+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vitir namazı imamı azama göre imsaktan sonra kılınabilirmi? kılınır diyen hanefi müctehid varmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islamyolu
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Vitir namazı imamı azama göre imsaktan sonra kılınabilirmi? kılınır diyen hanefi müctehid varmı?

  Reklam  Cevap: Vitir namazı imamı azama göre imsaktan sonra kılınabilirmi? kılınır diyen hanefi müctehid varmı? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Vitir namazı imamı azama göre imsaktan sonra kılınabilirmi? kılınır diyen hanefi müctehid varmı?
  vitir ebu yusuf ve imam muhammede göre müekked sünnettir.belirtmek istedim.2.paragrafta yazınınız karışmış.dikkat etmediniz galiba.zaten diyanetin ilmihalinde yazanı yazmışsınız.ben zaten onu biliyorum.benim sorduğum hanefi dışındaki 3 mezhep fecr doğduktan sonra sabah namazı kılınmamışsa kılınır diyor.ben öyle anladım.zaten başka nasıl anlaşılabilirki.doğrumu anlamışım böyle birşey varmı.bilen cevaplarsa öğrenmiş olurum
  senin anladığını bende anladım kardeş. Sen ne derinlere iniyorsun öyle. bendeki kitapları karıştırdım İmam azam Ne demiş bulamadım. Son vakti için vitir namazının. kimsede yazmamış başlangıcını yazmışlar sonunu yazmamışlar. Ama hanifi mezhebinde İmsak ' a kadar Vitir kılındığını biliyorum.

  Kardeş Çok zor sorular soruyorsun gerçekten iki tane soru sordun ikisinin altındanda Kalkamadım. sen çok derinlere iniyorsun Fetvaya bak hanifi mezhebinde böyle ise tamam de. Kimin görüşü dikkate alınmasını ne yapacan

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Vitir namazı imamı azama göre imsaktan sonra kılınabilirmi? kılınır diyen hanefi müctehid varmı?


  Reklam


  Diyanet İlmihalinin I. cildinde konu ile ilgili şöyle yazmaktadır: "Mâlik, Şafiî ve Ahmed'e göre ise, sabah namazını kılmadığı müddetçe, fecirden sonra da vitir namazı kılınabilir."Yani bu hüküm Hanefiye göre değil, diğer üç mezhebe göredir.
  diyanetin fetvası bu yönde.yani ilmihalde yazanı doğru anlamışım.3 mezhepte yani şafi maliki hanbeli sabah namazı kılınmadığı müddetçe vitir namazı kılınır.konuya açıklık getirmiş olalım.diyanet bile söylemiyor mücdehitlerin görüşlerini sadece genel olarak bu şekilde cevap geldi.ben nerden öğreneceğim bilmiyorum gerçekten.diyanete bir soru soruyorsun senin sorunun cevabı olmayan senin bildiğin şeyleri yazıyorlar.

 3. islamyolu
  Emekli
  Haklısın malt kardeş. demekki kaynak yok veya bulamıyorlar.

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  bence diyanet sorulan sorulara biraz daha titiz cevap vermeli.adamlar direk konuya bakıp senin sorunun cevabı olmayan hazır cevabı kopyalayıp gönderiyorlar.en sonunda diyanetten tam cevap geldi hanefi dışındaki 3 mezhepte vitir fecr doğduktan sonra sabah namazı kılınmamışsa kılınırmış öğrenmiş olduk.ama hangi müctehidler böyle demiş ona ulaşamadık.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
vitir namazı imsak,  imsak vaktinde vitir kılınır mı,  imsaktan sonra vitir kılınır mı,  sabah namazinda vitir kilinirmi