+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ben Sofi olmayı düşünüyorum. Bilgi verebilirmisiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Cevap: Ben Sofi olmayı düşünüyorum. Bilgi verebilirmisiniz?

  Reklam  Cevap: Ben Sofi olmayı düşünüyorum. Bilgi verebilirmisiniz? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Ben Sofi olmayı düşünüyorum. Bilgi verebilirmisiniz?
  Masada bir elma var. ben ısırıp diyorumki bu elma tatlı. sen ise uzaktan bakıp bu ekşidir diyorsun. soruyorum ISIRMADIN Kİ BİLESİN, TADINA BAKMADIN Kİ FİKİR ÜRETESİN. Tövbe almak birinden gidip bişey almak değil. eskiden beri kelime olarak böyle kullanılmış sofilere sen kime tövbe ediosun de 1 tanesi ben o mübareğe tövbe ettim diyemez. Hepsi onun elnden tutup beraber tövbe ettik der. Orada o Allah dostu senin elini tutuyor ve gel beraber tövbe edip birbirimize şahit olalım diyor. Mesela bir firmaya işe girecek olsan, o firmada patronun iyi bildiği sadık çalışkan dürüst bir personeli senin tanıdığın olsa, senin elini tutup ben bunu tanıyorum maharetleri vardır dese işe girmen kolaylaşmaz mı? Allah dostu o mübarek diyorki sen bana ben sana şahit olalım Allah Teala nın huzurunda beraber olalım. Peygamber s.a.v buyurmuştur "kişi sevdiği ile beraberdir". Neyi kimi eleştirdiğine dikkat et Peygamber s.a.v buyurdu "İnsan dilini tutabilseydi ateşten büyük miktarda kurtulmuş sayılırdı"...

 2. 14
  Misafir

  Cevap: Ben Sofi olmayı düşünüyorum. Bilgi verebilirmisiniz?


  Reklam


  Orta okul mevzunuyum devamlı bir iş ve her daim sofilerle olmak istiyorum

 3. 15
  Misafir
  Bende menzil sofisi olmak istiyorum neler yapmam lazım

 4. 16
  Misafir
  Selamün aleyküm sofi olmak istiyorum benim atacağım adımlar nelerdir gönülden istiyorum Allah cc karşısına çıkabilecek kadar ak eylesin bizi inşallah sofi din kardeşlerimi seviyorum ve inşallah niyetim onlara katılabilme arzusudur.

 5. 17
  Misafir
  Kardesim osmanli tarihini incele tasavvuf tarihini incele imami rabbani hz.leri abdulkadir i geylani hz.leri haci bayrami veli hz leri ahmet yesevi hz leri aksemseddin hz leri beyaziti bestami hz.leri mevlana hz leri hepsi tasavvufta yetismis buyuk evliyalardir.

 6. 18
  Misafir
  Esselamu Alrykum
  Menzile gitmeden sofi olamiyormuyuz acaba

 7. 19
  Misafir
  İnsalar bilmediklerinin cahilidir cahili oldugunun gafilidir gafili oldugunun genelde karsisindadir bilselerdi Allah dostları bizim için cok buyuk nimettir hic boyle yaparlarmı

 8. 20
  Misafir
  SElAMÜN ALEYKÜM HERKEZE HAYIRLI GÜNLER
  ben hayatı boş yaşayan ailesine biraz saygısız bir insanım ben artık değişmek istiyorum herşeyden vazgeçip sadece ALLAH ' ın yoluna yönelmek istiyorum ve bunun için kendimi bir yerden başlayacağımı düşündüm bunun için sofilik mertebesine ulaşmak istiyorum Dünyevi , zevk işlerinden uzak kalmak istiyorum artık bana biraz sofilik hakkında bilgi verirseniz sevinirim
  şimdiden teşekkürler

 9. 21
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Kendine çeki düzen vermen için Allah ve resulunün yolu yeter. Eğer ilim sahibi ve ilmi ile amel eden bir alim bulursan elbette ona uyabilirsin. Ama Allah sana hak yolu göstermiştir. İlk önce İslam ilmihalinden başla ve onu bir kaç defa baştan sona kadar oku. Daha sonra diğer islami bilgileri okuyarak kendini geliştir.

 10. 22
  Misafir
  Merhaba güzel abim psikolojik olarak hazır değilim diyorsun ya oraya gidip mübarek sadat-ı kiram ı görünce ancak o seni hazırlar Allah için niyet et yola çık İNŞALLAH . Ben 'SEYDA SEYYİD FEVZEDDİN HZ.LERİ' ne bağlıyım muhabbet içine vardığı zaman halet-i ruhiyye' n değişecek İNŞAALLAH.

 11. 23
  Misafir
  bir anbile nefisle kalmamak gerekir bunun için nefsini iyice terbiye etmiş muminlere gidilir ne demişler kişi samimi ve menfaatsiz olarak sevdiği kişinin yolu uzerindedir

 12. 24
  Misafir

  Reklam


  Kardesim sakin baskalari seni vazgecirmesin!biz bu kapiya gelene kadar hergün söz veriyorduk birdaha bunu yapmayacagim diye ama ertesi gün tekrar ayni hatayi yapiyorduk.Elhamdulillah bu kapiya Rabbim nasiip etti büyüklerin yardimiyla huyumuzda cok güzel degisiklikler oldu.Kardes sen duani et Rabbim bizi sevdigin kullarin arasina kat de sonra da bayram et inseellah.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

menzil sofileri

sofi menzil

sofi olmak

sofi olmak istiyorum

adıyaman sofileri

adıyaman menzil sofilerisofi nasıl olunur