+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şu şekilde alınan gusül geçerli olur mu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Şu şekilde alınan gusül geçerli olur mu ?

  Reklam

  Şu şekilde alınan gusül geçerli olur mu ? Mumsema Şu şekilde alınan gusül geçerli olur mu ?
  Ağzıma ve burnumuza su veriyoruz 3'er kere. Sonra tüm vücudu yıkıyoruz. Tam banyodan çıkacaz ya da çıktıktan hemen sonra gusül alırken burnumuz diyelim tıkalıydı şüphelendik burnumuz açıldı bol bol su çekelim diyoruz. Bu şekilde banyodan çıkınca veya gusülün sonunda tekrar burnumuza su çekiyoruz ve Allah kabul etsin diyoruz.

  Sırayı bozma gusüle engel olur mu tekrardan mı yıkanmak gerekir ?
  Niyet->Ağza/Burna 3'er kere su verme-> Tüm vucudu yıkama -> Sonra tekrar burna su verip banyodan çıkma --- GUSÜLE ENGEL Mİ ?? ---


 2. semihozdurak
  Emekli

  Cevap: Şu şekilde alınan gusül geçerli olur mu ?


  Reklam


  ÖNCELİKLE selamun aleykum ve rahmetullahi

  Kardeşim, sanırım bu konuyu üçüncüye yazıyorsun. Verdiğimiz cevapları mı beğenmiyorsun yoksa değişik insanlardan mı duymak istiyorsun anlayamadım

  Daha önce burnun tıkalı da olsa senin genzine çektiğin suyun abdestin için kabul olacağını hocalarımız da yazdı. Ben de elimden geldiğince yazmaya çalıştım.

  Anladığım kadarıyla sıra olayına takmış durumdasın. Madem sıraya bu kadar sıraya takılıyorsun. Tıkalı burnun eğer açılırsa banyodan çık ve başka bir lavaboda su çek burnuna. Veya banyodan çık saçlarını kuruladıktan sonra çek burnuna suyu ne bileyim. Ne diyelim başka

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  "Tıkalı burnun eğer açılırsa banyodan çık ve başka bir lavaboda su çek burnuna. Veya banyodan çık saçlarını kuruladıktan sonra çek burnuna suyu ne bileyim. Ne diyelim başka "


  Tamam işte bende bunu soruyorum bunu yapmak mümkün mü ? Gusülde böyle parça parça bir şeyi yapmamk mümkün mü ? Allah buna izin veriyor mu ? Ben sanıyorum hepsini banyonun içinde yapacaz ve sıraya uygun yapacaz.


 4. semihozdurak
  Emekli
  Zaten hepsini banyoda yapıcaksın. Benim sana önerdiğim yol, gusül abdestini alıp bitirdikten sonra eğer bir daha burnuna su vermek istiyorsan "Acaba sırayı bozdum mu?" diye düşünmemek için banyodan sonra su ver burnuna dedim.

  Önceki konularda hocalarımız burnun tıkalı da olsa sen burnuna su verdiğin için geçerlidir şeklinde cevap yazmışlardı.

  Bende onlara istinaden nacizane yol gösterdim

 5. ziya3400
  Devamlı Üye
  Neyse Yukarda Allah var yapabildiğimi yapamıyorum boş yere gusül tekrarı yapamam gusül alacak durum oluşana kadar almayacağım.

+ Yorum Gönder