+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İmsak sorunu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. gafil kul
  Üye
  Reklam

  İmsak sorunu

  Reklam

  İmsak sorunu Mumsema ben bugün muharrem ayı orucu için niyetlenmiştim; ama saatli maariften imsak saatini 38 geçiyor oldugunu görmüş oldugumdan emindim; tam son bir bardak su içmek için elimi attığımda vaktin saat 36 geçiyordu yani tam 4 dakka geçtiğini fark ettim. bir sorun olur mu? orucum biiznillah kabul olur mu?

 2. تقاضا
  öğrenmeye devam..

  Cevap: imsak sorunu


  Reklam


  Ameller niyetlere göredir. Allah her şeyi en iyi bilendir. Sen orucunu tut ve Allah'a dua et kabul etmesi için , eğer gerçekten öyle sanmışsan sorun olmaz.

  Örneğin namazda 3.rekatı kılarken oturdun ama kendini 4.rekatta sandın ve yanlış kıldığın aklına gelmedi Allah'ın izniyle kabul olur kardeşim.

 3. semihozdurak
  Emekli
  Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh

  Allah kabul etsin ki siz muharrem orucuna niyet etmişsiniz. İmsak saati ile ilgili bir sorun yaşamışsınız. Siz 38 geçe olarak görmüşsünüz fakat sonra 4dk geçtiğni görmüşsünüz.

  Yani siz o 4dk'da Allah'ın izni ile oruçluydunuz. Ama bilmeyerek bir şeyler yiyip içtiniz sanırım. Sizin durumunuzu Rasulullah(sav) Efendimiz şöyle ifade etmiştir:

  Sizden biriniz unutarak bir şey yer veya içerse, orucunu tamamlasın. Çünkü onu Allah yedirmiş ve içirmiştir


  Allah'ın selamı üzerinize olsun.

 4. gafil kul
  Üye
  Allah razı olsun; vicdan azabı duyarak orucumu tamamlamıştım; şimdi kalbim biraz daha mutmain oldu. Rabbim hepimizin kalbine feraset gönüllerimize basiret duygularımıza istikamet versin. Gerçek bir takva ve iman nasip etsin inşallah.

  tekrar Allah razı olsun

+ Yorum Gönder