+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hz.İsa ve Hz.Mehdi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islamyolu
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Hz.İsa ve Hz.Mehdi

  Reklam  Cevap: Hz.İsa ve Hz.Mehdi isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Hz.İsa ve Hz.Mehdi
  islamyolu kardeşim yazdıklarının kaynağı hadisler mi ?
  bana biraz olağanüstü durum gibi geldiler de.
  kardeş hem ayet hem hadis hemde ehli sünnet Alimlerimizin beyanlarından alınmıştır. ben aklımdan yazdıgım için hadislerin kimlerden rivayet oldugunu yazmadım. çünkü onlar aklımda kalmıyor. Ama istersen hepsini bulurum yazarım. olağan üstü durum yok kardeş. zaten akla mantığa uyan din olmaz. Ayete hadiste ne varsa ona inanacagız konuyu kapatacagız. yecüc mecüc olayı Kuranda Sabittir. Hz İsa (Aleyhisselam) ın Mehdi Aleyhisselam ın arkasında namaz kılacagı sahi hadisle belirtilmiştir. Buhari olması lazım. Mehdi (aleyhisselam ) demez. Seçkin bir kul un arkasında namaz kılacak denilmektedir. zaten o dönemdede Mehdi (Aleyhisselam) dan başka seçkin kul yoktur. Ebu davut , ibni mace de açık bir şekilde zaten belirtilmiştir. yani kısaca oradaki anlattıklarımın hiç biri hurafe değildir. sahi hadislerle belirtilmiştir. Hatta ehli sünnet Alimlerimizden İsa (Aleyhisselam) içtihat yaptıgı zaman çıkarığı hükümler Hanifi mezhebine uyacaktır diye beyanda vardır. bunuda yazacaktım fitnelik çıkar diye yazmamıştım.

  sen deccal ile ilgili hadislere bak kardeş olağan üstü durumları orada gör bakalım. sahi hadislerde gözünün gördügü son noktaya adımını attıgı gibi varıyor , deccalın merkebi var , deccal ölüyü diriltecek (Dirilten Allahtır sınav için ) her türlü okkabazlıklar yapacak. bunlar akılla çözülmez. Ama hepsi haktır . Peygamberimiz (Salllahu Aleyhi ve sellem) bizlere bildirdi. Bizlerde çocuklarımıza gelecek nesillere anlatmamız lazım.

  son olarak sırasıyla Mehdi (Aleyhisselam) , Deccal , Hz İsa (Aleyhisselam) , yecüc mecüc ler , güneşin batıdan doğması ve dabbetül arz çıkacak. bunlar haktır. mutlaka gelecektir. Ehli sünnet inancıda bu görüştedir.

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: Hz.İsa ve Hz.Mehdi


  Reklam


  milyonlarca müslümanın tur dağına saklanıp zikir yemeleri , allahın yecüc ve mecücü önce çıkarıp sonra üzerine deve kurdu salarak yok etmesi gibi.
  Ebu ümame El Bahiri (Radıyallahu anh) şöyle rivayet etmiştir.


  o zaman Allahın Peygamberi İsa (Aleyhisselam) ve arkadaşları Tur dağında mahsur kalacaklar hatta o gün onlardan birine bir öküz kellesi sizden bugünki yüz altından daha makbul olacaktır.

  bunun üzerine Allahu TeAla nın peygamberi İsa (Aleyhisselam) Allah-u Te'ala ya niyaz edecekler. Allah-u Te'Ala da yecüc mecüc üzerine onların boyunlarına musallat olacak Deve Kurdu gönderecek, böylece yecüc mecüc bir arada bir kişinin ölmesi gibi ölecekler.

  (ibn-i Mace, Fiten 33, no:4075-4076 , Tirmizi Fiten 59 no :2240 ebu davut Melahim:14 no 4321 )


  Kardeş bu anlattıgımın daha başı var. daha devamıda var. sana gereken bu kısımdı bunu yazdım buraya.

  Rasullullah (Sallahu Aleyhi ve sellem) e o zaman yani Tur dağındaken onlar nasıl yemek yiyecekler. onları yaşatan azık nedir diye sorduklarında.

  Rasullullah (Salllahu ALeyhi ve sellem);

  Tehlil (La ilahe illlallah ) , Tekbir (Allahu ekber ) ,tesbih (Sübhanellah) ve tahmid (Elhamdülillah) bu zikirler insanlara yemek yerine geçirilecektir. '' buyurdu.

  bununda kaynağı tirmizi , ibni mace ve Ebu davuttur.

 3. Eyüp Ali
  Üye
  Allah razı olsun bilgilendirdiğin için.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12