+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İşlediğim Günah hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. By JoKer
  Üye
  Reklam

  İşlediğim Günah hakkında

  Reklam

  İşlediğim Günah hakkında Mumsema Allahın selamı rahmeti bereketi mağfiret ve hidayeti cümlemizin üzerine olsun.

  Arkadaşlar ben 18 yaşındayım bundan 4-5 yıl önce bizim bir kiracımız vardı. Ben o zamanlar bilgisayar oyunlarına çok meraklıydım . Bu kiracının da bilgisayarı ve oyunları var dı. Ramazan bayramıydı kiracı bayram tatiline memleketine gitmişti. Ya nerden aklıma geldiyse gizlice yedek anahtarı aldım. Adamın evine girdim cdleri aldım bilgisayarıma kopyaladım sonra götürdüm yerine koydum. Sonra bilgisayarına baktım. Adamın bütün özel dosyalarına baktım. Sonra çıktım evden adam beni buldu babama söyledi babamda haklı olarak bana çok kızdı. Şimdi çok pişmanım. Tövbe ettim çok pişman oldum şimdi ne zaman o adamı görsem utanıyorum kendinden utanıyorum allahtan ben nasıl böyle bir günah işledim. Bu bayramda yine o adamı gördüm. Adamın yüzüne bakamıyorum. Çok pişmanım şeytan beni öyle bir kandırdı ki unutulması mümkün değil. Aklıma geldikçe ağlıyorum ya allah affetmezse halim ne olur. Şimdi siz söyleyin ne yapmam lazım. Hatasız günahsız kul olmaz. Herkes hata yapar.
  Selam ve dua ile.

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Günah hakkında


  Reklam


  Kardeş yaptığın çok çirkin ve gerçekten utanılması gereken bir şey. Ama sen utanmasını biliyorsun, pişmansın, tevbe etmişsin. Rabbim tevbeni kabul etsin inşallah. Sana tavsiyem bahsi geçen kiracıdan helallik alman. pişmanlığını, utancını dile getir, helallik iste.

 3. By JoKer
  Üye
  Memleketime gider gitmez öyle yapacağım. Vallahi çok üzülüyorum ben böyle biri değildim nasıl böyle oldu anlamadım. Birden bire nefsime ve şeytana yenik düştüm. Adam affetse bile allah affetmez ise yandın o zaman muhammet.

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”
  ( Zümer 53 )


+ Yorum Gönder