+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz abdesti alırken kulaklara mes verirken kulakta küpe olaması şartmı? idrar yolundan gelen akıntıyı pamukla koymak.. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. asila
  Üye
  Reklam

  Namaz abdesti alırken kulaklara mes verirken kulakta küpe olaması şartmı? idrar yolundan gelen akıntıyı pamukla koymak..

  Reklam

  Namaz abdesti alırken kulaklara mes verirken kulakta küpe olaması şartmı? idrar yolundan gelen akıntıyı pamukla koymak.. Mumsema bir bayanin idrar yolunda akintisi oldugunda oraya pamuk koyasi halinde ogle ve ikindiyi yada diger vakitleri kilabilirmi? yoksa her vakitde abdest mi almali? kendinden emin olmak adina pamuk koluyor ve ebdestini korumak adina bu dogrumudur? kulakara mes edeken kulakda kupe mecburimidir? abdest alirken basortusu baglanmlimidir? bir yerde okudum abdest aldikdan sonra saciniz acik bir erkek sizi gorurse abdestin bozimica yaziyodu, ama sac acik oldugu icin gunahi yazilir ama abdesti bozulmayz diyordu bu ne kadar dogru? simdiden tesekkurler..

 2. Ufkuaçık
  Devamlı Üye

  Cevap: namaz abdesti alirken kulaklara mes verirken kulakda kupe olamsi sartmi? idrar yolundan gelen akintiyi pamukla ko


  Reklam


  Devamlı idrar akıntısında pamuk koymanız pek uygun değildir.Ancak bu istisna bir durum olduğu için bir namaz vaktinin abdesti ile diğer gelecek olan vakit namazını kılamazsınız.Şayet bu idrar dışarı çıkmıyorsa abdestinizi tutup diğer vaktin namazını kılabilirsiniz.

  Kulakları mesh etmek sünnet olduğundan küpelerinizi çıkarmaya bilirsiniz veya oynatmaya gerek yoktur..Bunda da sakınca yoktur.

  Abdest alırken, şayet namahrem erkeklerin yanında abdest almaya mecbur olursanız başörtüsünü takmak mecburiyetindesiniz.Ancak başı açık olmak bu abdeste de mani değildir.Takva açısından başınızı kapalı iken abdest alırsınız.Başı açık abdest almak abdesti bozmaz.Ancak namahrem erkeklere saçınızı göstermemeye dikkat ediniz.


 3. asila
  Üye
  abdestimi aldik disarda biri bizi gordu bu durumda abdest bozulur mu? birde idrar yolundaki akinti surekli degil ve pamukla bunu engeliyorum ki camasira deymesin diye yani bu durumda bu abdestimle iki vakitlik namazimi kilabilirmiyim?

 4. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  asile kardeşim.Yine sorunuzu tekrarlamışsınız.Tekrar cevap vereyim size...Namahrem birisi sizi abdest alırken görse abdestiniz bozulmaz ama böyle bir ortamda mecbur duruma düşmemeye gayret gösteriniz.Zira erkekler abdest alan kadınlardan gözünü pek ayırmazlar.Fitne ve fesat yaratılmayacak durumdayken abdest alınız.İDRAR AKINTISI PAMUKTAN DIŞARIYA SIZMADIYSA AYNI ABDESTLE BİR SONRA Kİ NAMAZINIZI DA KILABİLİRSİNİZ.

  İnşaallah anlaşılmayacak bir durum bırakmamışızdır.Bu cevabımdan adınız gibi emin olup kalbiniizi ferah tutunuz.Allah bu güzel amelllerinizi zayi etmesin (Amin)


+ Yorum Gönder
abdest alirken küpe,  namaz abdesti alırken kulak delikleri,  kupeyle abdest alinirmi,  abdest alırken küpe takılır mı,  namaz abdestinde kulak delikleri,  abdest alırken kulak delikleri,  abdest alırken küpe çıkarılır mı