+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılarken sanki gözlerim kayıyor gibi bide şeytan veya cinlerin şerrinden nasıl korunurum? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Namaz kılarken sanki gözlerim kayıyor gibi bide şeytan veya cinlerin şerrinden nasıl korunurum?

  Reklam

  Namaz kılarken sanki gözlerim kayıyor gibi bide şeytan veya cinlerin şerrinden nasıl korunurum? Mumsema namaz kılarken santimetrelik gözüm kayıyor yada bana öyle geliyor.Bide yalnız kaldıgımda sanki şeytan bana bişey yapıcakmış gibi hissediyorum yalnız kaldıgımda korkuyorum

 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  Cevap: Namaz kılarken sanki gözlerim kayıyor gibi bide şeytan veya cinlerin şerrinden nasıl korunurum?


  Reklam


  böyle şeyler herkeste oluyor kardeşim.bunun için namazda elimizden geldiğince dünyayla olan ilişkilerimizi koparmalı , Rabbimiz'in huzurunda olduğumuzun farkında olarak namazımınız eda etmeliyiz.tabi bu söylendiği kadar kolay birşey değil..yaşadıklarımıza , gördüklerimize , okuduklarımıza , adestimize , ibadetteki istikrarlı yürüyüşüüze ne kadar dikkat edersek huşuyu da o derece fazla hissederiz.böylelikle şeytandan-nefisten ve her türlü kötülükten de emin oluruz inşaAllah..
  Rabbim namazlarımızı huşu içinde kılmamızı nasip etsin..Tabi gayret bizden başarı Allah'tan..
  vesselam..

 3. Maschen
  Üye
  Bolca ölümü hatırla.. Ahireti düşün, kabri düşün.. inan ne dünya umrunda olur ne de vesvese veren şeytan.. Unutma Allah insana şahdamarından daha yakındır..

 4. ordeall
  Emekli
  evet haklısınız ama nebiliyim bazen korku geliyor bişey yapıcak lar diye elimde olmasada

 5. Maschen
  Üye
  Bir zamanlar bende korkardım. Derdim işte Cinler falan filan kafama takardım geceleri tuhaflaşırdım.. Ama şunu sonradan farkettim. Sen onların âlemine bulaşmadığın sürece onlar da senin alemine karışmaz Allahülâlem. Ağzında ayet hiç okumayı düşürme. Misal Ayet el Kursi. Alnın mutlaka secdede olsun. Çünkü Namazdayken hiç kimse hiçbirşey yapamaz.. Buna bütün âlemelerde dahildir. Allah'ı kendine veli kılana kim karışabilir ? Endişelenme kardeşim Allah bizimledir.

 6. ordeall
  Emekli
  Hay ALLAH razı olsun ya içimi ferahlattın 4 5 ay oldu namaza başlayalı ama böyle şeyler olunca sinirimi buzuluyor.Gece bir yerden yürürken besmelesiz geçmiyorum dogru söyledin ALLAH ı kendimize veli kılıyorsak kim karışabilir bize bazen şeytana içimden bazende dışımdan gülüyorum onun uyuz oldugu şeyleri yaptıgımda zamanında ona çok uymuşuz valla

+ Yorum Gönder
şeytanın şerrinden nasıl korunuruz