+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Estağfirullahe ve etûbu ileyh ne demek? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ikindi
  Devamlı Üye
  Reklam

  Estağfirullahe ve etûbu ileyh ne demek?

  Reklam

  Estağfirullahe ve etûbu ileyh ne demek? Mumsema Hazreti Aişe validemiz (r.anha) anlatıyor:
  “Rasûlullah (asm) sık sık ‘Estağfirullahe ve etûbu ileyh.’ derdi.”
  Huzeyfe (r.a) anlatıyor:
  “Resûlullah’a (asm) dilimin keskinliğinden yakınarak ‘Ey Allah’ın Resûlü, çoluk-çocuğuma karşı acı bir dilim var, beni ateşe sokacağından korkuyorum.’ dedim.Rasûlullah:
  “Niye istiğfar etmiyorsun? Gerçek şu ki ben her gün yüz defa istiğfar ediyorum.” buyurdu.

  ‘Estağfirullahe ve etûbu ileyh. ne demek?

 2. Yetim
  Hadimul Müslimin

  Cevap: ‘Estağfirullahe ve etûbu ileyh." ne demek?


  Reklam


  ‘Estağfirullahe ve etûbu ileyh. ne demek?  "Allah’tan beni bağışlamasını diler ve günahlarıma tövbe ederim" demektir.

 3. HAMMADUN
  Emekli
  Kur'an-ı Kerim TÜM İNSANLIĞA inmiş bir mucize olarak. Peygamber Efendimize(S.A.V.)'e VAHY yoluyla indirilmiştir. Cebrail(A.S.)'da bu indirileni tasdiken gelip, Peygamber Efendimizin(S.A.V.) huzurunda tekraren okuyarak, tasdik edicilerden olmuştur.

  Peygamber Efendimize(S.A.V.) indirilen bu ayetlerin, Peygamber Efendimizce(S.A.V.) birinci manadan yetmişinci ve daha nice manalara kadar olan süreçte, her ayete bir üst mana kendisine verildiğinde bir önceki mananın, anlayışındaki eksikliğini görüp, kemal sıfatlarla teçhiz olmuş Rab'binin, kendisine verdiği üst manadan ötürü, bir önceki anlayışı için Rab'binden kendisini bağışlamasını ve bu hususda anlayıştan dolayı günah işlediyse tevbe etmesine vesile olmuştur.

  Daha birinci manada, kimler ne anladığını dahi bilmeden, televizyonlarda dini yaşadığını sanıp, din hakkında tartışıp, birbirlerine ithamlarda bulunanları düşündüğünüzde sanırım şu temenniyi içinizden geçiriyor olacaksınızdır.

  İnşaAllah bunlarda Estağfirullahe ve etûbu ileyh derler.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 4. ikindi
  Devamlı Üye
  Allah razi olsun umarim güncel hayata bu sözü sIk sIk kulanirim

 5. Misafir
  Allah razi olsun sizden..men bu gun baslamisam, 30 000. Defe deyecem inseallah.bir niyyetim var allah o niyyetimi hasil etsin inseallah..Allah hamimizin duasini qebul etsin inseallah. ESTAGFURULLAHE REBBI VE ETUBULEYH

 6. Misafir
  vesilenizle bu istiğfarın mânasını öğrenmiş oldum. Allah razı olsun.

+ Yorum Gönder
estağfirullah ve etübü ileyh,  estağfirullahe ve etubu ileyh,  etübü ileyh ne demek,  ve etubu ileyh ne demek,  estağfirullah ve etübü ileyh anlamı,  estağfirullahe ve etubu ileyh ne demek,  estağfirullah ve etubu ileyh