+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden 15 yaşımda namaz kılıyorum bazı aile üyeleri yaşım ufak diyor. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  15 yaşımda namaz kılıyorum bazı aile üyeleri yaşım ufak diyor.

  Reklam

  15 yaşımda namaz kılıyorum bazı aile üyeleri yaşım ufak diyor. Mumsema yaşım 14,5 15 ve ben 5 vakit namaz kılıyorum yaklaşık 3 ay gibi bir süredir.Ancak bazı aile üyeleri daha yaşın ufak baş edemezsin kılma diyorlar onlara nasıl bir cevap veriyim ne diyimde onlar bu düşünceden vazgeçsin?

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: 15 yaşımda namaz kılıyorum bazı aile üyeleri yaşım ufak diyor.


  Reklam


  yaşım 14,5 15 ve ben 5 vakit namaz kılıyorum yaklaşık 3 ay gibi bir süredir.Ancak bazı aile üyeleri daha yaşın ufak baş edemezsin kılma diyorlar onlara nasıl bir cevap veriyim ne diyimde onlar bu düşünceden vazgeçsin?
  Kardeşim namaz kılmaya geç bile başladığını onlara söyle...Ayrıca namaz Allahın emridir...Kişi namaza ne kadar küçük yaşta başlarsa o kadar iyi olur...Sen bu konuda aileni dinleme...

 3. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Allah razı olsun.

 4. Muhasibi
  Editör
  Allah razı olsun.
  Cümlemizden razı olsun kardeşim...
  Selametle kal...

 5. ahsenah
  Devamlı Üye
  Kardeşim çok merak ediyorum onlar kaç yaşında namaza başlamış?

  Namaz önce Müslüman olana farzdır.Yani Müslüman namazdan mükelleftir. İkinci olarak, buluğ çağına girene farzdır. Bayanlarda kan görmek, erkeklerde ihtilam olmak veya 15 yaşına girmiş olmak gerekir.Ki sen 15 yaşındayım diyorsun.
  Sen kimseye aldırma kardeş Kuran yolundan git Rabbim seni cahillerden korusun...


  'İbadet eden mü’min ile küfür arasında Namaz vardır.'


 6. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  cevap veren ve vermeyen herkesden Allah (c.c) razı olsun.

 7. emniciba
  Hep Üye
  ölümü hatırlat unutmasınlar öleceğimizi

 8. El İshak
  Üye
  Selamlar..Geç bile kalmışsın kılmak için sanırım onu söyleyenler "yaşlanınca kılarım" zihniyetine sahip olanlar.Kişi ergenlik çağına girdiği andan itibaren kılmalıdır.Kızlarda 9 erkeklerde 12 dir.

 9. Darksine
  Üye
  Bak Ben 20 Yaşındayım Küçüklüğümden Beridir Namaz kılıyorum ama hiç doğru kıldığımı hatırlamıyom ama hiçde tam bırakmadım namazlarını yani sabah kılmadım öğle bıraktım ikindim kıldım akşam kıldım tam 5 vakit kılmıyordum yani canım istedimi kılıyordum şimdi çok pişmanım muhakkak herkes bi gün namaz kılmadığının pişmanlığını yaşar düşün 15 yaşında başlamasan 30 40 50 yaşına gelsen geriye dönüp bir baksan 20 senelik bir namaz borcu kıl kılabilirsen D: şimdi kılsan en fazla 10 20 dknı alcak 50 yaşından kılsan senelerini alıcak ve seni hep üzücek bu kılmadığın namazlar

+ Yorum Gönder