+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İstemeden şirke girilir mi dinden çıkılır mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. turkkartalı
  Üye
  Reklam

  İstemeden şirke girilir mi dinden çıkılır mi?

  Reklam

  İstemeden şirke girilir mi dinden çıkılır mi? Mumsema Ben 2 yıl önce namaza başlamıştım çok kötü vesvese geliyordu sıkıntılı bir hayatım var özellikle sabahları uykumda aşırı vesvese oluyor ruhum bunaliyor dinden çıkmak geliyor aklıma ama ben istemiyorum keşke bir kere sorsalar ama nefsim daha önce işlediğin günahlar sebebiyle yanmaktan korkuyorum ama ben inkar etmem bile bile birde şirk çok geliyor aklıma bazen ben kendim getiriyormuşum gibi oluyor Allahın yanına başka bir şey düşünmek istemiyorum ama aklıma geliyor artık dayanmaz hale geldim intihar etmek geliyor aklıma ama ailem var .

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: istemeden şirke girilir mi dinden çıkılır mi?


  Reklam


  Ben 2 yıl önce namaza başlamıştım çok kötü vesvese geliyordu sıkıntılı bir hayatım var özellikle sabahları uykumda aşırı vesvese oluyor ruhum bunaliyor dinden çıkmak geliyor aklıma ama ben istemiyorum keşke bir kere sorsalar ama nefsim daha önce işlediğin günahlar sebebiyle yanmaktan korkuyorum ama ben inkar etmem bile bile birde şirk çok geliyor aklıma bazen ben kendim getiriyormuşum gibi oluyor Allahın yanına başka bir şey düşünmek istemiyorum ama aklıma geliyor artık dayanmaz hale geldim intihar etmek geliyor aklıma ama ailem var .
  Kardeşim senin içine o düşünceleri şeytan getiriyor.Zaten şeytanın amacı ne? İnsanlara vesvese vermek ve insanları saptırmak değil mi?
  Sen rahat ol bu konuda içine gelen o kötü düşüncelerin hepsi şeytandandır.Sen o düşünceleri fiili olarak hayata geçirmediğin sürece sorumlu olmazsın...
  Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim....
  Selametle....

+ Yorum Gönder
düşünceyle dinden çıkılır mı,  düşünmekle dinden çıkılır mı