+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vakit namazından bir rekat kıldıktan sonra diğer namaz vaktinin girmesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. musab
  Hadis Öğrencisi
  Reklam

  Vakit namazından bir rekat kıldıktan sonra diğer namaz vaktinin girmesi

  Reklam

  Vakit namazından bir rekat kıldıktan sonra diğer namaz vaktinin girmesi Mumsema sorularla islamiyette mesela ikindinin 1 rakatını kıldık sonra akşam namazı vakti girdi.namaz sahihtir diyor.çünkü hadiste bir rekata yetişen hepsine yetişmiş gibidir deniyor.ama ebu hanife namazı kendi isteğinle çıkmayı rükun sayıyor.yani diğer vaktin girmesi kendi isteğin dışında olduğuna göre namaz sahih olmaz.yanlışmı biliyorum.

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Vakit namazından bir rekat kıldıktan sonra diğer namaz vaktinin girmesi


  Reklam


  sorularla islamiyette mesela ikindinin 1 rakatını kıldık sonra akşam namazı vakti girdi.namaz sahihtir diyor.çünkü hadiste bir rekata yetişen hepsine yetişmiş gibidir deniyor.ama ebu hanife namazı kendi isteğinle çıkmayı rükun sayıyor.yani diğer vaktin girmesi kendi isteğin dışında olduğuna göre namaz sahih olmaz.yanlışmı biliyorum.
  Farz namazı eda ederken bir rekat kıldıktan sonra ezanın okunması/diğer vakit namazın girmesi namazı bozmaz/namaz makbuldur kaza etmeye gerek yoktur.
  bu hüküm hem şafii hem hanefi mezhebine göredir.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  peki 1 rekat kılmak derken 1 rekatın rukusunu yapmakmı yoksa 2 secdesinide yapıp kalkmakmı.

+ Yorum Gönder