+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda imam yanlış okursa ne yapılmalıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. gönülden_dile
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Reklam

  Namazda imam yanlış okursa ne yapılmalıdır?

  Reklam

  Namazda imam yanlış okursa ne yapılmalıdır? Mumsema Değerli kardeşlerim cemaatle namaz kılarken(mescid'de) imam olan kardeşimizin zammı sure okurken ayetin bir yerinde yanlış okuduğunu farkettim(kadr suresinin ilk ayetinde "leyletil" yerine "leyletul" dediğini).Farzı kıldıktan sonra işime döndüm.Tüm cemaatin namazının kabul olmasını niyaz ettim.imam olan kardeşimizi de tanımıyorum.Bu durumda ne yapmalıyım.Üzerime düşen görev nedir?Allah'ın selamı üzerinize olsun..

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: Namazda imam yanlış okursa ne yapılmalıdır?


  Reklam


  Değerli kardeşlerim cemaatle namaz kılarken(mescid'de) imam olan kardeşimizin zammı sure okurken ayetin bir yerinde yanlış okuduğunu farkettim(kadr suresinin ilk ayetinde "leyletil" yerine "leyletul" dediğini).Farzı kıldıktan sonra işime döndüm.Tüm cemaatin namazının kabul olmasını niyaz ettim.imam olan kardeşimizi de tanımıyorum.Bu durumda ne yapmalıyım.Üzerime düşen görev nedir?Allah'ın selamı üzerinize olsun..
  Cemaatin namazı makbuldür, Asgari kıraat yerine getirilmiştir ama imamı daha sonra yalnızken ve uygun uslüp ile düzeltmen bir kardeşlik görevidir.

 3. gönülden_dile
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Allah razı olsun hocam, sevdiği kullarından eylesin sizi..Konuyu ifade etme tarzınız çok güzel..Kardeşlik görevimi inşaAllah yerine getirebilirim..Sizde bu konuda beni aydınlatıp kardeşlik görevinizi yerine getirdiniz..Allah'ın selamı üzerinize olsun..

 4. Misafir
  Selamun aleykum bu durun bir değişiğini de ben yaşıyorum. Gittiğim caminin imamı Fatiha Suresini okurken yevmiddin yerine velmiddin diyor. Hocayı da bu konuda uyardik ama siz yanlış duymuşsunuzdur diyor. Acaba bu durumda da yukarıdaki kardesimize verdiğiniz cevaz geçerli olur mu? Şimdiden Allah razı olsun.

 5. Şema
  el-âsa limen âsa
  imam yanlış okursa
  yanlış anlaşılma var
  hiç bir imam velmiddin demez.

+ Yorum Gönder
imam yanlış okursa,  imam sureyi yanlış okursa,  imam zammı sureyi yanlış okursa,  imam namaz kildirirken yanlış okursa ne yapmalı ,  cemaatle namaz kılarken imam yanlış okursa ne olur ,  namazda imamin sehven yanlis okumasi,  namazda imamın yanlış okuması