtünme şansı yoksa küçük yerler tercih edilmelidir.

 3. abd
  Üye
  ercan kardeşim biraz açarmısın örtünme şansı yoksa küçük yerler tercih edilmelidir kısmını tam olarak anlamadım yanlıs yorumlamak ıstemıyorum banyo olarak mı kucuk yerler yoksa kapanma olarak mı ?? sımdıden tesekkurler

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Evinizdeki banyonuzda iseniz örtünme şartı yoktur kardeşim. Örtünmek edeptendir. Genel hamamlarda iseniz örtünmeniz gerekir. Erkeğin de erkeğe karşı mahrem yerleri vardır.

 5. abd
  Üye
  şimdi anladım kardeşim allah razı olsun

+ Yorum Gönder
gusülde besmele