+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Geçmişte böyle bir söz demiş miyimdir düşüncesi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  Geçmişte böyle bir söz demiş miyimdir düşüncesi ?

  Reklam

  Geçmişte böyle bir söz demiş miyimdir düşüncesi ? Mumsema selamun aleyküm,

  abilerim sizlere bir sorumu sormak istiyorum,bende çok kötü bir huy var ki arapça ilahiler mesela sözlerini anlamadan bilmeden söylemeye kalkarım kendi kendime.

  La ilahe illallah muhammedun rasulullah. Kelime-i tevhid 'ile başlayan bir ilahi var ve ondan sonrada kelime-i tevhide benzer birşeyler söyleniyor. ben ondan sonrasını yanlış anlayıp acaba haşa ortak kelimesi mi getirdim diyorum şimdi bazı sözlerini bilmiyorum ya ondan acaba ben kendi kendime söz koymuşum ama ya o kelime ortak anlamına geliyorsaben demem desemde ya dediysem haşa öyle birşey.bu düşünceler de ne zaman dinim İslam'a daha fazla ilgi göstermeye başladım o zamandan beri var.dinde çıkmaktan korkmayla alakalı olabilir mi?


 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Geçmişte böyle bir söz demiş miyimdir düşüncesi ?


  Reklam


  selamun aleyküm,

  abilerim sizlere bir sorumu sormak istiyorum,bende çok kötü bir huy var ki arapça ilahiler mesela sözlerini anlamadan bilmeden söylemeye kalkarım kendi kendime

  La ilahe illallah muhammedun rasulullah Kelime-i tevhid 'ile başlayan bir ilahi var ve ondan sonrada kelime-i tevhide benzer birşeyler söyleniyor ben ondan sonrasını yanlış anlayıp acaba haşa ortak kelimesi mi getirdim diyorum şimdi bazı sözlerini bilmiyorum ya ondan acaba ben kendi kendime söz koymuşum ama ya o kelime ortak anlamına geliyorsaben demem desemde ya dediysem haşa öyle birşeybu düşünceler de ne zaman dinim İslam'a daha fazla ilgi göstermeye başladım o zamandan beri vardinde çıkmaktan korkmayla alakalı olabilir mi?
  ve aleykumusselam.
  Allaha ortak koşmak için şirke girmek gerekir.
  Kardeş senin ki sadece vesvese.

 3. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  bende onu diyorum.haşa ve haşa ortağıdır kelimesini söylemişmiyimdir gibi şüphelerim var.

 4. muvahhidim
  herşey O'nun için..!
  bende onu diyorum.haşa ve haşa ortağıdır kelimesini söylemişmiyimdir gibi şüphelerim var
  Kardeş;
  Bu tür şeyleri (vesveseleri) çok kafana takma,ileride dinini yaşaman noktasında sana sıkıntı çıkarabilir..
  Ne söylediğinden kesin emin değilsen, hatırlayamıyorsan ya da yanlışlıkla dil sürçmesi olmuşsa; bundan dolayı hemen Allah (c.c)'a, istiğfar da olsa, tevbede buluna bilirsin..
  Önemli olan, söylediğin sözü kalbin tasdiklemesidir..

  O'na emanet ol
  ..
  celle celeluh..


 5. HAMMADUN
  Emekli
  Siz o tahmin ettiğiniz kelimeyi söyledinizmi.....????

  Niyetiniz o kelimeyi söylemekmiydi.....???? Tabiki hayır.

  Eğer niyetinizde o kelimeyi söylemek yoksa. Ameller niyete bağlı olduğundan o kelimeyi söylemekten dolayı bile olsa sorumlu olmazsınız.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

+ Yorum Gönder