+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdestinde tek sorunum burna su verme, Allah rızası için yardım edin banyodan çıkamıyorum... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusül abdestinde tek sorunum burna su verme, Allah rızası için yardım edin banyodan çıkamıyorum...

  Reklam

  Gusül abdestinde tek sorunum burna su verme, Allah rızası için yardım edin banyodan çıkamıyorum... Mumsema Arkadaşlar ben ne zaman gusül abdesti alacak olsam burnumun tek deliği hep tıkalı oluyor, yani rahatça su çekemiyorum içine. Bende böyle olunca önce bir normal burnuma su verebildiğim kadar verip öyle gusül abdestimi alıyorum, sonra tam çıkacakken burnumun o tek deliği de açılıyor bu sefer ikinci defa tüm delikler açıkken alıyorum, kafam daha rahat oluyor. Ama her defasında 2 kere gusül almış oluyorum.


  Bugün ise 4 kere ard arda gusül aldım hiçbirinde burnumun tıkalı olan deliği açılmadı. Adeta delirdim burnumun o tıkalı deliğinin açılmasını 1 saat bekledim, evdekiler bana bir sıkıntın mı olduğunu sordular 1 saat banyoda durunca.

  Neyse sorum şu sizin burnunuzun tek deliği veya ikisi de tıkalı olunca nasıl gusül alıyorsunuz ? Ben tek deliği tıkalı olunca aldığım o gusülden şüphe duyuyorum, olmamış gibime geliyor çok rahatsız oluyorum. Bir de gusülün başında burnum tıkalı oluyor tam çıkacakken açılıyor, içimden bir ses bak burnun açıldı tekrar en baştan al diyor, buna uymak mı gerekir ?


 2. تقاضا
  öğrenmeye devam..

  Cevap: Arkadaşlar Gusül abdestinde tek sorunum burna su verme, Allah rızası için yardım edin banyodan çıkamıyorum...


  Reklam


  Gusül abdesti alırken tıkandı ise sen guslünü al ve verebildiğin kadar su ver daha sonra banyodan çıkınca burnun açılırsa burnuna tekrar su ver 3 defa . Vesselam..

  AMELLER NİYETLERE GÖREDİR.

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  Gusül abdesti almadan da tıkalıydı, alırken de tıkalıydı. Tam banyodan çıkıyorum burnumun tıkalı deliği açılıyor, çok sinir oluyorum .

 4. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Tamam işte çıktığın zaman burnuna su ver lavaboda 3 kere.

 5. ziya3400
  Devamlı Üye
  Öyle bir şey yapabiliyor muyuz burnuma su verince bu sefer en baştan tekrar gusül almak gerekmez mi ? Sakata gelmeyelim

 6. ziya3400
  Devamlı Üye
  Cevabımı tam alamadım şüphelerim yok olmadı arkadaşlar

 7. semihozdurak
  Emekli
  Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh

  Kardeş...
  28 Eylülde böyle bir konu açmışsın. Orada da böyle bir soru sormuşsun

  Ve imamhatipli42 kardeşimizden şu cevabı almışsın:

  Allah (cc) seni vesveseden kurtarsın kardeş (amin). Üzülerek söylüyorum ki senin vesvese dediğin boyut tamamiyle rahatsızlık haline dönüşmüş. Aldığın bütün gusüller geçerli. Burun tıkalı olduğunda alabildiğimiz kadar ile yetiniriz ve gusül abdesti geçerli olur.
  Ben de şu cevabı veriyorum:

  Rasulullah diyor ki:

  Vesvese şeytandandır. Abdest alırken, guslederken ve necaset temizlerken, şeytanın vesvesesinden sakının. [Tirmizi]

  Bir zaman gelecek, insanlar temizlikte fazla titiz hareket edecek, [vesvese ederek] dinde haddi aşacaklardır. [Ebu Davud]

  Umarım bu hadisler sorununu çözmene yardımcı olmuştur.

  Selam ve dua ile.

 8. Taner_86
  Üye
  Hepinizden Allah razı olsun özellikle Semih Özdurak kardeşim senden bu benim için de çok büyük bir sorundu ama artık çözüldü.

 9. peugeot_bor
  Devamlı Üye
  Öyle bir sorunun olursa şafiye göre guslet çünkü şafilerde ağız ve burna su vermek sünnettir. VESVESEDE YAPMA!!!

 10. Misafir
  Teşekkürler kardeşim bu konuda çok sorun yaşıyordum çok teşekkürler

 11. Misafir
  Hocam gusul abdestini alirken agzima 3 kere verdimmi burnuma 3 kere verdimmi diye supe duyyorum ve tekrar aliyorum bide gusul alip bnyodan ciktiktan sonra icimden bi ses tekrar al diyo yardimci olursaniz ALLAH RAZI OLSUN

+ Yorum Gönder
gusül abdestinde burna nasıl su verilir,  gusül abdesti alırken burnuma su çekemiyorum,  burnuma su cekemiyorum,  abdest alırken burnuma su çekemiyorum,  burna su çekemiyorum