+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül sırasında yara kabuğunu koparttım. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. angmar55
  Üye
  Reklam

  Gusül sırasında yara kabuğunu koparttım.

  Reklam

  Gusül sırasında yara kabuğunu koparttım. Mumsema Sorunum başlıktaki gibi ayağımın altında su toplamış ufak bi yara vardı ne zaman patladı bilmiyorum gusül sırasında ayağımın altını yıkarken farkettim biraz 1cm boyunda kısmı sarkıyordu bende kopartıp attım acımıyordu aslında sanırım önceden patlamış ama bilemiyorum işte sonra o yeri tekrar yıkadım su ile iyice geçerli olmuşmudur abdestim ?

 2. angmar55
  Üye

  Cevap: Gusül sırasında yara kabuğunu koparttım.[ACİLL]


  Reklam


  Böle olmucak bekle bekle cevap gelmiyo gidim tekrar aliyim

 3. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Güsletmek zor birşey değil .. Allah'ın izniyle..

  Vesselam

 4. semihozdurak
  Emekli
  Selamun aleykum.

  Gusül sırasında orayı yıkadıysanız bir problem olmayacağını düşünüyorum. Eğer banyodan sonra patladığını görseydiniz şüphe edebilirdiniz ama yine de tekrar gusül abdesti almanız içinizi rahatlatmıştır.

  Allah'ın rahmeti üzerinize olsun.

 5. Muhasibi
  Editör
  Sorunum başlıktaki gibi ayağımın altında su toplamış ufak bi yara vardı ne zaman patladı bilmiyorum gusül sırasında ayağımın altını yıkarken farkettim biraz 1cm boyunda kısmı sarkıyordu bende kopartıp attım acımıyordu aslında sanırım önceden patlamış ama bilemiyorum işte sonra o yeri tekrar yıkadım su ile iyice geçerli olmuşmudur abdestim ?
  Gusulden önce ve sonra patlamasının bir önemi yok.Orayı yıkadıktan sonra hiçbir şey olmaz....Eğer kan akıp akan kan yaranın etrafını geçmişse sadece abdestin bozulur.Guslun geçerlidir yani....

 6. angmar55
  Üye
  Aklımın bir köşesinde bulunsun bir dahaki sefere böle birşeyle karşılaşırsam dediğiniz gibi yaparım sağolun

+ Yorum Gönder