+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Arkadaşlar vesvese hakkında bana yardım edin Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. By JoKer
  Üye
  Reklam

  Arkadaşlar vesvese hakkında bana yardım edin

  Reklam

  Arkadaşlar vesvese hakkında bana yardım edin Mumsema Allahın selamı rahmeti mağfiret ve hidayeti tüm inananların üzerine olsun.
  Arkadaşlar bu vesveseler ile ilgili açtığım üçüncü konu. Bir türlü geçmek bilmiyor. Psikolojikmen çoktum . Eylül ayından beri feci şekilde vesvese geliyor. Önceden de namaz kılardım ama okullar başlayınca kılmazdım bu yıl ramazan ayından itibaren hiç aksatmıyorum önceden pek fazla zikir etmezdim şimdi neredeyse uyandığım andan itibaren yattığım ana kadar sürekli zikir ediyorum. Üniversiteye gidiyorum ankara dayım . İşte ramazan bittikten sonra kötü kötü düşünceler ortaya çıkmaya başladı. Vallahi artık bıktım isyan hiç etmedim ama sabrım kalmadı korkuyorum kendimi imansız hissediyorum sanki namazı bırakayım diyorum en azından bu düşünceler yok olana kadar diyorum sanki ferahlama geliyor . O zaman anlıyorum vesvese olduğunu bırakmıyorum dualar süreler fayda vermiyor. Benim sorunum psikolojik sanırım bilinçaltımdan atamıyorum. Kendimi haşa allaha inanmayanlar gibi hissediyorum ne olur bir çıkış kapısı gösterin.
  Selametle.

 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Arkadaşlar yardım edin


  Reklam


  Allahın selamı rahmeti mağfiret ve hidayeti tüm inananların üzerine olsun.
  Arkadaşlar yardım edin Arkadaşlar bu vesveseler ile ilgili açtığım üçüncü konu. Bir türlü geçmek bilmiyor. Psikolojikmen çoktum . Eylül ayından beri feci şekilde vesvese geliyor. Önceden de namaz kılardım ama okullar başlayınca kılmazdım bu yıl ramazan ayından itibaren hiç aksatmıyorum önceden pek fazla zikir etmezdim şimdi neredeyse uyandığım andan itibaren yattığım ana kadar sürekli zikir ediyorum. Üniversiteye gidiyorum ankara dayım . İşte ramazan bittikten sonra kötü kötü düşünceler ortaya çıkmaya başladı. Vallahi artık bıktım isyan hiç etmedim ama sabrım kalmadı korkuyorum kendimi imansız hissediyorum sanki namazı bırakayım diyorum en azından bu düşünceler yok olana kadar diyorum sanki ferahlama geliyor . O zaman anlıyorum vesvese olduğunu bırakmıyorum dualar süreler fayda vermiyor. Benim sorunum psikolojik sanırım bilinçaltımdan atamıyorum. Kendimi haşa allaha inanmayanlar gibi hissediyorum ne olur bir çıkış kapısı gösterin.
  Selametle.

  Allah'ın Rahmeti Cümlemizin Üzerine Olsun. Değerli kardeşimiz.Önce hemen şunu belirtelim ki, vesvese çok korkulacak bir şey değildir, çünkü imanın var ki, vesvese geliyor. Sahabe-i Kiram'dan Efendimiz'e gelip, “Ya Rasûlallah, vesveseye mübtelayım” diyen birine, Efendimiz (sav)'in cevabı, “Endişe edilecek bir şey yok; o mahz-ı imandır, imanın kuvvetindendir” şeklinde olurdu.
  Şeytan, sizde de iman cevheri, ibadet hazinesi, namaz ve dine hizmet cevheri olduğunu bildiği içindir ki, korsanlık yapmakta ve size karşı taarruza geçmektedir. Korsanlık, belki denizlerde yapılan şekliyle tarihte gömülmüştür ama, şeytana bakan yönüyle Adem (as) ile başlamış olup, kıyamete kadar da devam edecektir.
  Nasıl deniz korsanları, hazine taşıyan zengin gemilerine tecavüz eder ve define bulunan adalara saldırırlar,
  öyle de şeytan dahi, mü'minin iman cevheri taşıyan kalbine hücum eder. Zaten o, tamtakır,
  kupkuru ve bomboş kalblerle uğraşmaz; böylelerine vesvese okları göndermez. Hırsızlar bile zengin evleri kollarlar; Doğu'nun ve Batı'nın kafir ve zalimleri de öyle değil mi? Vesveseye düşen mü'min, “Şeytan bütün cephelerde mağlup oldu; bu yüzden, şimdi de iman ve İslam'a ait vesveselerle, şüphelerle beni meşgül etmek, hazineme el atmak istiyor; ama, benden bir şey koparamayacak.
  Bu, onun son çırpınışlarıdır; bir gün gelecek, benden bir şey koparamayacağını anlayınca çekip gidecektir..
  kapıma haydut kılıklı birinin gelip, birkaç gün el açtıktan sonra çekip gitmesi gibi. Hoş, gitmese de kapılar ona
  sürmeli ve beni koruyan kale de çok sağlam; bana Allah’ın izniyle hiç bir şey yapamaz” diye düşünmelidir. Okuduğum dualar fayda vermiyor diye düşünürsen kaybetmişsin demektir. O zaman

  Aşağıdaki linki tıkla karşına çıkacak duaları oku İnşaAllah Faydasını göreceksin.

  Tıkla>>http://www.mumsema.com/dua-ile-ilgili-yazilar-tavsiyeler/191884-vesveseyi-onleme-dualari-vesvese-icin-okunacak-dualar.html

+ Yorum Gönder