+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusul abdestinde burnumuza suyu en son alırsak gusul geçerli olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusul abdestinde burnumuza suyu en son alırsak gusul geçerli olur mu?

  Reklam

  Gusul abdestinde burnumuza suyu en son alırsak gusul geçerli olur mu? Mumsema Gusul abdestini aldık diyelim.Ama burnumuza tam suyu alamadık.(Öyle geldi bana)Etek traşını falan olduk diyelim sonradan burnumuza su alsak gusul geçerli olur mu? Banyonun en sonunda.Her tarafımı yıkadıktan sonra burnuma tekrar su alırım dedim ama unuttum en sonda banyodan çıkmadan önce aklıma geldi gusul geçerli olur mu?
  Farz olan şeyler : "Ağza su alıp boğaza kadar çalkalamak. Buruna su çekmek ve yıkamak.Tepeden tırnağa bütün vücudu yıkamak." Sonuçta hepsi uygulanmış oluyor.... Gusul geçerli midir???

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Gusul abdestinde burnumuza suyu en son alırsak gusul geçerli olur mu?


  Reklam


  Gusul abdestini aldık diyelim.Ama burnumuza tam suyu alamadık.(Öyle geldi bana)Etek traşını falan olduk diyelim sonradan burnumuza su alsak gusul geçerli olur mu? Banyonun en sonunda.Her tarafımı yıkadıktan sonra burnuma tekrar su alırım dedim ama unuttum en sonda banyodan çıkmadan önce aklıma geldi gusul geçerli olur mu?
  en son olarak burna su alırsan yine geçerlidir.

 3. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun.En son çıkmadan tekrar su vermiştim.

+ Yorum Gönder