Konusunu Oylayın.: Ataistlerin sitesine girdim vesveselere maruz kaldım

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Ataistlerin sitesine girdim vesveselere maruz kaldım
 1. 17.Aralık.2011, 21:27
  1
  melis25
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 17.Aralık.2011
  Üye No: 92682
  Mesaj Sayısı: 3
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 30

  Ataistlerin sitesine girdim vesveselere maruz kaldım


  Ataistlerin sitesine girdim vesveselere maruz kaldım Mumsema iyi aksamlar benim bir sorum olacaktı bana yardımcı olursanız cok memnun olurum durumumu bircok kisiyle paylasmama ragmen tatmin olamadım icim rahat degil o yüzden sizlerede sormak istiyorum kardesim allaha sükürler olsun inancım var ama 3-4 hafta öncesi bir siteye girdim ateist sitesi ilk defa girmistim daha önce hic girmedim sonra okumaya baslayınca sanki ben acayip oldum ama tabi onlara inanmadım ama cok acayip psikolojim alt üst oldu saskınlık oldu onları onaylıyomusum icimden gibi oldu sonra yok olmaz öyle sey deyip hep sorgulamaya devam ettim gercekten ben onlar gibi düsünüyorum mu acaba dedim cok kötü bi durum icimden acayip sözler gecmeye basladı acaba ben nasıl inanıyorum onların yaptıkları hosumamı gidiyo böyle sacma sapan acayip seyler geldi sonra icim sıkıldı kötü oldum 2 hafta hergün agladım korktum onlar gibi düsünmekten sonra düsünmeye basladım kafirmi oldum öylemi düsünüyom diye sonra insanların hayvanların delillere baktım kalbim tatmin oldu tamam ben gercekten inanıyorum dedim ondan sonra küfür sözleri gecmeye basladı beynimde sürekli küfür ama ben istemiyorum eskisi gibi olmak istiyorum bu durumdan rahatsızım rüyalarımdan bile sıcrıyorum agzımdan cıkıcak diye mesela o siteye girdikten sonra bende bu küfürler olmaya basladı nasıl anlatsam dini konuda allah peygamber kuran hakkında bazen kötü sözler geliyo beynime ama ben hemen beynimden atıyorum sonra yine kendiliginden geliyo sonra ben zorlayıp o kelimeleri getiriyorum beynime ama ben böyle olmasını istemiyorum ateistler nasıl kötü sözler kullanıyorsa aynı sekilde ara sıra banada öyle oluyor diyorum acaba ben böyle sürekli düsünürsem dinden cıkarmıyım diye bazen sanki kasıtlı yapıyomusum gibi oluyo ne bilim cok kötü durumdayım tam baska biseye konsantre olucam yine geliyo bazen bırakıyorum bu sefer daha kötü oluyorum kaslarımı catıyorum aklıma gelmesin diye sanki ben gercekten onu söyleyip engellemek istiyomusum gibi cok kötü durumdayım allah rızası icin bana yardımcı olun yha bu derdin dermanı nedir kalbim tatmin olmuyo sanki ben unutsam sen öyle insansın güzel seyler düsünsende yine aynısın diyorum detaylı olarak yardımcı olursanız sevinirim ateistlerin veya baska bi yazıdan etkilenme dinden cıkarmıyım ama ben biliyorum ki bizi allah yarattı artık tik oldum bi yazı okuyunca tik olmus gibi allah konusunda dini konuda küfür geliyor ateistler gibi icimden kötü sözler geciyor ama gercekten ben istiyorum mu öylemi zannediyorum bilmiyorum o küfürü dısarı cıkarmaktan korkuyorum ama icimden gercekten ben istiyorum gibi bana yardımcı olurmusunuz cok makbule gecer simdiden tesekkür ederim allah razı olsun hepinizden..


 2. 17.Aralık.2011, 21:27
  1
  melis25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  iyi aksamlar benim bir sorum olacaktı bana yardımcı olursanız cok memnun olurum durumumu bircok kisiyle paylasmama ragmen tatmin olamadım icim rahat degil o yüzden sizlerede sormak istiyorum kardesim allaha sükürler olsun inancım var ama 3-4 hafta öncesi bir siteye girdim ateist sitesi ilk defa girmistim daha önce hic girmedim sonra okumaya baslayınca sanki ben acayip oldum ama tabi onlara inanmadım ama cok acayip psikolojim alt üst oldu saskınlık oldu onları onaylıyomusum icimden gibi oldu sonra yok olmaz öyle sey deyip hep sorgulamaya devam ettim gercekten ben onlar gibi düsünüyorum mu acaba dedim cok kötü bi durum icimden acayip sözler gecmeye basladı acaba ben nasıl inanıyorum onların yaptıkları hosumamı gidiyo böyle sacma sapan acayip seyler geldi sonra icim sıkıldı kötü oldum 2 hafta hergün agladım korktum onlar gibi düsünmekten sonra düsünmeye basladım kafirmi oldum öylemi düsünüyom diye sonra insanların hayvanların delillere baktım kalbim tatmin oldu tamam ben gercekten inanıyorum dedim ondan sonra küfür sözleri gecmeye basladı beynimde sürekli küfür ama ben istemiyorum eskisi gibi olmak istiyorum bu durumdan rahatsızım rüyalarımdan bile sıcrıyorum agzımdan cıkıcak diye mesela o siteye girdikten sonra bende bu küfürler olmaya basladı nasıl anlatsam dini konuda allah peygamber kuran hakkında bazen kötü sözler geliyo beynime ama ben hemen beynimden atıyorum sonra yine kendiliginden geliyo sonra ben zorlayıp o kelimeleri getiriyorum beynime ama ben böyle olmasını istemiyorum ateistler nasıl kötü sözler kullanıyorsa aynı sekilde ara sıra banada öyle oluyor diyorum acaba ben böyle sürekli düsünürsem dinden cıkarmıyım diye bazen sanki kasıtlı yapıyomusum gibi oluyo ne bilim cok kötü durumdayım tam baska biseye konsantre olucam yine geliyo bazen bırakıyorum bu sefer daha kötü oluyorum kaslarımı catıyorum aklıma gelmesin diye sanki ben gercekten onu söyleyip engellemek istiyomusum gibi cok kötü durumdayım allah rızası icin bana yardımcı olun yha bu derdin dermanı nedir kalbim tatmin olmuyo sanki ben unutsam sen öyle insansın güzel seyler düsünsende yine aynısın diyorum detaylı olarak yardımcı olursanız sevinirim ateistlerin veya baska bi yazıdan etkilenme dinden cıkarmıyım ama ben biliyorum ki bizi allah yarattı artık tik oldum bi yazı okuyunca tik olmus gibi allah konusunda dini konuda küfür geliyor ateistler gibi icimden kötü sözler geciyor ama gercekten ben istiyorum mu öylemi zannediyorum bilmiyorum o küfürü dısarı cıkarmaktan korkuyorum ama icimden gercekten ben istiyorum gibi bana yardımcı olurmusunuz cok makbule gecer simdiden tesekkür ederim allah razı olsun hepinizden..

 3. 17.Aralık.2011, 22:00
  2
  islamyolu
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Mayıs.2011
  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,611
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: ataistlerin sitesine girdim vesveselere maruz kaldım
  Kardeşim Ateistler Şeytanı kendine dost edinmişler. tek sen degilsin. onların sitesine bulaşan vesvese hastalıgını kapıp çıkıyor. insanın içine türlü türlü düşünceler geliyor . her türlü şeyler geliyor. o sitelerden uzak dur. Kardeşim onlar Kuranın ayetlerinde oynama yapıp bak işte çelişki var diyen kimseler. bende eskiden bir hata yapmıştım öyle gitmiştim bakmıştım. bayada beynime şüpheler girmişti. Aynı senin düşündügün gibi bunların kesin cevabı vardır. ama bende ilim sıfır. hocalarımız bilir gibisinden düşünüyordum ama vesvesede bizden yana degil tabiki oda bizim düşünceleri eksilere görürmeye çalıştıkca akıllar bulanıyor.

  sana tavsiyem takma onları , sen Zikirlere sıkı sıkı sarıl , İstiğfarlar getir. İhlas Felak nas Ayetel kürsi , İnşirah gibi sureleri bol bol oku. Aklına gelen vesveseyide dile vurma. ne geliyorsa aklında içinde kalsın. Eğerki dışarı vurursan Dinden çıkabilirsin..


 4. 17.Aralık.2011, 22:00
  2
  islamyolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli  Kardeşim Ateistler Şeytanı kendine dost edinmişler. tek sen degilsin. onların sitesine bulaşan vesvese hastalıgını kapıp çıkıyor. insanın içine türlü türlü düşünceler geliyor . her türlü şeyler geliyor. o sitelerden uzak dur. Kardeşim onlar Kuranın ayetlerinde oynama yapıp bak işte çelişki var diyen kimseler. bende eskiden bir hata yapmıştım öyle gitmiştim bakmıştım. bayada beynime şüpheler girmişti. Aynı senin düşündügün gibi bunların kesin cevabı vardır. ama bende ilim sıfır. hocalarımız bilir gibisinden düşünüyordum ama vesvesede bizden yana degil tabiki oda bizim düşünceleri eksilere görürmeye çalıştıkca akıllar bulanıyor.

  sana tavsiyem takma onları , sen Zikirlere sıkı sıkı sarıl , İstiğfarlar getir. İhlas Felak nas Ayetel kürsi , İnşirah gibi sureleri bol bol oku. Aklına gelen vesveseyide dile vurma. ne geliyorsa aklında içinde kalsın. Eğerki dışarı vurursan Dinden çıkabilirsin..

 5. 17.Aralık.2011, 22:21
  3
  HAMMADUN
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 03.Aralık.2010
  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 1,020
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: ataistlerin sitesine girdim vesveselere maruz kaldım

  Ateist işte, ciddiye alıp birde vesveseye kapılmanızı doğrusu anlayabilmiş değilim.

  İman öyle güçlü olmalı ki; SİZİN DÜŞMANLARINIZ ve ALLAH DÜŞMANLARI (ALLAHU TAALA'ya DÜŞMAN olanlar) ile aynı safta yer almayasınız.....

  Sizin dostunuza düşman olan, size olan düşmanlığından düşman olur. Birde size olan düşmanlığından, dostunuza düşman olanın, düşmanlığına pirim verecek olursanız.

  Aslında.....

  Siz, size, sizin dostunuzun, size olan dostluğunu değil,

  Siz, size, sizin düşmanınızın, size olan düşmanlığına biat etmiş olursunuz.

  Size Rab'biniz kadar mükemmel bir dost ile, Şeytan Aleyyullana ve avanesi olan ateistler gibi bir düşman arasında tercihte bulunmanız gerekiyorsa eğer.....

  CÜZ-İ İRADE ELİNİZDE..... Burada size yardımcı olamayız. Zira aklınızı kullanmanızı ve tefekkürle kendisine yaklaşmanızı bekleyen bir Rab varken üstelik.

  İnşaAllah siz bize yardım edin..... Bu ateistlerin söyledikleri bizde o sitelere girsek bizede bu denli etki edermi....???? Yoksa dostumuzu bilip, düşmanımızın acınacak halinemi güleriz.....

  Ne dersin....????

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.


 6. 17.Aralık.2011, 22:21
  3
  HAMMADUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli
  Ateist işte, ciddiye alıp birde vesveseye kapılmanızı doğrusu anlayabilmiş değilim.

  İman öyle güçlü olmalı ki; SİZİN DÜŞMANLARINIZ ve ALLAH DÜŞMANLARI (ALLAHU TAALA'ya DÜŞMAN olanlar) ile aynı safta yer almayasınız.....

  Sizin dostunuza düşman olan, size olan düşmanlığından düşman olur. Birde size olan düşmanlığından, dostunuza düşman olanın, düşmanlığına pirim verecek olursanız.

  Aslında.....

  Siz, size, sizin dostunuzun, size olan dostluğunu değil,

  Siz, size, sizin düşmanınızın, size olan düşmanlığına biat etmiş olursunuz.

  Size Rab'biniz kadar mükemmel bir dost ile, Şeytan Aleyyullana ve avanesi olan ateistler gibi bir düşman arasında tercihte bulunmanız gerekiyorsa eğer.....

  CÜZ-İ İRADE ELİNİZDE..... Burada size yardımcı olamayız. Zira aklınızı kullanmanızı ve tefekkürle kendisine yaklaşmanızı bekleyen bir Rab varken üstelik.

  İnşaAllah siz bize yardım edin..... Bu ateistlerin söyledikleri bizde o sitelere girsek bizede bu denli etki edermi....???? Yoksa dostumuzu bilip, düşmanımızın acınacak halinemi güleriz.....

  Ne dersin....????

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 7. 17.Aralık.2011, 22:42
  4
  melis25
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 17.Aralık.2011
  Üye No: 92682
  Mesaj Sayısı: 3
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 30

  Cevap: ataistlerin sitesine girdim vesveselere maruz kaldım

  tesekkür ederim onların yaptıkları zaten hosuma gitmiyor ama o zaman bi böyle psikolojim bozuldu sühe gelmeye basladı icime öyle bi siteye girmeseydim bu kadar kötü olmazdım diyosun acaba ben nasıl inanıyorum kendinden süphe eder oluyosun ama cok sükür onların etkisinden kurtuldum simdi küfür olayı falan oluyo aklıma gelmediginde rahatım korktum yani bendemi onlar gibi düsünüyorum diye yok ben onları tasdiklemiyorum zaten gercek degil söyledikleri gülüyorum ama icimde sıkıntı olusturdu ben peygamber efendimzile ilgili dursun ali erzincanlının ilahisini dinleyince aklıma gelip aglıyorum ben peygamberlerimizin hepsine inanıyorum peygamberimizin dogru söylediginede inanıyorum adi köpekler peygamberimiz hakkında neler demisler insanın canı sıkılıyo yazıları görünce ama ben icimde düsündügüm aklıma gelen gercekten ben küfür ediyomusum gibi hissediyorum ne bilim cok takıntı yaptım sürekli beynimde tekrarlıyo sanki bana düsman gibi gösteriyo o siteye ilk girdigimde baska bi hal almıstım sasırdım etkilenir gibi oldum sonra anneme dedimki anne etkileniyo insan dimi dedim sonra annemde niye etkilencekmisim dedi bende cok üzülmüstüm o anda neden öyle etkilenip o sözü söyledim diye ama simdi sacma geliyo bos geliyo onların yazdıkları cünkü kalbim herseyiyle sorguladı tatmin etti kendime sordum hep bu budur bu budru diye simdi onların yazdıklarına bos bakıyorum biliyorum ki gercek olan bizi yaratan allah ben dinde cıkmaktan cok korkuyorum dünyada hicbisey istemiyorum ne mal ne para karnımı doyiriyim yeter ama ben müslümanlıgımı kaybetmek istemiyorum dinden cıkmak istemiyorum icimden kötü düsünceler gectikce sanki dini konularda nefret geliyo böyle düsündügüm icin dinden nasıl cıkılır arkadaslar icimizden ne gecerse gecsin dinden cıkarmıyız ben bu yaz kuran ögrencektim ne bilim bu durumda nasıl olcak bilmiyorum simdi daha dogru düsünüyorum peki benim bu sorunları bu sekilde paylasmam beni dinden cıkarırmı ben derdimi anlatırken dinden cıkarmıyım ama icimdeki küfrü söylemiyorum sadece bu sekilde yazdıklarımdan dolayı cok kafam karısık allak bullak oldum..


 8. 17.Aralık.2011, 22:42
  4
  melis25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  tesekkür ederim onların yaptıkları zaten hosuma gitmiyor ama o zaman bi böyle psikolojim bozuldu sühe gelmeye basladı icime öyle bi siteye girmeseydim bu kadar kötü olmazdım diyosun acaba ben nasıl inanıyorum kendinden süphe eder oluyosun ama cok sükür onların etkisinden kurtuldum simdi küfür olayı falan oluyo aklıma gelmediginde rahatım korktum yani bendemi onlar gibi düsünüyorum diye yok ben onları tasdiklemiyorum zaten gercek degil söyledikleri gülüyorum ama icimde sıkıntı olusturdu ben peygamber efendimzile ilgili dursun ali erzincanlının ilahisini dinleyince aklıma gelip aglıyorum ben peygamberlerimizin hepsine inanıyorum peygamberimizin dogru söylediginede inanıyorum adi köpekler peygamberimiz hakkında neler demisler insanın canı sıkılıyo yazıları görünce ama ben icimde düsündügüm aklıma gelen gercekten ben küfür ediyomusum gibi hissediyorum ne bilim cok takıntı yaptım sürekli beynimde tekrarlıyo sanki bana düsman gibi gösteriyo o siteye ilk girdigimde baska bi hal almıstım sasırdım etkilenir gibi oldum sonra anneme dedimki anne etkileniyo insan dimi dedim sonra annemde niye etkilencekmisim dedi bende cok üzülmüstüm o anda neden öyle etkilenip o sözü söyledim diye ama simdi sacma geliyo bos geliyo onların yazdıkları cünkü kalbim herseyiyle sorguladı tatmin etti kendime sordum hep bu budur bu budru diye simdi onların yazdıklarına bos bakıyorum biliyorum ki gercek olan bizi yaratan allah ben dinde cıkmaktan cok korkuyorum dünyada hicbisey istemiyorum ne mal ne para karnımı doyiriyim yeter ama ben müslümanlıgımı kaybetmek istemiyorum dinden cıkmak istemiyorum icimden kötü düsünceler gectikce sanki dini konularda nefret geliyo böyle düsündügüm icin dinden nasıl cıkılır arkadaslar icimizden ne gecerse gecsin dinden cıkarmıyız ben bu yaz kuran ögrencektim ne bilim bu durumda nasıl olcak bilmiyorum simdi daha dogru düsünüyorum peki benim bu sorunları bu sekilde paylasmam beni dinden cıkarırmı ben derdimi anlatırken dinden cıkarmıyım ama icimdeki küfrü söylemiyorum sadece bu sekilde yazdıklarımdan dolayı cok kafam karısık allak bullak oldum..

 9. 17.Aralık.2011, 22:54
  5
  HAMMADUN
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 03.Aralık.2010
  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 1,020
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: ataistlerin sitesine girdim vesveselere maruz kaldım

  Dine girmek kolayda, dinden çıkmak inan çok zor.

  Bilerek, istiyerek ve KASTEN inkar etmen ve kalbende bunu takdik etmen gerekiyor.

  Bu yazdıklarını okuyunca, ne bilerek, ne isteyerek ve nede kasten inkar yok.

  Bu durumda dinden çıkman mümkün değil....

  Rab'bim Cümemizden Razı Olsun. Amin.


 10. 17.Aralık.2011, 22:54
  5
  HAMMADUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli
  Dine girmek kolayda, dinden çıkmak inan çok zor.

  Bilerek, istiyerek ve KASTEN inkar etmen ve kalbende bunu takdik etmen gerekiyor.

  Bu yazdıklarını okuyunca, ne bilerek, ne isteyerek ve nede kasten inkar yok.

  Bu durumda dinden çıkman mümkün değil....

  Rab'bim Cümemizden Razı Olsun. Amin.

 11. 18.Aralık.2011, 10:57
  6
  melis25
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 17.Aralık.2011
  Üye No: 92682
  Mesaj Sayısı: 3
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 30

  Cevap: ataistlerin sitesine girdim vesveselere maruz kaldım

  basınızı agrıttım ama kusura bakmayın bide son olarak sunları yazıp sormak istiyorum bu arada tesekkür ederim yanıtınız icin mesela söyle mesela ben ilahi dinliyorum o ilahiyi dinleyince hosuma gidiyo bazen aklıma kötü kelimeler geliyo ilahi videosunu görünce baktıgım yerde hı ilahi diyorum ondan sonra icime kötü kelimeler geliyo hani normalde derizya kötü kelimeler aman deriz gerisini söyleyemiyorum ne bilim neden ben böyle oldum artık bu konularda bisye konusunca bi ara kendimi kaybeder gibi oluyorum söyle sanki icimden iki düsünce geciyo birincisinde iyi düsünüyorum sonra kötü kelimeler geliyor bunu benmi gercekten söylüyorum bilmiyorum anlamadım ki ne oluyo bana sanki biseyden nefret eder gibi .. bisey söylüyorum sonra icimden baska bi ses daha farklı konusuyo ve düsünüyo bu nasıl bisey anlamadım bide icimden hasa allaha karsı bazen bütüklenme gibi sözler geciyo ama herzaman degil bi ara öyle oldum bide söyle söliyim hani okulda ögretmenimize derizya iste bana iyi vermezse kızarız hakkımı helal etmiyorum deriz iste buna benzer allaha karsı icimden kötü seyler geciyor cok zor durumdayım bazen aklıma geliyor allaha karsı şirk sözleri icimden geciyor bu tür düsünceler vesvesemi ..


 12. 18.Aralık.2011, 10:57
  6
  melis25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  basınızı agrıttım ama kusura bakmayın bide son olarak sunları yazıp sormak istiyorum bu arada tesekkür ederim yanıtınız icin mesela söyle mesela ben ilahi dinliyorum o ilahiyi dinleyince hosuma gidiyo bazen aklıma kötü kelimeler geliyo ilahi videosunu görünce baktıgım yerde hı ilahi diyorum ondan sonra icime kötü kelimeler geliyo hani normalde derizya kötü kelimeler aman deriz gerisini söyleyemiyorum ne bilim neden ben böyle oldum artık bu konularda bisye konusunca bi ara kendimi kaybeder gibi oluyorum söyle sanki icimden iki düsünce geciyo birincisinde iyi düsünüyorum sonra kötü kelimeler geliyor bunu benmi gercekten söylüyorum bilmiyorum anlamadım ki ne oluyo bana sanki biseyden nefret eder gibi .. bisey söylüyorum sonra icimden baska bi ses daha farklı konusuyo ve düsünüyo bu nasıl bisey anlamadım bide icimden hasa allaha karsı bazen bütüklenme gibi sözler geciyo ama herzaman degil bi ara öyle oldum bide söyle söliyim hani okulda ögretmenimize derizya iste bana iyi vermezse kızarız hakkımı helal etmiyorum deriz iste buna benzer allaha karsı icimden kötü seyler geciyor cok zor durumdayım bazen aklıma geliyor allaha karsı şirk sözleri icimden geciyor bu tür düsünceler vesvesemi ..

 13. 18.Aralık.2011, 12:06
  7
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 9,440
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: ataistlerin sitesine girdim vesveselere maruz kaldım

  Alıntı
  iyi aksamlar benim bir sorum olacaktı bana yardımcı olursanız cok memnun olurum durumumu bircok kisiyle paylasmama ragmen tatmin olamadım icim rahat degil o yüzden sizlerede sormak istiyorum kardesim allaha sükürler olsun inancım var ama 3-4 hafta öncesi bir siteye girdim ateist sitesi ilk defa girmistim daha önce hic girmedim sonra okumaya baslayınca sanki ben acayip oldum ama tabi onlara inanmadım ama cok acayip psikolojim alt üst oldu saskınlık oldu onları onaylıyomusum icimden gibi oldu sonra yok olmaz öyle sey deyip hep sorgulamaya devam ettim gercekten ben onlar gibi düsünüyorum mu acaba dedim cok kötü bi durum icimden acayip sözler gecmeye basladı acaba ben nasıl inanıyorum onların yaptıkları hosumamı gidiyo böyle sacma sapan acayip seyler geldi sonra icim sıkıldı kötü oldum 2 hafta hergün agladım korktum onlar gibi düsünmekten sonra düsünmeye basladım kafirmi oldum öylemi düsünüyom diye sonra insanların hayvanların delillere baktım kalbim tatmin oldu tamam ben gercekten inanıyorum dedim ondan sonra küfür sözleri gecmeye basladı beynimde sürekli küfür ama ben istemiyorum eskisi gibi olmak istiyorum bu durumdan rahatsızım rüyalarımdan bile sıcrıyorum agzımdan cıkıcak diye mesela o siteye girdikten sonra bende bu küfürler olmaya basladı nasıl anlatsam dini konuda allah peygamber kuran hakkında bazen kötü sözler geliyo beynime ama ben hemen beynimden atıyorum sonra yine kendiliginden geliyo sonra ben zorlayıp o kelimeleri getiriyorum beynime ama ben böyle olmasını istemiyorum ateistler nasıl kötü sözler kullanıyorsa aynı sekilde ara sıra banada öyle oluyor diyorum acaba ben böyle sürekli düsünürsem dinden cıkarmıyım diye bazen sanki kasıtlı yapıyomusum gibi oluyo ne bilim cok kötü durumdayım tam baska biseye konsantre olucam yine geliyo bazen bırakıyorum bu sefer daha kötü oluyorum kaslarımı catıyorum aklıma gelmesin diye sanki ben gercekten onu söyleyip engellemek istiyomusum gibi cok kötü durumdayım allah rızası icin bana yardımcı olun yha bu derdin dermanı nedir kalbim tatmin olmuyo sanki ben unutsam sen öyle insansın güzel seyler düsünsende yine aynısın diyorum detaylı olarak yardımcı olursanız sevinirim ateistlerin veya baska bi yazıdan etkilenme dinden cıkarmıyım ama ben biliyorum ki bizi allah yarattı artık tik oldum bi yazı okuyunca tik olmus gibi allah konusunda dini konuda küfür geliyor ateistler gibi icimden kötü sözler geciyor ama gercekten ben istiyorum mu öylemi zannediyorum bilmiyorum o küfürü dısarı cıkarmaktan korkuyorum ama icimden gercekten ben istiyorum gibi bana yardımcı olurmusunuz cok makbule gecer simdiden tesekkür ederim allah razı olsun hepinizden..
  İslam alimleri, Allah’ın sıfatları konusunda “bila teşbihin ve la temsilin ve la ta’tilin…” derler. Bununla Allah’ın bir benzerinin olmadığını ifade etmekle beraber, onun varlığını yok sayan bir anlayışın da (Ta’tilin de) doğru olmadığını anlatmak istiyorlar. Bu sebepledir ki, İslam literatüründe ateistler “Muattıla” sözcüğüyle ifade edilmiştir.

  Aslında İnsanlık tarihi boyunca Allah’ın varlığının inkârı meselesi yok denecek kadar azdır. Bundandır ki, Kur’an-ı Hakim'de üzerinde durulan konu Allah’ın varlığının ispatından ziyade, Allah’ın birliğinin ispatı meselesidir. Çünkü, kâfirler Allah’ı inkâr etmiyor, sıfatlarında yanlış yapıyorlar. Hatta müşrikler bile Allah’ın varlığını inkâr etmiyorlar.

  Bu hastalık, materyalist felsefe akımının ortaya çıktığı bu son üç-dört asrın ürünüdür.

  Bediüzzaman Said Nursi’nin açıklamasına göre (Sözler, Yirmi Beşinci Söz ikinci Suret Beşinci Nokta), Tur suresinin 29-43. ayetlerinde yer alan ve “Yoksa” anlamına gelen “EM” istifham edatıyla başlayan ayetlerden her biri, inkârın, dalâletin ve dinsizliğin her çeşidini susturan, son derece yoğun, etkili bir hitap harikası ortaya kor. Bedâhetleri, âşikâr gerçekleri inkârcıların tepelerine füzeler gibi indirir. On beş defa "Yoksa?" lafzı ile yapılıp pekiştirme ifade eden soru üslubu (istifham-ı inkârî ve teaccubî) ile "Nasıl olur da bu gerçekleri reddedebilirsiniz, şaşılır sizin aklınıza!" diyerek şüphenin bütün çeşitlerini çürütür ve her bir cümlede inkâr gruplarından bir bölümünün iddialarının hülasasını iptal eder.

  Misal olarak konumuzla ilgili olan ateistliği “Onlar bir Yaratan olmaksızın mı yaratıldılar? Yoksa kendi kendilerini mi yarattılar?” mealindeki ayetlerin ışığında şu cümlelerle ortaya koymuştur:

  “Veyahut, kâinatı abes ve gayesiz itikad eden felâsife-i abesiyyun gibi, kendilerini başıboş, hikmetsiz, gayesiz, vazifesiz, hâlıksız mı zannediyorlar? Acaba gözleri kör olmuş, görmüyorlar mı ki, kâinat baştan aşağıya kadar hikmetlerle müzeyyen ve gayelerle müsmirdir ve mevcudat, zerrelerden güneşlere kadar vazifelerle muvazzaftır ve evâmir-i İlâhiyeye musahharlardır."

  "Veyahut, firavunlaşmış maddiyyun gibi, "kendi kendine oluyorlar, kendi kendini besliyorlar, kendilerine lâzım olan her şeyi yaratıyorlar" mı tahayyül ediyorlar ki, imandan, ubudiyetten istinkâf ederler? Demek kendilerini birer hâlık zannederler. Halbuki, bir tek şeyin hâlıkı, her bir şeyin hâlıkı olmak lâzım gelir. Demek kibir ve gururları onları nihayet derecede ahmaklaştırmış ki, bir sineğe, bir mikroba karşı mağlûp bir âciz-i mutlakı, bir kadîr-i mutlak zannederler. Madem bu derece akıldan, insaniyetten sukut etmişler. Hayvandan, belki cemâdattan daha aşağıdırlar. Öyleyse bunların inkârlarından müteessir olma. Bunları dahi bir nevi muzır hayvan ve pis maddeler sırasına say. Bakma, ehemmiyet verme”(Nursi, a.g.y).

  Diğer ayetlerin açıklaması için de ilgili eserin ilgili yerine bakılabilir.

  Tur Suresi’in ilgili ayetlerinin mealleri:

  29. Ey Resulüm, sen irşad ve nasihatına devam et. Sen Rabbinin ihsanı sayesinde kâfirlerin iddia ettikleri gibi kâhin de değilsin, deli de değilsin.

  30. Ne o, yoksa onlar senin hakkında: "Ne olacak? Şairin biri! Feleğin onun başına neler getireceğini göreceğiz" mi diyorlar?

  31. De ki: "Bekleyin bakalım! Ben de sizin fecî âkıbetinizi bekliyorum."

  32. Akılları mı kendilerinden bunu istiyor, yoksa onlar azgın bir toplum olduklarından mı böyle yapıyorlar?

  33. Yahut Kur'ân'ı "kendi uydurdu" mu diyorlar? Hayır! Onlar bu iddialarında samimî değiller. Onların inanmaya niyetleri yok da onun için bu kabîl sözler sarfediyorlar. (Vicdanları ağızlarından çıkan bu iddiayı kabul etmez. Zira Araplardan bir ferdin bütün Arapları âciz bırakacak bir eser ortaya koyamayacağını kesin bilirler.)

  34. O halde bu iddialarında tutarlı iseler Kur'ân gibi bir söz getirsinler bakalım!

  35. Onlar bir Yaratan olmaksızın mı yaratıldılar? Yoksa kendi kendilerini mi yarattılar?

  36. Yoksa, gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar kesin bilgiye ulaşmaya gitmezler.

  37. Yoksa Rabbinin hazineleri onların mı yanında? Yoksa kâinatı onlar mı yönetiyorlar?

  38. Yoksa onların yükselmelerini sağlayan bir merdivenleri, kuleleri var da o sayede mi göklerin haberlerini dinliyorlar? Öyleyse o haber dinleyenleri kim ise, meleklerin sözlerini dinlediğine dair kesin bir delil getirsin!

  39. Yoksa kız çocukları O'nun da, erkekler sizin mi?

  40. Yoksa onlardan vahyi tebliğ, risalet ve irşad hizmetlerinden ötürü bir ücret istiyorsun da, onlar ağır bir borç yükü altında eziliyorlar mı?

  41. Yoksa gayba dair bilgiler kendilerinin elinin altındadır da, onlar oradan istedikleri tarzda yazıp kopyalıyorlar mı?

  42. Yoksa onlar bir tuzak mı kurmak istiyorlar? Şunu bilsinler ki: Asıl kapana kısılacak olanlar, o kâfirler olacaklar.

  43. Yoksa onların Allah'tan başka bir tanrıları mı var? Allah onların iddia ettikleri ortaklardan münezzeh ve yücedir.

  44. Şayet kendilerinin kötü bir maksatla istedikleri gibi gökten bir parçanın düştüğünü görseler, inatlarından ötürü "Bunlar üst üste yığılmış bulutlardır" derler.

  45. O halde sen onları, darbe yiyip çarpılacakları güne kadar kendi hallerine bırak! (Bu âyetin işaret ettiği hadiselerin birincisi, Bedir zaferidir.)

  46. O gün hile ve tuzakları kendilerine asla fayda sağlamaz ve yardım da görmezler.

  47. Muhakkak ki o zalimlere bundan başka azap da vardır; fakat onların çoğu bunu bilmezler.

  48-49. Rabbinin hükmü yerine gelinceye kadar sabret. Çünkü sen Bizim himayemiz altındasın. Namaza kalktığında Rabbini hamd ile tenzih et. Geceleyin de, gecenin sonunda yıldızların batışının ardından da O'na ibadet edip tenzih et. (Namaza kalktığında:"Subhanekellahümme ve bi hamdike" demek, mânası mümkün olduğu gibi, "Uykudan kalktığında" veya "herhangi bir meclisten, bir yerden kalktığında" mânasına da gelebilir.)

  sorularla islamiyet

  Aşağıdaki videoyu dikkatle dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

  [DM]xkp0pk[/DM]


 14. 18.Aralık.2011, 12:06
  7
  Moderatör
  Alıntı
  iyi aksamlar benim bir sorum olacaktı bana yardımcı olursanız cok memnun olurum durumumu bircok kisiyle paylasmama ragmen tatmin olamadım icim rahat degil o yüzden sizlerede sormak istiyorum kardesim allaha sükürler olsun inancım var ama 3-4 hafta öncesi bir siteye girdim ateist sitesi ilk defa girmistim daha önce hic girmedim sonra okumaya baslayınca sanki ben acayip oldum ama tabi onlara inanmadım ama cok acayip psikolojim alt üst oldu saskınlık oldu onları onaylıyomusum icimden gibi oldu sonra yok olmaz öyle sey deyip hep sorgulamaya devam ettim gercekten ben onlar gibi düsünüyorum mu acaba dedim cok kötü bi durum icimden acayip sözler gecmeye basladı acaba ben nasıl inanıyorum onların yaptıkları hosumamı gidiyo böyle sacma sapan acayip seyler geldi sonra icim sıkıldı kötü oldum 2 hafta hergün agladım korktum onlar gibi düsünmekten sonra düsünmeye basladım kafirmi oldum öylemi düsünüyom diye sonra insanların hayvanların delillere baktım kalbim tatmin oldu tamam ben gercekten inanıyorum dedim ondan sonra küfür sözleri gecmeye basladı beynimde sürekli küfür ama ben istemiyorum eskisi gibi olmak istiyorum bu durumdan rahatsızım rüyalarımdan bile sıcrıyorum agzımdan cıkıcak diye mesela o siteye girdikten sonra bende bu küfürler olmaya basladı nasıl anlatsam dini konuda allah peygamber kuran hakkında bazen kötü sözler geliyo beynime ama ben hemen beynimden atıyorum sonra yine kendiliginden geliyo sonra ben zorlayıp o kelimeleri getiriyorum beynime ama ben böyle olmasını istemiyorum ateistler nasıl kötü sözler kullanıyorsa aynı sekilde ara sıra banada öyle oluyor diyorum acaba ben böyle sürekli düsünürsem dinden cıkarmıyım diye bazen sanki kasıtlı yapıyomusum gibi oluyo ne bilim cok kötü durumdayım tam baska biseye konsantre olucam yine geliyo bazen bırakıyorum bu sefer daha kötü oluyorum kaslarımı catıyorum aklıma gelmesin diye sanki ben gercekten onu söyleyip engellemek istiyomusum gibi cok kötü durumdayım allah rızası icin bana yardımcı olun yha bu derdin dermanı nedir kalbim tatmin olmuyo sanki ben unutsam sen öyle insansın güzel seyler düsünsende yine aynısın diyorum detaylı olarak yardımcı olursanız sevinirim ateistlerin veya baska bi yazıdan etkilenme dinden cıkarmıyım ama ben biliyorum ki bizi allah yarattı artık tik oldum bi yazı okuyunca tik olmus gibi allah konusunda dini konuda küfür geliyor ateistler gibi icimden kötü sözler geciyor ama gercekten ben istiyorum mu öylemi zannediyorum bilmiyorum o küfürü dısarı cıkarmaktan korkuyorum ama icimden gercekten ben istiyorum gibi bana yardımcı olurmusunuz cok makbule gecer simdiden tesekkür ederim allah razı olsun hepinizden..
  İslam alimleri, Allah’ın sıfatları konusunda “bila teşbihin ve la temsilin ve la ta’tilin…” derler. Bununla Allah’ın bir benzerinin olmadığını ifade etmekle beraber, onun varlığını yok sayan bir anlayışın da (Ta’tilin de) doğru olmadığını anlatmak istiyorlar. Bu sebepledir ki, İslam literatüründe ateistler “Muattıla” sözcüğüyle ifade edilmiştir.

  Aslında İnsanlık tarihi boyunca Allah’ın varlığının inkârı meselesi yok denecek kadar azdır. Bundandır ki, Kur’an-ı Hakim'de üzerinde durulan konu Allah’ın varlığının ispatından ziyade, Allah’ın birliğinin ispatı meselesidir. Çünkü, kâfirler Allah’ı inkâr etmiyor, sıfatlarında yanlış yapıyorlar. Hatta müşrikler bile Allah’ın varlığını inkâr etmiyorlar.

  Bu hastalık, materyalist felsefe akımının ortaya çıktığı bu son üç-dört asrın ürünüdür.

  Bediüzzaman Said Nursi’nin açıklamasına göre (Sözler, Yirmi Beşinci Söz ikinci Suret Beşinci Nokta), Tur suresinin 29-43. ayetlerinde yer alan ve “Yoksa” anlamına gelen “EM” istifham edatıyla başlayan ayetlerden her biri, inkârın, dalâletin ve dinsizliğin her çeşidini susturan, son derece yoğun, etkili bir hitap harikası ortaya kor. Bedâhetleri, âşikâr gerçekleri inkârcıların tepelerine füzeler gibi indirir. On beş defa "Yoksa?" lafzı ile yapılıp pekiştirme ifade eden soru üslubu (istifham-ı inkârî ve teaccubî) ile "Nasıl olur da bu gerçekleri reddedebilirsiniz, şaşılır sizin aklınıza!" diyerek şüphenin bütün çeşitlerini çürütür ve her bir cümlede inkâr gruplarından bir bölümünün iddialarının hülasasını iptal eder.

  Misal olarak konumuzla ilgili olan ateistliği “Onlar bir Yaratan olmaksızın mı yaratıldılar? Yoksa kendi kendilerini mi yarattılar?” mealindeki ayetlerin ışığında şu cümlelerle ortaya koymuştur:

  “Veyahut, kâinatı abes ve gayesiz itikad eden felâsife-i abesiyyun gibi, kendilerini başıboş, hikmetsiz, gayesiz, vazifesiz, hâlıksız mı zannediyorlar? Acaba gözleri kör olmuş, görmüyorlar mı ki, kâinat baştan aşağıya kadar hikmetlerle müzeyyen ve gayelerle müsmirdir ve mevcudat, zerrelerden güneşlere kadar vazifelerle muvazzaftır ve evâmir-i İlâhiyeye musahharlardır."

  "Veyahut, firavunlaşmış maddiyyun gibi, "kendi kendine oluyorlar, kendi kendini besliyorlar, kendilerine lâzım olan her şeyi yaratıyorlar" mı tahayyül ediyorlar ki, imandan, ubudiyetten istinkâf ederler? Demek kendilerini birer hâlık zannederler. Halbuki, bir tek şeyin hâlıkı, her bir şeyin hâlıkı olmak lâzım gelir. Demek kibir ve gururları onları nihayet derecede ahmaklaştırmış ki, bir sineğe, bir mikroba karşı mağlûp bir âciz-i mutlakı, bir kadîr-i mutlak zannederler. Madem bu derece akıldan, insaniyetten sukut etmişler. Hayvandan, belki cemâdattan daha aşağıdırlar. Öyleyse bunların inkârlarından müteessir olma. Bunları dahi bir nevi muzır hayvan ve pis maddeler sırasına say. Bakma, ehemmiyet verme”(Nursi, a.g.y).

  Diğer ayetlerin açıklaması için de ilgili eserin ilgili yerine bakılabilir.

  Tur Suresi’in ilgili ayetlerinin mealleri:

  29. Ey Resulüm, sen irşad ve nasihatına devam et. Sen Rabbinin ihsanı sayesinde kâfirlerin iddia ettikleri gibi kâhin de değilsin, deli de değilsin.

  30. Ne o, yoksa onlar senin hakkında: "Ne olacak? Şairin biri! Feleğin onun başına neler getireceğini göreceğiz" mi diyorlar?

  31. De ki: "Bekleyin bakalım! Ben de sizin fecî âkıbetinizi bekliyorum."

  32. Akılları mı kendilerinden bunu istiyor, yoksa onlar azgın bir toplum olduklarından mı böyle yapıyorlar?

  33. Yahut Kur'ân'ı "kendi uydurdu" mu diyorlar? Hayır! Onlar bu iddialarında samimî değiller. Onların inanmaya niyetleri yok da onun için bu kabîl sözler sarfediyorlar. (Vicdanları ağızlarından çıkan bu iddiayı kabul etmez. Zira Araplardan bir ferdin bütün Arapları âciz bırakacak bir eser ortaya koyamayacağını kesin bilirler.)

  34. O halde bu iddialarında tutarlı iseler Kur'ân gibi bir söz getirsinler bakalım!

  35. Onlar bir Yaratan olmaksızın mı yaratıldılar? Yoksa kendi kendilerini mi yarattılar?

  36. Yoksa, gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar kesin bilgiye ulaşmaya gitmezler.

  37. Yoksa Rabbinin hazineleri onların mı yanında? Yoksa kâinatı onlar mı yönetiyorlar?

  38. Yoksa onların yükselmelerini sağlayan bir merdivenleri, kuleleri var da o sayede mi göklerin haberlerini dinliyorlar? Öyleyse o haber dinleyenleri kim ise, meleklerin sözlerini dinlediğine dair kesin bir delil getirsin!

  39. Yoksa kız çocukları O'nun da, erkekler sizin mi?

  40. Yoksa onlardan vahyi tebliğ, risalet ve irşad hizmetlerinden ötürü bir ücret istiyorsun da, onlar ağır bir borç yükü altında eziliyorlar mı?

  41. Yoksa gayba dair bilgiler kendilerinin elinin altındadır da, onlar oradan istedikleri tarzda yazıp kopyalıyorlar mı?

  42. Yoksa onlar bir tuzak mı kurmak istiyorlar? Şunu bilsinler ki: Asıl kapana kısılacak olanlar, o kâfirler olacaklar.

  43. Yoksa onların Allah'tan başka bir tanrıları mı var? Allah onların iddia ettikleri ortaklardan münezzeh ve yücedir.

  44. Şayet kendilerinin kötü bir maksatla istedikleri gibi gökten bir parçanın düştüğünü görseler, inatlarından ötürü "Bunlar üst üste yığılmış bulutlardır" derler.

  45. O halde sen onları, darbe yiyip çarpılacakları güne kadar kendi hallerine bırak! (Bu âyetin işaret ettiği hadiselerin birincisi, Bedir zaferidir.)

  46. O gün hile ve tuzakları kendilerine asla fayda sağlamaz ve yardım da görmezler.

  47. Muhakkak ki o zalimlere bundan başka azap da vardır; fakat onların çoğu bunu bilmezler.

  48-49. Rabbinin hükmü yerine gelinceye kadar sabret. Çünkü sen Bizim himayemiz altındasın. Namaza kalktığında Rabbini hamd ile tenzih et. Geceleyin de, gecenin sonunda yıldızların batışının ardından da O'na ibadet edip tenzih et. (Namaza kalktığında:"Subhanekellahümme ve bi hamdike" demek, mânası mümkün olduğu gibi, "Uykudan kalktığında" veya "herhangi bir meclisten, bir yerden kalktığında" mânasına da gelebilir.)

  sorularla islamiyet

  Aşağıdaki videoyu dikkatle dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

  [DM]xkp0pk[/DM]
+ Yorum Gönder