+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden La ilahe illallah diye başlayan bir ilahi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  La ilahe illallah diye başlayan bir ilahi

  Reklam

  La ilahe illallah diye başlayan bir ilahi Mumsema la ilahe illallah diye başlayan bir ilahi var ben böyle ilahilerin anlamadığım yerlerini kendim uyduruyorum çok kötü birşey.

  haşa ve haşa la ilahe illallah muhammed şrkullah diye birşey dmş düşünceleri gelyior kafayı yiyecem artık ne yaparım diyorum ben böyle birşey demişsem diye sonra diyorum ki dememişimdir ama hep bu düşünce geliyor birde ne dediğimi hatırlamıyorum o kötü.ya demişsem düşüncesi çok kötü insanı bitiriyor. ben ahiretimi yıkmak istemiyorum ne yapıcam ?


 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: la ilahe illallah diye başlayan bir ilahi


  Reklam


  kendine gelmelisin
  bu ne kardesim ya, iman etmek akil isi degil kalb isi.. o yüzden kendine ve vesveseye yenik düsüp zamanini böyle bos seylerle harcama.. tekrar kelimeyi sehadet getir ve Allah ile mesgul ol yani ibadetle!


 3. Maschen
  Üye
  Bence biraz araştırma yeteneğini geliştirmelisin. Çünkü beyin ne ile meşgul olursa, sen o konuda aşırı gelişirsin. Aynı şeyi dinimiz islam için de söyleyebilirim. İlk işin alnını secdeye koyman ki alnın o güzel secdeye değiyorsa o zamanda aşırı bir tevekkül çabalarına gir. Anlayacağın böyleye bu konular zihninde yoğunlaşacak. Misal kelime-i tevhidin manasını araştırabilir derin mevzulara girebilirsin. Dinlediğin yabancı ilahileri istersen kelime kelime araştırabilirsin kardeşim. Sonuç olarakta bir ilahi dinlerken La ilahe illallah kısmı geçtimi, senin aklına böyle vesveseli şeyler değil aksine bu mükemmel lafı işitince senin gözünde akar sular duracak belkide kalp atışların hızlanacak çünkü sen bu lafın manasının ağırlığını farketmiş olcaksın kardeşim

+ Yorum Gönder