+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sorulara verilen cevaplar bazen kafa karıştırıyor! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. fargo
  Üye
  Reklam

  Sorulara verilen cevaplar bazen kafa karıştırıyor!

  Reklam

  Sorulara verilen cevaplar bazen kafa karıştırıyor! Mumsema selamunaleyküm kardeşlerim.ben zaman zaman aklıma takılan sorularla ilgili konuları okuyorum. verilen cevaplar genellikle tatmin edici. gerek konuyla ilgili gösterilen kaynak eserler gerek se alıntı yapılan islam alimlerinin görüşleri,bilgilenmemiz açısından çok faydalı oluyor. fakat bazan bir soruya verilen cevaplar o kadar aşırı uçlarda oluyor ki tamamen birbirine zıt ama bu cevapları verenler,alıntı yaptıkları kaynak eserleri ve alimleri o kadar benimsiyorlar ki adeta benim alimim veya kaynağım seninkinden üstün demeye getiriyorlar.böyle olunca alınan cevaplar acaba mı dedirtiyor.

 2. تقاضا
  öğrenmeye devam..

  Cevap: cevaplar kafa karıştırıyor


  Reklam


  Delillendirsen daha iyi olur , çok geniş almışsın ..

  Sen konu belirt bakalım !??

 3. Hoca
  erimeye devam...
  selamunaleyküm kardeşlerim.ben zaman zaman aklıma takılan sorularla ilgili konuları okuyorum. verilen cevaplar genellikle tatmin edici. gerek konuyla ilgili gösterilen kaynak eserler gerek se alıntı yapılan islam alimlerinin görüşleri,bilgilenmemiz açısından çok faydalı oluyor. fakat bazan bir soruya verilen cevaplar o kadar aşırı uçlarda oluyor ki tamamen birbirine zıt ama bu cevapları verenler,alıntı yaptıkları kaynak eserleri ve alimleri o kadar benimsiyorlar ki adeta benim alimim veya kaynağım seninkinden üstün demeye getiriyorlar.böyle olunca alınan cevaplar acaba mı dedirtiyor.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  İslam ümmeti, dini konuların %90 'ında ittifak eder.
  Kalan %10 ise hep tartışılan konular olmuştur.
  Bunların olması gayet normaldir.
  Mesela: Zuhri ahir, mevlüd, tarikatların bazı prensipleri vs. gibi...

+ Yorum Gönder