+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sene sonu ve başı duaları hangileridir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ercümentaras
  Üye
  Reklam

  Sene sonu ve başı duaları hangileridir?

  Reklam

  Sene sonu ve başı duaları hangileridir? Mumsema sene sonu sene başı dualarını yazarmısınız ve ne zaman okuyacağız bunları

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: sene sonu ve başı duaları?


  Reklam 3. islamyolu
  Emekli  SENE BAŞI DUASI
  Her kim muharrem ayının evvelinde(25 kasım Cuma'yı 26 Kasım Cumartesiye bağlayan gece ve ya en geç 26 Kasım Cumartesi günü ) ÜÇ KERE:

  ''Bütün hamdler Alemlerin Rabbi olan Allah'a aittir.Salatü Selam Efendimiz Muhammed'in ve ali ashabının tamamının üzerine olsun.!
  Ey Allah! Sen Ebedi'sin(başlangıcın ve sonun yoktur), Kadim'sin !Hayy'sın, Kerim'sin(Hakiki hayat sahibide kerem sahibi de ancak sensin)!Hannan 'sın Mennan'sın(son derece acıyan ve çokca lütuflarda bulunan Rabbimiz'sin)!
  İşte bu yeni senedir.!Ben bu sene Sen'den dilerim ki beni kovulmuş şeytandan ve onun dostlarından koruyasın, kötülüğü çokca emreden bu nefse karşı bana yardım edesin ve beni Sana yaklaştıran amellerle meşgul edesin.Ey Kerem Sahibi! Ey Celal ve ikram sahibi!Ey acıyanların en merhametlisi!Rahmetinle kabul eyle.!


  Allahu Teala, Efendimiz ve Peygamberimiz Muhammed'e ali ashabının ve Ehli Beytinin tamamına salat ve selam eylesin.!''derse şeytan:
  ''Biz bu kişiden ümidü kestik!''der .
  Ve Allah (Celle Celalühü) ona, kendisini sene boyunca koruyacak iki melek görevlendirir.
  SENE SONU DUASI
  Her kim Zilhiccenin sonunda (25 kasım Cuma günü güneş batmadan önce ) ÜÇ KERE:

  ''Ey Allah !Senin razı olmayıp beni nehyettiğin şeylerdenbu sene her ne yaptıysam, ben onları unuttum, Sen ise unutmadın.Bana ceza vermeye kadirken mühlet verdin ve ben sana karşı gelme cüreti göstermişken beni tevbeye davet ettin.EyAllah! ben bütün bunlardan dolayı senden Mğfiret diliyorum.Beni Bağışla.
  Ey Kerem Sahibi!Ey Celal ve İkram Sahibi! Senin razı olup bana sevap vaadettiğin hangi amelleri bu sene işlediysem, Senden dilerim ki, onları kabul edesin ve Sen'den ümidimi kesmeyesin.Ey Kerem Sahibi!, kabul eyle.!Efendimiz Muhammed 'e ve ali ashabına salatü selam eyle.'' (Amin)


  Kim Böyle dua ederse bu vakitte ''Biz, bir sene yorulup bu günahları işletmek için zahmet çekdik, o bir anda hepsini sildirdi.'' Şeytan kendisinden böyle diyerek kaçar Biiznillah

 4. @hmet
  Üye
  hicri yıl başı duası


+ Yorum Gönder
sene sonu duası,  muharrem ayı duası,  hicri yilda 3 kez okunan dua,  sene başı duası