+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Meni çıkması için tuvaletimi yaptım sonra hemen gusül abdesti aldım, yürümedim gusüle engel mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Meni çıkması için tuvaletimi yaptım sonra hemen gusül abdesti aldım, yürümedim gusüle engel mi ?

  Reklam

  Meni çıkması için tuvaletimi yaptım sonra hemen gusül abdesti aldım, yürümedim gusüle engel mi ? Mumsema Meni çıkması için tuvaletimi yaptım sonra hemen gusül abdesti aldım, yürümedim gusüle engel olur mu ? Sonradan aklıma geldi ya gusül abdesti alırken penisimin ucundan tekrar sıvı gelirse(sidik,mezi v.b) diye.


 2. semihozdurak
  Emekli

  Cevap: Meni çıkması için tuvaletimi yaptım sonra hemen gusül abdesti aldım, yürümedim gusüle engel mi ?


  Reklam


  ziya3400:

  Meni çıkması için tuvaletimi yaptım sonra hemen gusül abdesti aldım, yürümedim gusüle engel olur mu ? Sonradan aklıma geldi ya gusül abdesti alırken penisimin ucundan tekrar sıvı gelirse(sidik,mezi v.b) diye.
  İhtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

  Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur. Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.

  sorularlaislamiyet.com

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  bu durumda ben "idrarı yapıp " yürümeyene dahil oluyorum bir şey çıksa dahil şehvetsiz çıkacağı için GUSÜL TEKRARI gerekmez yani dimi ?


 4. semihozdurak
  Emekli
  Idrarını yaptıgın ıcın evet tekrar gusül abdesti alman gerekmez.

 5. ziya3400
  Devamlı Üye
  Şunu ekliyim diğer arkadaşlara yardımcı olur ;

  " meninin akmasından sonra, ya uyuması veya bir müddet yürüyüp gezinmesi veyahut da birkaç damla da olsa idrar çıkarması gerekir" Bu bilgi doğru mu ? Ne kadar güvenebiliriz ? Şüpheye düşüyorum ben bazen az küçük abdestimi yapıyorum şüpheye düşüyorum 1 LT su içip daha çok küçük abdest dökmeyi bekliyordum,meni diğer türlü sanki vücudumundan az işemekle çıkmıyor gibi hissediyorum. O zaman bundan sonra azcıkda olsa işemem yeterli, boşuna beklemeyim Tabiki üstteki bilgi sizlerce onaylanırsa doğru mu
  Cevap


  Değerli kardeşimiz;


  Belirttiğiniz bilgi doğrudur güvenebilirsiniz. Şüphe ile amel edilmez.
  Azcık da olsa idrar yapmanız yeterlidir. Boş yere su içip idrar yapmak için beklemeyin.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


 6. Misafir
  Idrar cikarttim , sonra gusul abdest aldim , kontroll ettim bisey cikiomu diye , ve sivi azivik cikti , yine gusul abdest almam gerek varmi?

 7. Misafir
  Hocam ben gusül abdestimi aldım,fakat sonrasında bi yapışkan sıvı geldi tuvalete gidip gitmediğini hatırlamıyorum, yardim edin

 8. Misafir
  Allah razı olsun ben idrarımı yapmıştım süpheleniyodum artık rahatım çok teşekkür ederim bendede aynı şey oluyodu artık süphede kalmam insallah ama bu bilgi kesin doğrumu soleyin

 9. Misafir
  Peki en son süre yani bekleme süresi 45 dk dimi.45 dakika dan sonra gusül abdesti alsak ve gusül abdestinin sonunda meni gelse?

 10. Misafir
  Ben mastrubasyon sonrasi tuvaletimi yapdim ve 5dk yürüdüm sonra gusül abdesri aldim. Ama banyodan ciktikdan sonra 5dk sonra yine sivi gibi bisey cikti meni galiba. Simdi yine gusül abdestimi almaliyim?

 11. Misafir
  Hocam bende masturbasyon sonrası idrarımı yapmadım gusul abdestini ise 2 saat sonra aldım. Bu süre zarfınca evin içinde parça parça toplam 50-60 adım yürümüşümdür. Abdestim kabul olur mu?

 12. mum
  Administrator

  Reklam


  Abdestim kabul olur mu?
  Adım atma ve işeme şartı hanefi mezhebine göredir.
  Adım atmışsan yeterlidir.

  Şafii mezhebinde ise ne adım ne de işeme şartı yoktur.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
meni çıkması,  meni cikmasi,  hemen gusül alınır mı,  gusul abdesti aldiktan sonra akinti gelirse,  gusülden sonra gelen meni,  gusul abdesti sırasında meni,  işemeden gusül almak