+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Üvey kızım konusunda nasıl davranmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. theburak
  Üye
  Reklam

  Üvey kızım konusunda nasıl davranmalıyım?

  Reklam

  Üvey kızım konusunda nasıl davranmalıyım? Mumsema Bir sorum olacak, eşimin ilk evliliğinden yetişkin bir kızı var ve üniversiteye gidiyor.Okula geçen sene başladı ve bizde eşimle geçen sene evlendim. Babası yıllardır arayıp sormamış, nerede olduğu belli değil. Zaten hayırsız çalışmayan birisiymiş.Kısacası baba tarafından hiçbir maddi yardım yok.Eşim evlenmezden önce çalışan birisiydi fakat evlenince ben çalışmasına karşı çıktığım için çalıştırmadım.Bu durumda ben tek başıma eşimin kızına her hafta birkaç kuruş birşeyler yolluyorum ve bu şekilde okuluna devam ediyor. Fakat son zamanlarda işlerimdeki durgunluk sebebiyle çok sıkıntı çekiyorum.Öyleki borçlarımı ödeyemez duruma geldim ve birkaç yerden icraya verildim.Bunların hepsi halen çok moralimi bozmakta. Bu stres içerisinde eşimle maddi konularda acı tartışmalarımız oluyor. Özellikle kızının parasız gezdiğini, benim az para gönderdiğimi söylüyor. Böyle olunca bende çok sinirleniyorum ve kızına hiçbir şey göndermek içimden gelmiyor. Para olsa bile az gönderiyorum ve hiç içimden gelmeden gönderiyorum.

  Şimdi benim yaptığım bu yardım sadaka yerine geçer mi? şeytandan mıdır bilemiyorum ama bu sinirle kıza 5 kuruş para vermek içimden geçmiyor. İnanın kızı görecek gözüm kalmadı. Eşimin bu tavrı beni bu hale getirdi.Nasıl davranmalıyım.Günaha girmek istemiyorum.

 2. tekturk
  Devamlı Üye

  Cevap: Üvey kızım konusunda nasıl davranmalıyım?


  Reklam


  O zaman esinin yeniden calismasina izin vereceksin...o da tabiiki evladini okutmak ister..

 3. HAMMADUN
  Emekli
  Şimdi benim yaptığım bu yardım sadaka yerine geçer mi?
  Sadakadan daha büyük bir ecir yokmu sanırsınız.....

  Bir öksüzün ihtiyacını gidererek cehennemde olsanız, o ateş size Rab'binin emri muvacehesinde dokunmaktan hicap eder.

  Şeytan Aleyyullana, size dokunurken hicap etmiyecek bir hal ile orada bulunmanızı diler.

  Ya siz ne dilersiniz....???

  Karar sizin. İki ateş arasında seçiminizi kendiniz yapın.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 4. theburak
  Üye
  Allah razi olsun. Bu cevapla açıklık getirmiş oldunuz. soruda yazdiğim gibi düşünmem sebebiyle günah işlemişim Allah affetsin..

 5. Misafir
  Sen iyilik yap Allah o iyiliğin karşılığını mutlaka verir.

+ Yorum Gönder