+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Din hocam hristiyanların cehenneme gitmeyeceğini söledi doğrumu bu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sabuncuhoca
  Üye
  Reklam

  Cevap: Din hocam hristiyanların cehenneme gitmeyeceğini söledi doğrumu bu

  Reklam  Cevap: Din hocam hristiyanların cehenneme gitmeyeceğini söledi doğrumu bu isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Din hocam hristiyanların cehenneme gitmeyeceğini söledi doğrumu bu
  melekler kafir topluluguna diyecek ki --size tek bir Allah a iman daveti geldiginde onu inkar ettiginiz ama ona es tutuldugunda es tuttuklariniza inandiginiz icin bugun assalik bir cezaya maruz kalacaksiniz.

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: Din hocam hristiyanların cehenneme gitmeyeceğini söledi doğrumu bu


  Reklam


  melekler kafir topluluguna diyecek ki --size tek bir Allah a iman daveti geldiginde onu inkar ettiginiz ama ona es tutuldugunda es tuttuklariniza inandiginiz icin bugun assalik bir cezaya maruz kalacaksiniz.
  Doğru Allaha inanmak nedir. peki kardeş. Allaha inanmak ; onun gönderdigi Rasullerine , Meleklerine, Kitaplarına , vs inanmak degilmi. Kitap olarak dünyada aslı bozulmayan Hak kitap Kuran-ı Kerim degilmi. Kuran da bir tane ayet inkar edilirse Allaha şirk koşmuş olunmaz mı. Allah Kuranda İçki yasak diyorsa haram diyorsa , Hıristiyanlarda helal niyetiyle içiyorsa bunun neresinde Allah inancı var. zaten müslümanda Helal dese kafir olur bu durumda. kısaca Anlatacagım. ne yahudisi ne Hıristiyanı Allaha inanmıyorlar. bizi yaradan Allah var demekle Allaha inanmış olunmaz.

 3. hakan aydın
  Devamlı Üye
  kardesim hocam dediki bana her hocaya inanma dedi kuranda yazanları onlar kendi kafalrına göre yorumluyolar dedi din hocam demedi tabi :D başka hocam söledi

 4. islamyolu
  Emekli
  kardesim hocam dediki bana her hocaya inanma dedi kuranda yazanları onlar kendi kafalrına göre yorumluyolar dedi din hocam demedi tabi :D başka hocam söledi
  Eski Alimlerden şaşma. Elmalılı hamdiye kadar kadar tefsir kitapları sağlamdır. Ömer nasuhi bilmeninkide sağlamdır. Onlarda yine eskilerden almışlardır. şimdikiler Bir meal bile yazıyor Yanlış yorumluyorlar. Bu seferlik diğer ayet ile çelişiyor. onu nasıl düzeltirim diye uğraşırken Meal Mealliğinden çıkıyor. Tefsir yazıyorlar ne çok çelişki çıkıyor. Yav birisi vardı bir meal yazıyor Mealin içine Tevrattan incilden örnekler gösteriyor. Bu nasıl din anlayışı çözmüş değilim.

 5. haldandoz
  Emekli
  Bir kimse: "Lailahe illallah Muhammeder-rasulullah" demedikçe iman etmiş olmaz ve kesinlikle cennete giremez. Allah'a inandığını söyleyen kişi, gerçekte O'nun bildirdiklerine de inanmak ve tasdik etmek durumundadır. O günde (hesap gününde), İslam'dan başka hiçbir bir din kabul olunmaz ve geri çevrilir. Hatta, mü'minler cennetle mükâfatlandırılırken, onlara (kafirlere) cennetin kokusu bile haram kılınmıştır, vesselam..

 6. hakan aydın
  Devamlı Üye
  beyler bn yanlış anlamışım bnm arkadaşım sölemişti onu din hocasıyla karıştırdım çok özür dilerim din hocama heyer beddua fln gibi bişiler dediyseniz hakkını helal edin yada geri alın sözleri lütfen

 7. husameddin
  Emekli
  hristyan yahudi cennete girer diyende cennete giremez dikkatiniz icekerim allah c.c kuranin bir cok ayetinde biz ayetlerimize inanmayanlari böyle yakariz söyle cezalandiririz diye o hoca sirtini dayamis havaya salliyor bosuna... oyle hocalari dinlemeyin

 8. husameddin
  Emekli
  onlari dinlemekte caiz degildir.. NİSA 115. Kendisi için doğru yol belli olduktan sonra, kim Peygamber’e karşı çıkar ve müminlerin yolundan başka bir yola giderse, onu o yönde bırakırız ve cehenneme sokarız; o ne kötü bir yerdir.

  NİSA 56. Şüphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri gün gelecek bir ateşe sokacağız; onların derileri pişip acı duymaz hale geldikçe, derilerini başka derilerle değiştiririz ki acıyı duysunlar! Allah daima üstün ve hakîmdir.

  imanin sarti 6 dir allah kitaplarina ve peyberlerine inanmak ondan 2 sartir kuranin allah kitabi olduguna inanmayan..muhammed s.a.v allaahin peygamberi olduna inanmayanin imani yoktur.. imansizlar icinde cennet haram kilindi

 9. Misafir
  Sait Nursiye göre Kuranı kerime inanıp uygulamak, Hz Muhammedin tebliğine uygun ve Hz Muhammedin yolundan gitmek AMEL gerekmezmiş.

  Patrik Athenagoras i Ehl-I kitabı cennetlik yapan Sait nursi.
  Ey Ehl–i kitabı! İslâmiyet’i kabul etmekte size bir meşakkat yoktur. Size ağır gelmesin! Zira, size bütün bütün dininizi terk etmenizi emretmiyor. Ancak itikadatınızı ikmal ve yanınızda bulunan esasat–ı diniye üzerine bina ediniz; diye teklifte bulunuyor”
  İşaratül-İcaz 52

  BİR HATIRA (Mehmet FIRINCI)
  Bediüzzaman'ın Fener Patriği ile görüşmesini, Mehmet Fırıncı hatıralarında şöyle anlatıyor:
  “Üstad Hazretleri (1953 yılında) İstanbul’da bulunduğu zaman İstanbul’un fethinin 500. yıldönümü idi.“...O gün Fener Patrikhanesine giderek Patrik Athenagoras’ı ziyaret etmiş ve ziyaret esnasında kendisine hitaben, ‘Siz Kur’ân’ı Allah’ın kitabı, Hz. Peygamberi de peygamber kabul etseniz ve Hıristiyanlığın da din-i hakikîsiyle amel et seniz ehl-i necat ol acaksınız’ demiş. O da ‘Ben kabul ediyorum’ diye cevap vermiş. (Son Şahitler, 4. Cild, s. 344)

  Hristiyanlar cennete gidebilir mi?
  Allah'ın bildirdiği dinlerine göre yaşayan ehl-i kitap (Yahudiler ve Hıristiyanlar) cennete girecekler,


 10. Yetim
  Hadimul Müslimin
  Hristiyanlar cennete gidebilir mi?
  Allah'ın bildirdiği dinlerine göre yaşayan ehl-i kitap (Yahudiler ve Hıristiyanlar) cennete girecekler,
  "Şüphesiz, Kitap Ehlinden ve müşriklerden inkar edenler, içinde sürekli kalıcılar olmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar, yaratılmışların en kötüleridir." (Beyyine 6)

  6.ayet tefsiri:

  Şüphesiz ki ehl-i kitap olan Yahudi ve Hristiyanlardan ve müşriklerden, Allahı ve peygamberini inkar edenler cehennem ateşine girecekler ve oradan bir daha çıkamayıp ebedi olarak kalacaklardır. Kitap ehlinin kûfirleriyle müşrikler, Allahın yarattığı mahlukatin en kötüleridir.


  Şimdi siz Allah'ın apaçık ayetlerini bir kenara bırakıp insanların sözlerine mi itibar ediyorsunuz?! Kim ki bu ayetin gereği gibi düşünmeyip hala bir takım insanların söylemiyle hristiyan ve yahudileri cennetlikler sınıfına koyarsa bilsinki bu ayetleri inkar etmiştir.Nitekim Allah Teala diğer bir ayetinde mealen şöyle buyuruyor:


  “Kim İslâm dininden başka bir din ararsa, onunki katiyyen kabul edilmeyecek ve o ahirette kaybedenlerden olacaktır.” (Âl-i imran: 85)


  "Allah katında tek Din İslam dır." (Al-i İmran 19)


  Hz. Muhammed son peygamberdir İslam Hz. Muhammed(sav)'e indirilmiştir ondan önce gelen dinler(Hrıstiyanlar,Museviler) hükmünü kaybetmişlerdir.Kitap ehli Kelime-i Şahadet getirip İslam ı kabul ederse kurtulur aksi halde öbür dünyada azap göreceklerdir….Genel olarak bu ayetten anladığımız budur yada büyük bir çoğunlukla böyle olduğuna inanırız..Dini konularda kabul etmeliyiz ki faydalanacağımız en sağlam kaynak Kuran’ın kendisidir.Oysa biz millet olarak maalesef bu muhteşem rehberi elimize almaya korkarız ve din konusunda bilgilenmeyi genellikle doğruluğu her zaman tartışmaya açık hadislere,yada hocalara alim ulemaya bırakırız.

 11. salamanda
  Üye
  hocanın içinden geçen neydi acaba...

 12. Yetim
  Hadimul Müslimin

  Reklam


  Mustafa İslamoğlu Hoca Beyyine Süresi tefsiri 1.Bölüm

  izleyin..

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu